Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Islak İmza'da Parmak İzi Yok

Islak İmza Üzerinden Genelkurmay Karargahı'na Operasyon

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Islak İmza'da Parmak İzi Yok

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 03:46

Islak İmza'da Parmak İzi Yok
Islak İmza Üzerinden Genelkurmay Karargahı'na Operasyon


Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek'le ilişkilendirilen 'İrticayla Mücadele Eylem Planı ' soruşturmasıyla gidilmek istenen yer Genelkurmay Karargahı, elde edilmek istenen hedef ise hiç kuşku yok ki Genelkurmay'daki generaller, başkanlar, 2'nci Başkan ve Orgeneral İlker Başbuğ'un bizzat kendisidir. Amaçları Genelkurmay Başkanlığı'nda ve bağlı birimlerinde 'irtica' diye bir tehdidin varlığının konuşulmasını ve önlem alınmasını yasaklamak, aksini yapanları korkutup sindirmek, gerekirse mesleklerini sonlandırmaktır. Nitekim tüm bunlar olurken Genelkurmay Başkanlığından 'Türkiye'de irtica tehdidi vardır, TSK'nın bir görevi de irtica ile mücadeledir. Laik devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi bizim de İrticayla Mücadele Planımız vardır, aksini yapmak veya düşünmek suçtur' şeklinde kamuoyunun beklediği bir açıklama da maalesef yapılmamıştır. İrticayla Mücadele Eylem Planı Soruşturması İle İlgili İddianame Kabul Edildi İstek Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan ile Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu yedi şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede Dalan ve Çiçek hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, Mahkeme Başkanı Koksal Şengün'ün karşı oyuyla, daha önce iki kez tutuklanıp serbest bırakılan Dursun Çiçek hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı. Haklarında yakalama kararı olan sanıklardan Bedrettin Dalan, Dursun Çiçek, tutuksuz sanıklar İlhami Ümit Handan, MİT'çi Özel Yılmaz ve tutuklu sanıklar avukat Serdar Öztürk, Ufuk Akkaya, Mehmet Deniz Yıldırım, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, TC hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, gizli belgeleri temin etme' suçlarından yargılanıyorlar. AKP Müşteki.. . Cumhuriyet savcıları Ercan Şafak, Fikret Seçen, Murat Yönder ve Zekeriya Öz'ün hazırladığı 184 sayfalık iddianamede, AKP adına milletvekili İdris Naim Şahin ile Hasan Hüseyin Tanrıverdi, Süleyman Küçüksu, Ali Aydın ve Mustafa Coşkun müşteki olarak yer aldı. İddianameyle çete lideri Kürşat Yılmaz, Dalan'ın oğlu Barış Dalan, gazeteci Ersin Bal, işadamı Turgut Büyükdağ, Ali Kalkancı, Yalçın Tanfer'in da aralarında bulunduğu 19 şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. İddianemede, İrticayla Mücadele Eylem Planı belgesinin aslının Cumhuriyet Başsavcılığına posta yolu ile isimsiz ihbar mektubunun ekinde gönderildiği belirtilerek, ihbarı yapanın kendisini 'Kuşaklar boyu TSK'ye hizmet etmiş bir aileye sahip olmaktan onur duyan bir subay' olarak tanıttığı, şahsın kimliğinin tespit edilemediği kaydedildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Kriminal Laboratuvarı'nın raporlarında bu belgenin Dursun Çiçek'in el ürünü olduğunun belirtildiği ifade edilerek, Aydınlık dergisinde yapılan aramada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu üst düzey bürokratların dinleme kayıtlarının ele geçirildiği, konuyla ilgili şüpheliler Ufuk Akkaya ve Mehmet Deniz Yıldırım'ın tutuklandığı anlatıldı.

'Dalan Başbakan Olacaktı' İddianamede, Dalan'ın Ergenekon üyeleri Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, İsmail Yıldız ile görüşüp askeri müdahalenin zorunluluk olduğu yönünde onları teşvik ettiği ileri sürüldü. Dalan'ın örgüte finans desteği sağladığı iddia edilerek, "Örgütün stratejisi doğrultusunda uluslararası ilişkileri yürüttüğü, darbe sonrası kurulacak hükümette başbakan olma görevini üstlendiği anlaşılmıştır" denildi. İddianamede 4 müşteki yer alırken, iddianamenin Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kaydında, 385 kişi müşteki, 2 mağdur, 29 tanık, 3 ifade sahibi, 7 ihbar eden, 2 meçhul şüpheli ve 4 de şikayetçi görülmektedir. Çiçek'e Ait Not Adalet Bakanlığı'na kendisini Çiçek'le ilgili askeri savcılıkta yürütülen soruşturma kapsamında Bilgi Destek Dairesi'nin bilgisayarlarını inceleyen ekipte yer alan biri olarak tanıtan bir şahıs da ihbarda bulundu. İddianamede, "Bilgi notu Dursun Çiçek.doc" isimli word belgesinde, Çiçek'e ait "Tutuklanacağımı biliyordum. Genelkurmay'da biliyordu. Bütün olasılıklara karşı hazırlıklıydık. Genelkurmay, Ergenekon soruşturmasını geç algıladı. Bu işin bu kadar büyüyeceğini (karargaha kadar uzanacağını) hiç hesap etmediler" şeklinde ifadelerin yer aldığı belirtildi.

Çiçek'in "Hakim ve Savcılar Haziran Kararnamesi"nin çok önemli olduğunu ifade ettiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Yüksek yargı üyeleriyle görüşüldü. Bizzat İ. Paşa görüştü. Ergenekon savcılarında önemli bir değişiklik olabilir. Emniyetteki değişikliklerle ilgili de temaslar var. Fethullahçılara yönelik kapsamlı bir çalışma hazırlanmıştı. Bu belge operasyonu ile bu çalışmalar aksadı. İrtica (Fethullah) ülke güvenliği için tehdit. Genelkurmay bu konuda bir müdahaleye hazırlanıyor..."

Islak İmza'da Parmak İzi Yok

İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nda Genelkurmay Askeri Savcılığının kararıyla Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nda yapılan parmak ve avuç izi taraması sonucunda, Albay Dursun Çiçek'in izinin olmadığı saptandı. Çiçek'in, askeri savcılıkta alınan parmak ve avuç izleri, üç parmak ve avuç izi uzmanı tarafından fotokopi, ıslak imzalı belge ve zarf üzerindeki parmak ve avuç izleriyle karşılaştırıldı. İşlemler sonucunda, "Olay yeri izleri bilgi kartı" üzerinde bulunan dokuz adet parmak izi ile beş adet "avuç izi"nin Çiçek'le ilgisinin olmadığına ilişkin rapor düzenlendi. Raporun bir örneği, Genelkurmay Askeri Savcılığı'nca soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi.

Dursun Çiçek'in Avukatlarından İddianameye İtiraz "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" soruşturması kapsamında hazırlanan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianamede sanık olarak yer alan Dursun Çiçek'in avukatları, "Çiçek'in tanımadığı 6 kişiyle aynı iddianamede yer almasına" ve "iddianamenin Ergenekon ana davasıyla birleştirilmesi" talebine itiraz etti. İddianamenin "Ergenekon" davasıyla birleştirilmesini gerektirecek hiçbir kimseyi tanımadıklarını belirten Çiçek'in avukatı, itirazını "İddianamede yer alan söz konusu isimlerle müvekkilimin hiçbir şekilde bir telefon görüşmesi, bir yerde oturmuşluğu olmamıştır. Hatta müvekkilim, Bedrettin Dalan'ı rüyasında bile görmemiştir. Albay Dursun Çiçek'in o dönemde görev yaptığı dairede, irtica ile mücadele konusunda görevli ayrı bir şube varken, müdürü olduğu şubenin görev alanına girmeyen bir konuyu içeren, format ve içerik itibarı ile bir kağıt parçası niteliği taşıyan bu sahte planı Albay Çiçek'in hazırladığını iddia etmek, iftira ve yargısız infazdan başka bir şey değildir. Albay Çiçek de Bilgi Destek Dairesinde görev yapan tek Deniz Kuvvetleri mensubu şube müdürü olduğu için onun imzası taklit edilmiş ve böylece denizcilerden intikam alınmıştır." sözleriyle tamamladı. İddiaları incelerken gördük ki; yandaş medya'nın olaylara bakış açısı ve yazdıkları hafife alınmayıp mutlaka okunmalı, izlenmeli ve değerlendirilmelidir. Zira bu cephenin yazdıkları ile özel yetkili savcıların uygulamaları arasında büyük bir benzerlik görülmektedir. Bunun bir rastlantı olmadığını görmek ve şifrelerini çözmek başta yüksek yargı, TSK ve siyasi partiler olmak üzere vatandaşlık sorumluluğu taşıyan sivil-asker her kişi ve kuruluşun görevidir. Örneğin; 30 Nisan tarihli bir yandaş gazetede yazılanlar tam bir beyin yıkama olayı. Bu gazetenin her gün binlerce eve ve büroya neden bedava bırakıldığını yalan ve iftiraya dayalı ucu açık tertip ve komploları okuduğumuzda daha iyi anlıyoruz. Anılan medya, her yönüyle çöken, hukuki dayanaklarını kaybeden iddianameleri halkımıza sanki hiçbir şey değişmemiş gibi sunmaktadır. Bunları okuyup yanılan vatandaşlarımıza gerçek haber ve bilgileri verebilmenin bir yolu mutlaka bulunmalıdır.

"Ergenekon Dalga Dalga Çözüldü: Hücreler Tek Tek Deşifre Edildi!"

1. 1'inci İddianame: Derin yapı harekete geçiyor, tek amaç darbe
2. 2'nci İddianame: Darbe planları Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz hazır, AK Parti devrilmeli
3. 3'üncü İddianame: Yargıya sızma, yargı ve üniversite ayağı deşifre oldu. Kent Otel toplantıları darbe eylemi
4. 4-5'inci iddianameler: Poyrazköy, amirallere suikast oyunu bozuldu, amiraller hedefte
5. 6'ncı iddianame: Erzincan'daki Ergenekon Üçüncü Ordu'ya uzandı
6. 7'nci iddianame: Kafes Eylem Planı Azınlıklara yönelik kanlı eylem planları 'Kafes'lendi
7. 8'inci iddianame: 'Islak' imzalı Kaos Planı 'Kaos Planı'yla ilgili olarak hazırlanan yedi sanıklı iddianame İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Kurmay Albay Dursun Çiçek imzalı 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' ilk olarak 12 Haziran 2009'da Taraf gazetesinde yayımlandı. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli üsteğmen ve avukat Serdar Öztürk'ün bürosundan ele geçirilen 4 sayfalık eylem planında yer alan cümleler insanın kanını donduracak nitelikteydi. Plan tamamen 'Ak Parti Hükümeti' ve 'Fethullah Gülen Cemaatine' yönelik hazırlanmıştı. Masum insanlara suç ihdas ederek, askeri mahkemelerde yargılamayı öngörüyordu.

Albay Dursun Çiçek'in Ses Kaydından:

• Jandarma'dan kazık yedim.
• İleri bir adım için bu kazığa razıyım.
• Başbuğ, savcıların değişmesi için yüksek yargıyla bizzat görüştü.
• Top şimdi Jandarma Kriminalde.
• Tek şüphem centilmenlik anlaşması mı yaptılar?
• Bizim avukatlığımızı kim yapacak? Muhalefet...
• Dün, CNN Türk'te Deniz Baykal'a konuştum.
• Askeri Mahkeme'deki hakimden şüphem yok.
• Deniz Kuvvetleri'nde bana özel daire kurdular.

Savcılar:

Şüphe yok, belge gerçek, imza Dursun Çiçek'in Avukat Serdar Öztürk'ün ofisinden 326 gizli belge çıktı. Mardin'in etnik kimlik haritasını çıkarmışlar. Bedrettin Dalan; Anayasa Mahkemesi'nin kararını bir saat önce öğrenmiş. Dalan'ın görevi; siyaset ve medyayı yönlendirmek Subaylar, Karargah'taki belge temizliğini doğruladı Aydınlık'ın yayımladığı telefon görüşmeleri Levent Ersöz'ün arşivinden Avukatlardan OYAK'a suç duyurusu Danıştay davası Ergenekon'la birleşince paniğe kapılmışlar Dindarları suçlayanlar özür dilemeli. Gazeteciler de özeleştiri yapmalı" Ayarlanmış medya olayları yorumda ve abartmada artık sınır tanımıyor. Kimi zaman Savcı'dan daha süratli, kimi zaman da özel bir dedektiften daha bilgili ve daha detaycı.

Aşağıda 'Islak İmzalı Plan' savlarıyla başlayan bir soruşturmanın halkımıza nasıl sunulduğunun bir örneğini veriyoruz:

Millete Komplo Planı! "İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Albay Dursun Çiçek imzalı 'Darbe Andıcı'yla ilgili iddianameyi kabul etti. Mahkeme, iki kez tutuklanıp serbest bırakılan sanık Çiçek hakkında yakalama karan çıkardı. İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan ile kamuoyunda 'Darbe Andıcı' olarak bilinen 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın altında ıslak imzası bulunan Kurmay Albay Dursun Çiçek ve MİT İzmir Bölge Başkanı Özel Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu yedi sanık hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce oy birliği ile kabul edildi. Başkan Şettgün Yine Muhalif Firari Bedrettin Dalan'ın da aralarında bulunduğu yedi sanık, 'Darbeye teşebbüs', 'Ergenekon üyeliği' ve 'silahlı örgüte yardım' suçlamasıyla hakim karşısına çıkacak. Mahkeme, planda ıslak imzası bulunan Albay Dursun Çiçek hakkında da yakalama kararı verdi.

Albay Çiçek, 'Darbe Andıcı' soruşturmasında iki kez tutuklanıp tahliye edilmişti. Mahkeme Başkanı Koksal Şengün, Çiçek hakkında yakalama emri çıkarılmasına karşı oy kullandı. Davanın tutuklu sanıkları avukat Serdar Öztürk, gazeteciler Ufuk Akkaya ve Deniz Yıldırım'ın da oy çokluğu ile tutukluluk halinin devamına karar verildi. Öztürk, Akkaya ve Yıldırım'ın tahliye olması yönünde oy kullanan Mahkeme Başkanı Koksal Şengün, daha önce de birçok Ergenekon sanığının tahliye taleplerine 'evet' oyu vermişti. Dava Silivri'de Görülecek Mahkeme 'Darbe Andıcı' iddianamesini hazırlayan savcıların, Ergenekon davası ile birleştirilme talebinin de ele alınmasına karar verdi. Albay Çiçek'in de aralarında bulunduğu yedi sanığın yargılaması 28 Haziran 2009'da saat 09.00'da Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonun başlayacak. AK Parti müşteki, Başbakan mağdur Mahkemeye verilen iddianamede AK Parti adına milletvekili İdris Naim Şahinin de arasında bulunduğu beş kişi müşteki olarak yer alırken, UYAP'ta AK Parti'nin yanı sıra kapatılan DTP eski milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile BDP'li Hasip Kaplan'ın da arasında bulunduğu 383 kişi müşteki olarak yer aldı. Kapatılan DTP eski milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile BDP milletvekili Hasip Kaplan 'Birinci Ergenekon' davasında müşteki olarak yer almak için başvurmuşlar, ancak bu talepleri davanın görüldüğü İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce reddedilmişti. Başbakan Erdoğan ise iddianamede 'mağdur' olarak yer aldı.

'Başbuğ, yüksek yargı ile görüştü savcılar değişecek' Kaos planı iddianamesinde Albay Çiçek'e ait olduğu iddia edilen ilginç bir bilgi notu yer aldı. Ulusal Kanal Haber İstihbarat Müdürü Ufuk Akkaya'ya ait dosyalarda bulunan notta Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un Ergenekon Savcılarının yerlerinin değiştirilmesi için yüksek yargı üyeleriyle görüştüğünü iddia ediyor.
Dalan, AK Parti'nin kapatılamayacağını önceden öğrenmiş Islak imza iddianamesinin bir numaralı sanığı Bedrettin Dalan'ın bir telefon görüşmesi ilginç detaylar içeriyor.

Dalan, AK Parti'ye açılan kapatma davasının kararının açıklandığı 30 Temmuz 2008'de Arzu isimli bayanla şöyle konuşuyor:

"Ben öğrendim bir saat evvel. 6'ya 5 kapatılmıyor" Ergenekon, ABD din özgürlüğü raporunda ABD Din Özgürlüğü Komisyonu, Türkiye'de din ve inanç özgürlüğüne ciddi kısıtlamaların sürdüğünü kaydetti. Yılık raporda, Ergenekon'un azınlıklara karşı 'Kafes' operasyonunu, 'Balyoz'daki cami bombalama planım ve Çiçek belgesindeki 'Gülen'i bitirme' teşebbüsünü kayıtlara geçirdi. Plandaki kirli senaryolar AK Parti'deki kilit haberleşmecilerle irtibata geçilecek, 'parti bölünüyor' havası oluşturulacak Okullarda ibadet görüntülerinin medyada yer alması sağlanarak Milli Eğitim Bakam yıpratılacak 'Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan askerler masumdur' haberleri yaptırılacak Askeri suç kapsamında baskınlar yapılarak, masum insanların evinde silah bulunması sağlanacak Bakalım şimdi ne diyecekler? Bakalım, "mahkeme" tarafından kabul edilen "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"ndaki iddialar ve Kurmay Albay Dursun Çiçek hakkında verilen "yakalama emri"nden sonra ne yapacaklar, ne diyecekler?.. "İddianamenin bir numaralı sanığı Bedrettin Dalan"ın "İstanbul Barosu" ve "oğlu" ile yaptığı telefon görüşmelerine ne diyecekler, Dalan'ın "İsrail'e gidip, MOSSAD'la görüşmesi"ni nasıl yorumlayacaklar?.. Diyebilecekleri hiçbir şey yok... Çünkü hemen hepsi, "otomobil farına yakalanmış tavşan gibi" ürkek ve çaresiz!.. Gerçekten de onlara acıyorum!..

Hem de, çok acıyorum!.. Zavallılar; nereye el atsalar ellerinde kalıyor!.. Ne deseler "fos" çıkıyor!.. Dökülüyorlar!.. Lime lime dökülüyorlar!.. Erzincan'a gittiğinin belgesi delil klasöründe Ergenekon savcılarının yaptığı araştırmada Albay Dursun Çiçek'in Erzincan'da kaldığına dair otel kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Darbe Andıcı iddianamesinde, dokuz nolu ek klasörde yer alan bilgiye göre Çiçek'in Erzincan'a gittiği tespit edildi. Çiçek'in Erzincan'da Konak Mazlum Otel'de kaldığına dair kayıtlar bulunuyor. HSYK tarafından özel yetkileri alınan Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Osman Şanal'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcı İlhan Cihaner'in, 'AK Parti ve Gülen'i Bitirme Planı'nda imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'le 29 Mart yerel seçimlerinden önce orduevinde buluştuğu iddia edilmişti. Çiçek'in Ocak-Şubat 2009'da Erzincan'a giderek, önce Ergenekon kapsamında 'şüpheli' olarak ifadeye çağrılan Org. Saldıray Berk'in başında bulunduğu 3. Ordu Komutanlığında görüşmelerde bulunduğu ardından, Başsavcı Cihaner'le orduevinde kahvaltı yaptığı tespit edilmişti. Bu görüşme trafiği, Cihaner hakkında 'Ergenekon Terör Örgütüne üye olmak suçlamasıyla başlatılan soruşturma dosyasına da girdi. Şanal'ın yürüttüğü soruşturmada bir gizli tanığın verdiği ifadede orduevindeki Cihaner-Çiçek buluşmasıyla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı da öğrenildi." Görüldüğü gibi Türkiye'de dönen oyunları, tezgahlanan tertip ve pusuları doğru algılayıp değerlendirebilmek için İktidar-Savcı-Polis-Ankara'daki gizli merkez ilişkilerini izlemenin yanında, tertiplerin odağında olan ayarlanmış medyanın da çok iyi okunup anlaşılması gerekmektedir.

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir