1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ergenekon Davasında Yabancı Parmağı Var

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2010, 03:09
gönderen TurkmenCopur
Yabancı Parmağı Var

'Birden düğmeye basıldı, ciddi bir psikolojik savaş başladı ve tek bir odaktan yayıldı, ciddi bir hareket planlandı. Bu odağın başında bir Türk olamaz. Bu büyük bir organizasyon işi. Mutlaka yabancı parmağı var, ciddi bir planlama işi bu' diyor. Ne ilginç ki, şimdi Deniz Baykal'ın istifasını hazırlayan kaset olayının çözülmesi için Toronto'dan yardım isteneceğine dair haberler yer aldı. Ergenekon davasına açıklamalarla yön veren Tuncay Güney'in yaşadığı Toronto'dan... Hükümetin muhalifleri kadar, yandaşları da Baykal'a yapılanın bir komplo olduğu konusunda aşağı yukarı hemfikir. Ayrışma, komployu kimin örgütlediği noktasında yaşanıyor. Bir kesimin adresi belli... Her olayda olduğu gibi yine Ergenekon'u karıştırma konusunda gecikmediler. Ergenekon davası onlar için bir bahane merkezi, bir canavar yaratma projesi oldu adeta; ne olursa Ergenekon'a dahil et... Peki, Ergenekon nasıl yapacak bütün bunları? Hangi kurumu kullanarak?

Tepkisiz, her açıdan yıpratılmış, cam kaleye kıstırılmış Ordu'yla mı?.. Yeniden şekillendirilen Yargı'yla mı?.. Ele geçirilen, keyfi atanan rektörlerle yönetilen üniversitelerle mi... Medyayı kullanacaksa bütün gazeteler, bütün televizyonlar zaten hükümetin baskısı altında yayıncılık yapıyor; özgür kalmakta ısrar edenlere zulüm uygulanıyor, ceza kesiliyor... Ve nihayet ordu, medya, yargı derken Türkiye'de Birinci Cumhuriyet'in bekçisi konumu atfedilen CHP'ye, bütün politikalarını Birinci Cumhuriyet'i korumak üzerine kuran Genel Başkanı'na yöneldi saldırı. Ordusu zayıf, yargısı denetim altında, medyası bağımlı ve muhalefeti suskun bir Türkiye kimin işine gelmekte ve böyle bir Türkiye'ye biçilen rol nedir? Bütün sermayesi özelleşmiş, dış politikası başka ülkelere bağlı, bağımsız konumunu kaybetmiş bir Ilımlı İslam Cumhuriyeti, kimin çıkarlarına hizmet eder?

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek

Re: Ergenekon Davasında Yabancı Parmağı Var

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2010, 03:10
gönderen TurkmenCopur
'Bizim Çocuklar'ın İşi

Danıştay saldırısı, Hrant Dink cinayeti, sızdırılan ses kayıtları, darbe planları ve hatta medyadaki değişimler de bu büyük şebekenin planı. Bunu yapacak güç Türkiye'de olamaz.

Veya Türkiye tek başına bütün bunları yapamaz. Bunu ben değil, Süleyman Demirel söylüyor. Amerika ve CIA'nın geçmişte Vietnam'dan Şili'ye, son yıllarda da Sovyetler Birliği'nden kopan Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelerdeki renkli devrimlerin yaşandığı ülkelerdeki rolü bilinmiyor mu? Bugünleri hazırlayan 12 Eylül darbesinin mimarı da CIA ajanının ağzıyla açıklarsan 'bizim çocuklar' değil miydi? "