1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Prof. Dr. Alemdaroğlu ile Görüşme

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010, 20:08
gönderen TurkmenCopur
Prof. Dr. Alemdaroğlu ile Görüşme

Soruldu:


26.02.2008 günü saat 14.17'de Yusuf Beşirik ve Ferit İlsever arasında yapılan görüşmede; Yusuf un "Ferit abi toplantı başlamıştı ben söyledim" dediği, Ferit'in "Tamam bir şey yapıver toplantı bitince, kimler var dedin" dediği, Yusuf un "Kemal Alemdaroğlu, Erkan Ünser, Turan Özgür, Serhan Bollu var" "Toplantı bitince bana bilgi ver" dediği tespit edilmiştir. Telefon görüşmesini açıklayınız.

Cevap:

Bu toplantı soruşturmacıları ilgilendirmez. İnsanların her türlü toplantısını araştırmaya kalkmak kanunsuzluğun son aşamasıdır. Bize yaptığımız toplantıları sormaya hakkınız yoktur. Türkiye bölünme tehdidiyle karşı karşıyayken, bunca şiddet eylemi varken, polisin siyasi partileri ve seçkin aydınları izleyerek yasadışı işlerle uğraşması önemli bir sorundur ve kanunsuzdur.

Soruldu:

26.02.2008 günü saat 19.34'te Ferit İlsever'le yaptığınız görüşmede; "Dün gördün Hürriyet çok güzel haber yapmış", "Şimdi Emin Gürses, çok güzel moral veren bir tutum içindeymiş", "Ümit Sayın da tam rezalet", "Zaten provokatör, özel olarak sokulmuş bir adam", "Neyse o konularda uyardım", "Onun üzerinden hep yalan söylüyordu", "Tespit etmiştik aslında", "Neyse oturduk epey konuştuk, bu bütün gazetelerde Yeni Şafak'tan bilmem Zaman'a, Aksiyon'a kadar heriflerin planları falan hepsi ortaya düştü", "Konuştuk ne yapabiliriz falan, yarın saat 16.00'da konuşacağım İlhan Selçuk'la" dediğiniz, Ferit'in "Çok güzel. Nasıl havası iyi mi yani" dediği, sizin "Alemdaroğlu mu, Alemdaroğlu çok iyi. Düşün beş saat kaldı, tam beş saat ayrılmadı, orada oturduk" dediğiniz tespit edilmiştir.

Cevap:

Böyle bir görüşme oldu. Bu iki insan arasında yapılan özel değerlendirmedir ve bana isnat edilen suçla ilgili hiçbir yönü yoktur. Bu tür özel görüşmeleri yayınlamak ancak insanlar arasındaki ilişkileri zedelemek amacıyla olur.

Soruldu:

Yine aynı görüşmenin devamında; "Erdoğan Teziç'in metni geldi mi, sana yolladım" dediğiniz, "Evet geldi. Ramazan Akyürek çalışıyor, tümgeneralin, istihbarat daire başkanlarının harekâttan iki gün önceki konuşmalarını yayınlayıp harekâtı ihbar ettiler, şimdi de Erdoğan Teziç'in bazı rektörlerle konuşmalarını yayınlıyorlar. işte korgeneral, görüştüm şöyle olacak böyle olacak, Abdullah Gül seçilsin de Çankaya'ya giderken arabasına bir şey olacak, kaza olacak falan, böyle laflar. Ramazan Akyürek devletin bütün imkânlarıyla böyle YÖK Başkanı'nı şunu bunu dinleyip, yani tam rezalet içindeler, hıyanet yani" dediğiniz tespit edilmiştir. Görüşmeyle ilgili ifadenizi veriniz.

Cevap:

Böyle bir konuşma oldu. İki kişi arasındaki değerlendirmedir.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek