Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Emin Gürses'in Telefon Görüşmeleri

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 20:00

Soruldu:

Soruşturma kapsamında göz altına alınarak tutuklanan Emin Gürses'in 28.01.2008 günü saat 20.59 sıralarında Mustafa Yarbay isimli şahısla yapmış olduğu telefon görüşmesinin bir bölümünde bir süre telefon dinlemeleri hakkında görüştükten sonra Mustafa'nın "Bunlar geçecek" dediği, kendisinin "Sen başkasın. Perinçek'le konuşuyordum. Mesaj başka şimdi" dediği anlaşılmıştır. Söz konusu telefon görüşmesinde bahsedilen konunun ne olduğu Emin Gürses'e sorulduğunda "Burada Perinçek olarak bahsedilen kişi Doğu Perinçek'tir. Doğu Perinçek'le yapılan operasyon hakkında görüşmelerimiz oldu. Perinçek bana bu operasyonun millicilere karşı yapılan bir operasyon olduğunu, özelleştirmeler, vakıflar kanunu, bor madenlerinin satılması. Türk Ordusu'nun İran'a karşı kullanılması gibi başka şeyleri gizlemeyi amaçladığını söylemişti. Ben de bu beyanları Mustafa'ya aktarmıştım" şeklinde açıklama yapmıştır. Ergenekon Operasyonıı'nun yukarıda belirttiğiniz "bir şeylerin gizlenmesi" amacı uğruna mı yapıldığını düşünüyorsunuz? Emin Gürses'le yaptığınız görüşmeyi açıklayınız.

Cevap:

Emin Gürses çok doğru söylemiş. Vatanseverlerin bu ülkeyi korumak için nasıl duyarlı oldukları herkes tarafından görülmelidir. Türkiye düşmanı güçler, kuvvetlerinin ötesinde bir işe kalkıştıklarını bilmelidirler.

Soruldu:

Aynı telefon görüşmesinde "Yıllardır yani fikir öğrendiğimiz bir insan diyor ki, ya komutan yani emekli paşalar mı darbe yapıyor diyor, yani herkes tiye alıyor artık. Hocam asker yapmayacak. Asker mesela Perinçek'ten hep uzak durdu. Kardeşim, Perinçek gibi bu konularda profesyonel bir adam, bu işte, bu örgütlenmede. Oy vereceksin... Ben bu adamları niye böyle harcayayım. Ben işin içinde olmam ama bu işte önünü açarım. Öyle bir sürü örgütlenme var. Türkiye'de silah üzerine o tür yemin edenler değil, Perinçek örgütlenmesi güçlü tavrı da sert. Onların üzerine gelemiyorlar. Perinçek dün meydan okudu. Dedi ki burada istihbaratçılar var dedi. Onlardan rica ediyorum, bizden birini tutuklasınlar da göreyim dedi. Onlara zindan ederim İstanbul'u diyor, bak böyle konuşuyor" dediği anlaşılıyor.

Söz konusu telefon görüşmesinde bahsedilen konunun ne olduğu Emin Gürses'e sorulduğunda:

"Beyanlarını Perinçek'in beyanlarından ibarettir. Perinçek'ten bizzat duyduğum veya basından takip ettiğim beyanları Mustafa'ya aktarmıştım" şeklinde açıklama getirdiği anlaşılmıştır. Şahsın ifadesinden de anlaşılacağı gibi mevcut düzeni değiştirecek bir darbeyi TSK'nin yapmayacağı, ancak sizin yapabileceğiniz belirtiliyor. Bu konuyla ilgili ifadenizi veriniz. Ayrıca devletin kolluk kuvvetlerini tehdit ettiğiniz anlaşılmıştır. Konuyla ilgili ifade veriniz.

Cevap:

Sayın Gürses benim Türkiye düşmanı güçlere karşı kararlılığımı anlatmaya çalışmış, kendisine teşekkür ederim.

Soruldu:

Soruşturma kapsamında göz altına alınarak tutuklanan Emin Gürses'in 27.01.2008 günü saat 23.17 sıralarında Bülent 223 isimli şahısla yapmış olduğu telefon görüşmesinin bir bölümünde. "Perinçek'in bir toplantısı vardı Kadıköy'de, söz konusu toplantıda Perinçek'in kendisine Sakarya bölgesinde operasyon yapabilirler" dediği anlaşılmıştır. Emin Gürses'in 24.02.2008 tarihinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'hde alınan ifadesinde neyi kast ettiği sorulduğunda; "Sakarya'da teröristlere düzenlenen bir operasyon vardı. Bu operasyonu Perinçek bana söylemişti. Bu operasyon yapıldı. Sakarya emniyetinden bu konu araştırılabilir" şeklinde açıklama getirdiği anlaşılmıştır. Bu konuyla ilgili ifade veriniz.

Cevap:

Emin Gürses doğruyu söylemektedir.

Soruldu:

14.01.2008 günü saat 18.11'de Güler Kömürcü ile İbrahim Hakkı Aşkar arasındaki telefon görüşmesinde; bir toplantıdan çıktığı anlaşılan Güler Kömürcünün "Çıktım şimdi bir başka yere geçmek zorundayım canım orda patladım artık. Şimdi bak Doğu Perinçek, Mehmet Haberal, ondan sonra Yaşar Okuyan, işte ne bileyim Anıl Çeçen, daha sayayım bir sürü isim böyle. Bunlar şimdi, Güler Kömürcü de katılımcı, Diyalog Grubu oluşturmuşuz. Ben ve adamlar, bismillah dakika bir, parti kuralım parti kuralım. Geldim ve ne parti kurması dedim" dediği, İbrahim'in "Doğu Perinçek demedi mi ki benim partim var, işte buyurun gelin burada ..." dediği Güler Kömürcü'nün "O da öyle dedi zaten, bizim partimiz var" dediği tespit edilmiştir. Telefon görüşmesinde ismi sayılan şahıslarla bir toplantı yapıldığı ve yeni bir parti kurulmasıyla ilgili konuşulduğu, sizinde "Bizim partimiz var" dediğiniz anlaşılmaktadır. Bu toplantıyı kimlerle ve ne amaçla yaptınız? Toplantı neticesinde hangi kararlar alındı?

Cevap:

Bu toplantılar, eski bakanlarımızdan Kamran İnan, eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof . Dr. Mehmet Haberal ve Prof. Dr. Hasan Eren'in inisiyatifiyle başlayan ve basına açık yapılan Milli Egemenlik Hareketi (MEH) toplantılarıdır. Çeşitli partilerden şahsiyetler, üniversite öğretim üyeleri, orgeneraller, kitle örgütleri yöneticileri katılmaktadır. Bir Eşgüdüm Kurulu oluşmuştur. Çalışmalar yasaldır ve kamuoyu önündedir. Ayrıca basına yansımıştır. Milli güçlerin birleşmesi, Türkiye'yi bölmek isteyen ABD ve Haçlı İrtica tarafından kaygıyla karşılanmaktadır. 23.03.2008 günü saat 11.00 sıralarında ifade alma işlemine ihtiyaç için ara verilmiştir. "Soruşturmayı Yönetenlere Hakaret" İddiası İfadenin bu aşamasında Doğu Perinçek'e, bu noktaya kadar sorulan sorulara cevap vermekten çok, soruşturmayı yürüten kamu görevlilerine "CIA, MOSSAD ajanı" ithamlarıyla hakaret ettiği, bu hakaretleriyle ilgili hakkında ayrıca suç duyurusunda bulunulacağı hatırlatıldı. Ayrıca soruşturmanın tamamen yasal çerçeveler içerisinde yürütüldüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendisinin ifade ettiği gibi soruşturmanın hiçbir aşamasında suç örgütü olarak gösterilmediği, fakat kendisinin bu şekilde beyanlarda bulunarak, bir taraftan soruşturmayı yürüten kamu görevlilerine ağır hakaret ve iftiralarda bulunduğu ve hiç olmamasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Teşkilatı arasında bir çekişme varmış gibi göstererek, her iki kurumu da yıpratmaya yönelik ithamlarda bulunduğu, bu hususla ilgili de ayrıca suç duyurusunda bulunulacağı hatırlatıldı. İfadenin bundan sonraki aşamasında, sadece sorulan sorulara ve iddialara cevap vermesi söylendi.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir