Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gladyo'nun Düzmece Darbe Senaryoları

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Gladyo'nun Düzmece Darbe Senaryoları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 18:31

Gladyo'nun Düzmece Darbe Senaryoları

Ergenekon tertibinin kurgusu, 2006 yılından sonra darbe senaryolarına dayandırıldı. Türkiye "2001 yılından beri yedi askeri darbe tehlikesi yaşamıştı ve sekizincisi de yoldaydı." Doğrudan doğruya Gladyo'nun merkezinde imal edilen bu kurgu, "olaylar, toplantılar ve eylemler" uydurularak kitaplarla ve gazete köşelerinden piyasaya sürüldü. Türkiye tarihinin en yoğun psikolojik savaşı yaşanıyordu. Hedefte Türk Ordusunun son 20 yılının hemen hemen bütün komutanları, İşçi Partisi ve Atatürkçü güçler vardı.

Gladyo'nun sekiz darbe senaryosu, İsmet Berkan ve benzerleri aracılığıyla yayımlandı. Şamil Tayyar, Zihni Çakır, Aydoğan Gezici, Bülent Orakoğlu vb. imzalarıyla çıkarılan bazı kitaplar, neredeyse bütünüyle uydurma olaylarla Gladyo senaryosunun kodlarını ve sınırsızlığını sergilediler. Sekiz darbe kurgusunu, Ergenekon tertibinin hedeflerini göstermek için burada özetliyoruz.

Darbe Kurgusu:

Tarih: 2001 sonbaharı.
Lideri: Gn. Kur. Bşk. Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu.
Konu: Ecevit'i başbakanlıktan indirip, Hüsamettin Özkan'ı başbakanlığa getirmek ve ABD'nin işgalinden önce Irak'ın kuzeyine konumlanmak.

2. Darbe Kurgusu:

Tarih: Ağustos 2002.
Lideri: Gn. Kur. Bşk. Or. Hüseyin Kıvrıkoğlu.
Konu: İrticaya karşı mücadeledeki zaafı nedeniyle Org. Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanlığını önlemek. Bu girişim başarısızlığa uğrayınca, Org. Aytaç Yalman'ın KKK, Org. Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olmasını sağlamak.

3. Darbe Kurgusu:

Tarih: Mart 2003.
Lideri: KKK Org. Aytaç Yalman.
Konu: ABD ordusunun Türkiye topraklarını kullanması için TBMM'ye sunulan izin tezkeresinin reddini sağlamak ve Kıbrıs'ta Annan Planını baltalamak.

4. Darbe Kurgusu:

Tarih: Ocak-Nisan 2004.
Lideri: JGK Şener Eruygur ve ismi açıkça belirtilmeyen bir Kuvvet Komutanı.
Konu: KKTC Kurucu Cumhurbaşkanının Kofi Annan'ın hakemliğini ret çabasına destek olmak ve askeri ihtilal yapmak. Başarısızlığa uğrayınca "Ayışığı" planına geçmek.

5. Darbe Kurgusu:

Tarih: 27 Nisan 2007.
Lideri: Gn. Kur. Bşk. Org. Yaşar Büyükanıt.
Konu: Cumhuriyet mitinglerine ortam hazırlamak ve Genelkurmayın internet sitesinde 27 Nisan 2007 Bildirisi'ni yayınlamak.

6. Darbe Kurgusu:

Tarih: Mayıs 2007.
Lideri: Gn. Kur. Bşk. Org. Yaşar Büyükanıt.
Konu: Anayasa Mahkemesine baskı yaparak 367. madde gerekçesiyle Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığıma seçilmesini iptal ettirmek.

7. Darbe Kurgusu:

Tarih: Mart 2008'de başladı.
Lideri: Gn. Kur. Bşk. Org. Yaşar Büyükanıt.
Konu: AKP'nin kapattırılması.

8. Darbe Kurgusu:

Tarih: 2009 yılı için planlandı.
Lideri: Org. İlker Başbuğ.
Konu: İç çatışma çıkarıp, piyasaları alt üst ederek yaratılan kaos ortamında kanlı askeri ihtilal gerçekleştirmek.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir