1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kalemler ve Kılıçlar -14 Aralık 2015 - Yalçın Küçük - Pekin

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2015, 01:01
gönderen TurkmenCopur
Kalemler ve Kılıçlar - 14 Aralık 2015 - Yalçın Küçük - İsmail Hakkı Pekin


Re: Kalemler ve Kılıçlar -14 Aralık 2015 - Yalçın Küçük - Pe

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2015, 12:22
gönderen TurkmenCopur
Yalçın Küçük: "Mevlütçe konuşma başka türlü, adam diyor ki, adam dediğim bakan veyahut katip(secretary of state) diyor ki biz izin aldık diyor. Karşı taraf hayır biz size izin vermedik diyor"

İsmail Hakkı Pekin: "Hocam kurnazlık yapıyorsunuz, şimdi kurnazlık şöyle, diyorsunuz ki Saddam döneminden bu yana o bölgede, 1991 amerikalıların yaptığı meşhur kuvveti kurtarma harekatından bu yana, bizim o bölgede PKK'yı önlemek üzere Mamalu bölgesinde bir tank tabur görev kuvvetimiz var ve Özel Kuvvetlerimiz var. Şimdi bunlar, yılda bir defa, veya 6 ayda bir defa, hem personel değiştiriyorlar, hemde bakımı giden tanklar geliyor gidiyor. Ayrıca iki buçuk yıldır da Erbil'de peşmergeye eğitim yaptıran birliklerimiz var, bunlarda değişiyor. Şimdi siz değişim yapıyoruz diye bildiriyorsunuz Bağdat hükümetine, ama değişim adında bir tank taburu görev kuvvetini daha, yani 25 tank 2 boyut tank bölüğü eder, 300-400'te oraya sokuyorsunuz, ve bunu anlamazlar zannediyorsunuz.

Onu anlamasalar bile YA İRANLILAR, (YANİ BAĞDAT ANLAMADI ZATEN BAŞLANGIÇTA), YADA İRANLILARI UYARAN AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, ÇÜNKÜ ABD BİZİM O BÖLGEYE GİRMEMİZİ İSTEMİYOR!!! BÜYÜK İHTİMALLE ONLAR İRANLILARA, İRANLILARDA BAĞDAT'A SÖYLEDİLER"

Yalçın Küçük: "ALKIŞ... ÇOK DOĞRU, ÇOK DOĞRU, ÇOK DOĞRU!!! BENİMDE ÖYLE ... VAR, 1959'DAN BERİ TÜRKİYE'NİN SURİYE'YE GİRMESİNİ AMERİKA İSTEMEZ!!! ÇOK AÇIK OLARAK!!!"

İsmail Hakkı Pekin: "IRAK'A DA GİRMESİNİ İSTEMİYOR!!!"

Yalçın Küçük: "EVET IRAK'A DA!!!"