Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Doğu Perinçek'in Beşar Esad, Suriye ve PKK hakkında Tespiti

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Doğu Perinçek'in Beşar Esad, Suriye ve PKK hakkında Tespiti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 13 Ara 2015, 14:47

Doğu Perinçek'in Beşar Esad, Suriye ve PKK hakkında Tespiti

Beşar Esad’ın Sunday Times’taki Açıklaması

13 Aralık 2015 Pazar 09:36


İngiltere’nin The Sunday Times gazetesinin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile yaptığı söyleşinin tam metni Suriye resmi haber ajansı SANA’nın internet sitesinde yayınlandı.

Söyleşinin Kürtlerle ilgili bölümünün İngilizcesi şöyle:

Question 6: Not even the Kurds and the FSA for example, the free Syrian army?

President Assad:The Kurds are fighting the terrorists with the Syrian army, in the same areas.

Question 7: But they are also being supported and armed and trained and backed by the Americans to also launch, to fight ...

President Assad: Mainly by the Syrian army, and we have the documents. We sent them armaments, because they are Syrian citizens, and they want to fight terrorism. We do the same with many other groups in Syria, because you cannot send the army to every part of Syria. So, it is not only the Kurds. Many other Syrians are doing the same.

BEŞAR ESAD’IN YANITI

Beşar Esad, şunu söylüyor: “Kürtler, teröristlere karşı aynı bölgelerde Suriye ordusuyla birlikte mücadele ediyor.”

Gazeteci soruyor: “Fakat onlar [Kürtler] aynı zamanda Amerikalılar tarafından destekleniyor, silahlandırılıyor, eğitiliyor ve arkalanıyor, aynı zamanda sevk ediliyor.”

Beşar Esad’ın yanıtı şöyle: “Ağırlıklı olarak Suriye Ordusu tarafından, belgelerimiz var. Onlara teçhizat gönderdik. Çünkü onlar da Suriye vatandaşları ve terörizme karşı mücadele etmek istiyorlar. Aynı şeyi Suriye’deki birçok başka grupla da yapıyoruz. Çünkü Suriye’nin her bölgesine ordu gönderemezsiniz. Demek ki yalnız Kürtler değil, başka Suriyeliler de aynı işi yapıyorlar.”

Görüldüğü gibi söyleşide, PYD veya PKK’nın adı anılmıyor. Ancak Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin silahlandırdığı ve yönlendirdiği “Kürtler” herkes tarafından bilindiği gibi PYD.

TÜRKİYE VE SURİYE İÇİN TEK ÇÖZÜM

Öncelikle şunu belirtelim: Biz Suriye devletinin hangi kaygı ve amaçla olursa olsun, PYD’ye teçhizat vermesini, hem Türkiyemizin toprak bütünlüğü hem de Suriye’nin bu savaştan başarıyla çıkması açısından yerinde bulmuyoruz.

Türkiye için de Suriye için de tek bir çözüm var: ABD ve İsrail’in Kürt Koridoru girişimine karşı birlikte mücadele vermek. Türkiye’nin Suriye ile bölücü ve yobaz terörüne karşı işbirliği yapması, çok daha geniş bir cephenin oluşması anlamına geliyor. Suriye, zaten Irak, İran, Lübnan ve Rusya ile birlikte hareket ediyor. Türkiye’nin vatan mücadelesi de onlarla el ele vermesini gerektirmektedir.

SURİYE DÜŞMANLIĞININ SONUÇLARI

Ne var ki, Türkiye’nin başındaki Tayyip Erdoğan yönetimi, Suriye’ye terör ihraç etti. AKP iktidarı, Suriye’ye karşı ABD, İsrail, Katar ve diğer Amerikancı Körfez şeyhlikleri ile birlikte hareket etti.
Suriye düşmanlığının ülkemizi hangi tehlikelere sürüklediğini bugün görmeyen kalmamıştır. Bütün sorun, buradan çıkmak için doğru strateji ve taktikler üretmektedir. Biz Vatan Partisi olarak, Suriye devleti ile ilişkilerimizde, hep stratejik konumlanmaya dikkat çektik. Suriye’nin kuzeyinde “Kürt Koridoru” açanlar, ABD ile İsrail’dir. Bu koridor, Suriye topraklarında açılıyor. ABD’nin PKK/PYD’yi “desteklediği, silahlandırdığı, eğittiği ve sevk ettiği” söyleşide de belirtiliyor. Bölgede herkes, stratejik dostunu belirlemek ve ısrar etmek durumundadır. Türkiye mi, yoksa PKK mı, karşılaştırma bile yapılamaz.

PKK/PYD’NİN STRATEJİK PİYON KONUMUNUN DEĞİŞMEZLİĞİ

Kritik saptamamız şudur: PKK/PYD, ABD’nin ve İsrail’in stratejik piyonudur. Herhangi bir devlet, ister Suriye, ister Rusya, ister İran, isterse Türkiye, hangi marifetleri gösterirlerse göstersinler, ABD ve İsrail ile PKK/PYD arasındaki stratejik piyon ilişkisini değiştiremezler. Bunu Vatan Partisi olarak bütün bu ülkelere anlatıyoruz. Ama bu ülkeleri Vatan Partisi yönetmiyor.
Çeşitli zorluklar ve yakıcı tehditler karşısında, bazı kısa süreli çözümlere bu ülkelerin hepsi başvuruyor. AKP Hükümeti de, PYD ile ilişkiler kurup, onu yönlendirmeye çalışmadı mı? Hatta AKP’nin Açılımı neydi, daha düne kadar PKK ile anlaşarak çözüm getirmeye kalkmadılar mı?

GEÇMİŞİN DERSLERİ

Geçmişte büyük dersler var: Bölgedeki bölücü ve yobaz örgütleri, bölge ülkeleri arasındaki çatlaklarda hayat buldular. Turgut Özal yönetimi, 1983 yılında Suriye’de Münafık Kardeşler’in kalkışmalarını destekledi. Suriye bu düşmanlığa Bekaa’da PKK’ya kamp vererek yanıt verdi. Türkiye ile İran ve Irak arasındaki ilişkilerde de benzer uygulamaları yaşadık. Kazançlı çıkan yalnız ve yalnız ABD ve İsrail’dir.

TURKTORESİ.COM TESPİTİ:

"Şu anda Ergenekon, Balyoz gibi davalar çöktüğü için ülkemiz tekrardan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yönetilmeye başladı, bu tür tespitleri Doğu Perinçek'te yaptı, Fethullahçı Gladyo'ya ve ABD'nin kara ordusu PKK/PYD'ye verilen büyük darbeler tesadüfen olmamıştır.

2013 yılına kadar AKP hükümeti bir kere bile olsun Fethullahçı Gladyo'ya ve ABD'nin kara ordusu PKK/PYD ile mücadele etmemiş, ve sonra birden bire 2013 yılından sonra Fethullahçıların da PKK'lılarında kökü kazınıyor. Bu demektir ki Tayyip Erdoğan TSK'nın kuklası haline geldi, AMA 2003-2013 arasında yapılan Türkiye Cumhuriyeti Tarihimizin en büyük İHANETLERİNDEN DOLAYI bugün, 2014'ten itibaren TSK'nın ülkemizi tekrardan Atatürkçü Çizgiye getirme çabalarında 2003-2013 arası devletimizin tüm kurumlarına verilen zararların YAN ETKİLERİNİN DE yaşanması kaçınılmazdır. Mesela IŞİD'i hain AKP yönetimi 2014'ten önce yetiştirip büyütüp Suriye'ye ABD'nin emirleriyle yerleştirdi. Geçmişe gidelim, 2008'de bodrumda tatil yapıyordu Tayyip Erdoğan Beşar Esad ile, 2009'da Suriye Türkiye arasında vizeler kalktı, sonra 2011 yılında Libya'da Kaddafi devrildi ve bu Libya Operasyonuna Rusya'da açık açık destek verdi, sonra aynı yıl içerisinde Esad ile Erdoğan birden bire düşman oldu. Ve 2011 ile 2014 yılı arasında toplamda 3 yıl geçti ve o dönemde halen ABD kuklası olan Tayyip Erdoğan'ın CIA'nın yobaz örgütlerini desteklemesi!! Bu dönem içerisinde Rusya'nın bugün 2015 yılında yaptığı gibi açık açık AKP ve Tayyip Erdoğan'a karşı savaş açtığını gördünüzmü?

Hayır! Peki Rusya 2014 yılında Türkiye'nin tekrardan Atatürkçü Tam Bağımsız TSK tarafından yönetilmeye başladığını bilmiyormu? Evet biliyor! Acaba Rusya'nın ABD ile birlikte rahatsız olduğu konu bumudur, Kahraman Türk Ordusu'nun tekrardan devletimizi yönetmeye başlayıp tekrardan Atatürkçü çizgiye gelip güçlenmesi acaba ABD ve Rusya'yı rahatsız mı etmektedir? Açık bir şekilde 2012 yılından itibaren dolaylı bir İHLAL GEÇMİŞİ SABIKASI olmasına rağmen, neden Rusya bile bile sadece küçümseme amacını taşısa bile(ki o kadar basit olduğunu düşünmüyorum) sınırlarımızı ihlal etmeye devam ediyor? Acaba bunun sebebi Kahraman Türk Ordumuzun tekrardan devletimizi yönetmeye başlamasından dolayı mıdır? Peki Rusya IŞİD'in ABD CIA'sı tarafından kurulduğunu ve 2011-2014 arası ABD kuklası olan AKP tarafından yönetildiğini bilmiyor mu, Osama Bin Laden'in Brezinski ile fotoğraflarından haberdar olmaması mümkün değil, ozaman Rusya neden IŞİD, El Kaide ve PKK'nın ABD ve İngiltere tarafından kurulmuş örgütler olduğunu gösteren bilgi ve belgeleri yayınlamıyor? Acaba 2011 yılında Libya'nın devrilmesine göz yuman ve açıkça bu harekata destek veren Rusya bunu bilinçli olarak ABD ile anlaşarak mı yaptı? Acaba Rusya ABD ile Büyük Ortadoğu Projesindeki bölgelerin paylaşımında ANLAŞTI MI? Ve acaba bu sebeple midir ki Rusya birden bire Suriye'ye yerleşmeye başladı? NASIL OLUYORDA KOSKOCA ABD VE RUSYA IŞİD GİBİ AMATÖR BİR TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOKEDEMİYOR?

Bunun yanıtı açık: Mesele IŞİD değil, mesele Orta Doğu'da Rusya ve ABD'nin kendi çıkarları doğrultusunda ülkelerin bölünmesini sağlayarak buradan toprak kopartmaya çalışmalarıdır, ve bu bölgeleri hiç asker kaybetmeden sömürmek istiyorlar, ve amaçlarında Türkiye'mizdende toprak kopartma hevesi var hem ABD'nin hemde Rusya'nın!! Mesela Rusya ABD'nin de desteklediği PKK'yı neden destekler? Efendim Suriye Ordusu'nun her yerde savaşacak adamı yokmuş, arkadaş Rusya destek vermiyor mu Suriye Ordusu'na, Rus ordusunun askerleri IŞİD'i yokedecek sayı ve güce sahip değil mi?

Yalçın Küçük'ün geçen bahsettiği konu da 1800-1900 yılları arasındaki Rus-Osmanlı savaşlarında Kürtler hep Rus Ordusu'nun yanında yer almış diyordu. Rus Çarlığı aynı zamanda da İngiltere Krallığı'nın ondan biraz daha güçsüz bir ortağı gibiydi, ve ozamanda birlikte Ermeni ve Kürt'leri kışkırtarak Osmanlı İmparatorluğu'nu böldüler, şimdi de Türkiye'mizi ABD ve Rusya ortaklaşa bölmeye çalışıyor! Bugünkü Rusya Sovyet Rusya'sımı yoksa Çar Rusya'sımı? Bence Çar Rusya'sıdır çünkü Sovyetler yıkıldı, ve bunu Stalin ve Gorbaçov gibi İngiliz Amerikan Batı hayranları ile yaptılar, ve bugünün Rusya'sı tekrardan eski Çar Rusya'sının rollerini devralmış durumdadır! Arkadaş, Rusya ve Putin mesela ABD'ninde Türk ve Türkiye Düşmanlığı politikaları doğrultusunda yıllardır kullandığı Ermeni yalanını neden destekler? Rusya İngiltere ve ABD'nin desteklediği ve arkasında olduğu Ermenistanına neden Hocalı Soykırımı yaptırıp Azerbaycan topraklarını işgal ettiriyor? Rusya neden ABD gibi PKK-PYD'yi terör örgütü olarak saymıyor? Belli ki burada Rusya İngiltere ve ABD ortaklaşa hareket ediyor, ve amaçları da Türkiye'mizi bölmektir. Şu anda Kahraman Türk Ordusu Ülkemizi yönetmektedir, ve bu Kahraman Türk Ordumuz aynı zamanda hem AKP hükümetinin 2003-2013 yılları arasında devletimize verdiği zararları tamir etmekle meşgül, hemde ABD ve Rusya'dan gelen tehditlere karşı Milli Türkçü ve Atatürkçü stratejilerini uygulamakla meşgul!

Türkiye'yi Suriye ile düşman yapan TSK değil, AKP'dir, ve şu anda TSK son iki yıldır Ergenekon'dan çıktıktan itibaren önümüzde somut olarak duran tehditleri kısa ve uzun vadede nasıl çözmenin hamlelerini uygulamaktadır, LÜTFEN TÜRK ORDUMUZUN HAMLELERİNE GÜVENELİM VE DESTEKLEYELİM! ABD'nin AKP'yi Suriye'yi yıkamadığı için sildiği bir gerçektir, bunu hepimiz görüyoruz, bu yüzden ülkemiz TSK tarafından yönetilmektedir, devlet demek sadece hükümet demek değildir! Ve ayrıca, Aynel Arab(Kobani) meselesinde Kahraman Doğu Perinçek'in tespitlerinde TSK'nın Aynel Arab Savaşında bazı IŞİD gruplarını ülkemizi bölmeyi amaçlayan ABD'nin kara gücüne(PKK-PYD-Delta Force) karşı savaştırdığını, ve savaştanda TSK'nın galip çıktığını yazmıştı. Ve bilmeliyiz ki bu IŞİD belki yüzlerce alt gruplardan oluşan bir etik değere sahip olmayan bir örgüttür. Ve ayrıca her ülkenin Özel Kuvvetlerine, Komando Stratejilerine baktığımızda, hepsi de yurtdışında Milli Çıkarlarını tehdit eden gruplara karşı GİZLİ OPERASYONLAR uygulamak vardır.

Bu yüzden, her IŞİD grubu gerçektende IŞİD'çidir diyemeyiz, ve yobaz düşünceye sahip olan gerçek IŞİD'çilerde parayı kim daha fazla verirse onun yanına geçebilen namussuz katiller sürüsüdür! Mesela, PKK-PYD'nin arasında Amerikan Özel kuvveti olan Delta Force'un ne işi var ve son döneme kadar açık açık ABD'li askerlerin PKK'lıları yönettiği itiraf ediliyormuydu? Hayır, bilinmesine rağmen hep gizli tutuluyordu! Ve eğer Delta Force PKK'nın kalbindeyse, buradaki terör örgütüne PKK mı demeliyiz yoksa ABD ordusu mu?

Tabiki de ABD ordusu! Bu yüzden mesela IŞİD içinde 1000 tane grup varsa, bu grubun diyelim ki 5-10 tanesi Türkiye tarafından desteklenip yönetiliyorsa, bunun karşısında da Rusya ve özellikle ABD'ninde Tükiye'den kat kat fazla IŞİD'çi grubu destekleyip kendi amaçları doğrultusunda yönettiği bir gerçektir! Ve ben şahsen Türkiye'nin o desteklediği dediği IŞİD'çi tek tük gruplarında IŞİD maskesi altında aslında IŞİD'çi olmayan gruplar olduğunu da düşünüyorum."


BÖLGE ÜLKELERİNDEN BEKLENEN

Bölge ülkelerinin yanlışlarının nereden kaynaklandığını saptamak gerekir. Onlar, Türkiye’nin ABD ve İsrail ile ilişkilerini değişmez gibi görüyorlar. Türkiye’yi yönetenler ile Türkiye’nin stratejik çıkarları arasındaki çelişmeyi görmüyor veya dikkate almıyorlar. Tayyip Erdoğanlardan gelen düşmanlıklara taktik düzlemde yanıtlar üretmeyi çare sanıyorlar. O zaman Tayyip Erdoğanların konumunu zayıflatmak bir yana, pekiştirmiş oluyorlar.
Oysa Türkiye’nin stratejik çıkarı, Batı Asya Birliği ve Avrasya Birliği’ndedir. Hatta bir süre sonra görülecektir: Türkiye, ABD ve İsrail’den gelen tehdide karşı bölgenin en sağlam duruşlu ülkesi olacaktır. Hem Türkiye’ye yönelen tehdidin ciddiyeti, hem de Türkiye’nin bağımsızlık ve devlet birikimi bunu gerektiriyor. O nedenle Suriye, Irak, İran ve Rusya’nın gelişmelere stratejik düzlemde bakması, süreci olumlu etkiler.

ÖNCELİKLERE SAYGI

Kuşkusuz her ülkenin önceliği var. Suriye ile Türkiye’nin öncelikleri aynı değil. Türkiye’nin önceliği, Bölücü Terörü etkisiz kılmaktır. Suriye’nin önceliği, yobaz örgütlerini temizlemektir. İran, Irak ve Rusya’nın da kendi öncelikleri var. Bu önceliklerin toplamı, ABD ve İsrail planını bozar. O nedenle bölge ülkeleri, birbirinin önceliğine saygı göstermeli, birbirine engel olacak siyaset ve uygulamalardan kaçınmalıdır.

Doğu Perinçek
Aydınlık / ROTA


http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/be ... 84601.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir