1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Rıza Zelyut:Rusya kendi uçağını bile bile vurdurmuş olabilir

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2015, 02:32
gönderen TurkmenCopur
Ulusal Kanal, Haber Artı Programı, 9 Aralık 2015

Umut Tezerer:

"Şunu anlamaya çalışıyorum, Rusya neden ittiriyor ozaman Türkiye'yi? Yani örneğin Rusya'nın çıkışlarında Erdoğan'ın ailesini hedef alan şeyler var yani, dedim ya argümanlar öne sürülüyor, işte petrol ticareti filan, ozaman bu neden, Rusya niye Türkiye'yi adeta itmeye çalışıyor? Bunu nasıl anlamlandırıyorsunuz?"

Rıza Zelyut:

"ŞIMDI BU UÇAĞIN VURULMASI MESELESINDE KOMPLONUN BIR ÜÇÜNCÜ AYAĞI DAHA OLABILIR, O DA ŞU: 'PUTIN'IN KENDI UÇAĞINI BILE BILE VURDURMASI OLABILIR.'!!! BAKINIZ, RUSYA KENDI UÇAĞINI BILE BILE VURDURMUŞ OLABILIR!!! Çünkü ben olaydan sonra hemen şunu yazmıştım: 'Bu olaydan karlı çıkan Rusya oldu çünkü artık gemilerinin tümünü Doğu Akdeniz'e yerleştirdi, vurucu gemileri, denizden de hakim oldu. Suriye'de de istediğini yapacak ve üste kurdu ve Türkiye'yi de kuşatacak ve kımıldatmıyacak bir pozisyon elde etti! Yani, şimdi olay şu: 'Putin zannediyorum ki Amerikayla Tayyip Erdoğan'ın bir biçimde yanyana geldiğini yeniden biraraya geldiğini gördüğü için Türkiye'ye karşı da kuşatıcı ve yıpratıcı bir tavrın içerisine girdi! Yanlış tabi bu!! Çünkü bu işte Türkiye kaybedecek ama Rusya'da kaybedecektir, Türkiye'yi bu kadar hedef tahtasına koyması yanlış oldu!!! Putin'in önemli yanlışlarından birisidir.' Yani Türkiye'ye bu kadar kabadayılık yapması bizim Rusya'dan beklediğimiz olgunluğun gerisinde kalmıştır. Onun altını çizelim. Yani Rusya'yı aklı selime davet etmek mecburiyetindeyiz, Türkiye konusunda."

Umut Tezerer:

"Türkiye'yi itiyor. Peki şu olabilir mi? Burda konuklarımız söylüyor, okuyoruz, yazıyoruz: 'Amerikayla Rusya anlaştı esasında, yani bu esasında bir anlaşma, bu uçakta, bu uçağın düşürülmesi de onun bir ateşleyici unsuru oldu, yani hani bir komplo teorisiyse böyle bir anlaşma söz konusu olabilir mi? Yani bölgenin yeniden sınırlarının çizilmesi, devletlerin sınırlarının yeniden belirlenmesi noktasında, bu konuda ne düşünüyorsunuz?'
"

Rıza Zelyut:

"Yok ben ona inanamıyorum, Amerikayla Rusya'nın anlaştığını gösteren bir işaret yok, Suriye'de bunlar çatışma halindeler, AMA ANLAŞMALI BİR ÇATIŞMA, birbirlerinin egemenlik haklarına saygı gösteriyormuş gibi orada gökyüzünde bir gövde gösterisi yürütülüyor!!! Yani açık açık Rusya Suriye devletinin arkasında duruyor. Amerikaysa Suriye devletini bir biçimde yıkma peşinde. Tekrar ediyorum Hillary Clinton'un o sözü, 'Orta Doğu'da ikinci bir Sünni uyanış yaratmak mecburiyetindeyiz'!!! Bu sözü aynı zamanda İran'ı da hedef alan birşeydir! Bakın bundan sonra gazetelerimizde İran'ın imajını bozacak, kötüleyecek sık sık haberlerle karşılaşacağız, bir kahinlik yapıyorum ben burada! Açıkça söylüyorum bunu, çünkü İran Rusya'nın Orta Doğu'daki en önemli müttefikidir! Ve hem Suriye'de devlet yönetiminde bir etkisi vardır, Irak'ta ise halk üzerinde, oradaki halkın %60-65'i Şii olduğu için halk üzerinde etkisi var Irak'ta!! Öyle olunca şimdi Amerika Rusya'nın İran'ı kullanarak hem Irak'ta hemde Suriye'de hakim pozisyona geçmesini istemiyor! Clinton'un Sünni uyanış yaratılmalıyız söylemi de buradan kaynaklanıyor. Demekki İran ve Rusyayla Amerika anlaşabilmiş değil, yani bu konu da! AMA İLERDE ANLAŞABİLİRLER!!! İKİ DEVLET OTURURLAR MASAYA, BİZ BU BÖLGEYİ NASIL ÇATIŞMADAN SAVAŞMADAN SÖMÜREBİLİRİZ DİYE ÖZETLE SÖYLEMEK GEREKİRSE MASAYA OTURABİLİRLER???!!!
"

TESPİT:

"Ya Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Ergenekon Davalarının düşmesinden sonra TSK'nın kuklası olmuş Tayyip Erdoğan, ABD'yi peşmerge eğitiyorum diye kandırarak, Yalçın Küçük'ün de dediği gibi 'Musul'u almazsak Diyarbakır elden gider' hedefine ulaşmanın bir başlangıç adımını atıyorsa? Ya, Rusya ve ABD birlikte İkinci İsrail Projesini kurmakta anlaştıysalar ve hem Rusya'nın hemde ABD'nin PKK'yı desteklemesinin arkasında yatan sebep buysa?

Ya Rusya ve ABD birlikte sinsice gizlice ta başından beri anlaşıp, herkezi IŞİD'le mücadele ediyoruz diye kandırıp aralarında anlaştıkları hedefi ise Türkiye'mizi Birinci Dünya Savaşında olduğu gibi bölüp paylaşmak ise?? Ve ya Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bütün bu düşmancıl hedeflerin farkına vardıysa, ve buna karşılıkta önce ABD'nin kara gücü olan PKK/PYD'yi bizzat Türk Askeriyle vede kuklalarıyla Kobani meselesinde olduğu gibi kullanarak defalarca mağlup edip yerle bir etmeye kalkıştıysa ve bundan hem ABD hemde Rusya rahatsız olup Türkiye'yi tehdit eden hamlelerde(anlaşmalarda) bulunduysa, mesela ya Rus uçağının düşürülmesinden önce Rusya bilinçli olarak uzun bir süredir Kahraman Türk Ordumuzun uyarılarına rağmen PKK/PYD'yi destekleyen ve güçlendiren hamlelerde faaliyetlerde bulunup bizim milli çıkarlarımızı bardağı taşıracak ve son limitine ulaşacak şekilde tehlikeye atmaya kalkışmışsa?? Ve ya bu sebeple Rusya Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Rus jetini düşüreceğini bilerekten sınır ihlalini sinsi bir şekilde yaptırmaya zorlattıysa??

Burada teknik olarak bir ihlal geçmişi var Rusya-Suriye-Türkiye arasında, iki tane Pilotumuz ŞEHİT OLDU Rusya-Suriye destekli uçak tarafından Suriye sınırlarını ihlal etti diye, Rus askeri ölünce dünya ayağa kaldırılacak, ve bunun karşısında bizim Mehmetçiğimiz ŞEHİT edilince biz bunun hakkını aramıyacağız, susacağız, bu mudur yani??? Bu mantıklı değil, ve eşitliğe aykırıdır, Türk Milleti ve Türk Devleti'mizin tarihi en azından Hun İmparatorluğuna kadar dayanan 2000 yıllık dünyayı yönetme birikimine sahip ASİL BİR MİLLET VE DEVLETTİR! Tarih gösteriyor ki, Türk Milleti olarak en zor durumlarda bile herzaman tam bağımsız bir devletimiz olmuştur.

Bu yüzden şunu unutmayalım ASİL TÜRK OLARAK ABD'NİN AKP İLE ERGENEKON DAVALARININ BİTMESİNE KADAR DAYATTIĞI MANDACILIĞINA NE KADAR KARŞI ÇIKIYORSAK, AYNI ŞEKİLDE DE RUSYA MANDACILIĞINA DA KARŞI ÇIKMALIYIZ!!" İsmail Hakkı Pekin Paşanın bir yazısı vardı geçenlerde, orda diyordu ki, biz Türk Devleti olarak Orta Doğu'daki Rusya ve ABD arasındaki karışıklıktan dolayı kendi Milli Çıkarlarımıza yönelik faydalanmalıyız, bizim işte bunu yapmamız lazım, ve ben şahsen Kahraman Türk Orduma güveniyorum! Kahraman Türk Ordusu Ergenekon'dan çıkıp Atatürkçü çizgiye doğru gitmektedir, ve ABD ürünü AKP'nin sonu da ekonomik durumun giderek beter olmasından da gördüğümüz üzere SONU GELMİŞTİR, ÜLKEMİZ KAHRAMAN ATATÜRK ATAMIZIN TÜRK ORDUSU TARAFINDAN YÖNETİLMEKTEDİR, VE MİLLİ BİR HÜKÜMETİN KURULMASI DA İNŞALLAH EN YAKIN ZAMANDA GERÇEKLEŞECEKTİR, ÇÜNKÜ TAYYİP ERDOĞAN GİBİ YARATIKLARA GÜVENMEK MÜMKÜN DEĞİL, BİR ŞANS YAKALADIĞI ANDA ABD'NİN ONU SİLMESİNE RAĞMEN İHANETLERE DEVAM EDEBİLECEK POTANSİYELE SAHİP OLDUĞU BİR GERÇEK, BU YÜZDEN BURADAN ASİL TÜRK KOMUTANLARIMA SESLENİYORUM: "LÜTFEN ATATÜRKÇÜ VE TÜRKÇÜ MİLLİ HÜKÜMETİMİZİ KURUN ARTIK, GEÇ OLMADAN!!!"!

Re: Rıza Zelyut:Rusya kendi uçağını bile bile vurdurmuş olab

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2015, 17:44
gönderen TurkmenCopur
Video: