Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ABD-Rusya-Yunanistan Tehdidine Karşı Türk Ordusu Stratejisi

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

ABD-Rusya-Yunanistan Tehdidine Karşı Türk Ordusu Stratejisi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Kas 2015, 21:02

Suriye, Irak, Yunanistan, KKTC etrafında ABD-Rusya-Yunanistan'ın oluşturduğu tehditlere karşı Türk Ordusunun İzlemesi Gereken Strateji

Birincisi:


Başından itibaren AKP hükümetinin Suriye politikası yanlış, ABD'nin dayatmalarıyla Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı olarak haince hareket edildi sürekli. Ama son dönemde Fethullahçılara ve PKK'ya yapılan operasyonlar gösterdi ki ABD AKP hükümetini sildi, AKP hükümeti TSK'nın kuklası haline dönüştü.

Şu anda düşünmemiz gereken olay, şu anki durumda, yani yıllardır Tayyibin ABD BOP projesi planlarını uygulamasını geride bırakarak, hangi hamlenin doğru olup olmadığını tespit etmek.

Eğer, AKP hükümeti ABD tarafından silindiyse, ve eğer ABD'nin kara gücüm dediği PKK/PYD'ye karşı Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri son dönemde büyük başarılar elde ettiyse, bu demektir ki Rus uçağının düşürülmesi olayı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin doğru yada yanlış hem Rusya hemde ABD'den bağımsız bir şekilde aldığı bir karardır. İsmail Hakkı Pekin'de bu konu da bu şekilde düşünmektedir.

ABD ve İngiltere bizim düşmanımız, ama Rusya'da çıkarına uygun olduğu takdirde ülkemizin bağımsız bütünlüğünü tehdit edecek adımları atabilecek bir potansiyele sahiptir.
Nitekim, aylar önce 24 Nisan 2015'te Putin'in art niyetli bir şekilde Ermeni yalanı meselesinde "soykırımdır" demesi de bunu kanıtlamaktadır. Rusya'nın Ermeni yalanı propagandasını desteklemesiyle şöyle bir soru akla geliyor: "Bugünkü Rusya Federasyonu İngilizlerin ortağı(hatta bazı konularda kölesi kuklası) olan ve hainlik yapan Ermenilerin İngiliz ve Fransızlarla birlikte arkasında duran Çar Rusya'sıyla aynımıdır ve Stalin'le başlayıp Gorbaçov'dan sonra Lenin'in Sovyetler Birliği tamamı ile tarihten silindi mi?"

Hocalı Soykırımında Ermenilerin arkasında Rusların da olduğu açıkça bilinmektedir ayrıca. Ve unutmamak gerekir ki, şu anki Rusya Sovyet Rusyası değildir, ve daha çok Çar Rusya'sına benzemektedir. Ve Çar Rusya'sınında nasıl dostları olan İngilizlerle birlikte Birinci Dünya Savaşını Osmanlı İmparatorluğunu paylaşmak için kurguladığını da unutmamak gerekir. Aynı durum, tehdit ve senaryolar bugün içinde geçerli olabilir!

Ayrıca Rusya neden PYD/PKK'yı vurmamaktadır? Neden bu uçak düşürme olayı sonrasında anında Ruslar PKK'yı destekleyebileceğini belirtiyor? Erdoğan Karakuş'un tespitlerine göre, Rusya bölgedeki PKK-PYD'yi hiç vurmuyor ve bu Türkmendağı bölgesini ele geçirmeyi istemesinin sebebi de orada Rusların hakimiyeti altında eskiden olduğu gibi bir Rus PKK'sı kurmaktır. Eğer böyle bir plan mevcutsa bu bizim milli çıkarlarımızla ters düşen bir durumdur. Bütün bu tehdit senaryolarına karşı çözümlerin ve izlenmesi gereken stratejilerin, ABD'den bağımsız bir şekilde, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hesaplayıp düşündüğünden sonuna kadar eminim, bu yüzden Türk Ordusu'nun yaptığı her hamleye güvenmek zorundayız! Ben şahsen sonuna kadar Asil Türk Ordumuza güveniyorum!

Burada, Asil Türk Milleti olarak hem ABD-İngiltere, hemde Rusya'dan bağımsız siyaset uygulamamız gerekir. Tamam, ABD ordusu Suriye ve Irak sınırlarından tamamı ile yokedilmeli, ama buraya ABD yerine Rusya girdiği zaman tehdit yokolacakmı acaba? Bu durumda ABD yerine Rus tehdidi mi oluşacak? Ruslar ABD'nin şeytani planlarına karşı bizimle stratejik ortaklık konusunda ne kadar ciddi ve samimidir, düşünmek gerekir? Eğer Rusya, bizim milli çıkarlarımıza uygun tavırlarda bulunuyorsa, onlarla birlikte ABD planlarını yoketmenin bize getireceği herhangi bir zararı yoktur.

Tek çözüm, Rusya ve ABD'nin olmadığı ve kendimizin yani Türk Silahlı Kuvvetlerimizin KKTC'de yaptığı gibi oluşturacağı hem Kuzey Irak hemde Suriye sınırlarında bir Türk Hakimiyetindeki Güvenli Tampon Bölge'dir. Bu bölgelere ise Irak'lı ve Suriye'li Türkmenler ve Doğu Türkistan'da kendilerini rahat hissetmeyen Uygur Türkleri yerleştirilebilir, ve Türkiye'dende gidecek insanlarımızla birlikte burada hem küçük bir Türk Cumhuriyeti kurmuş oluruz, hemde PKK ve IŞİD terör örgütlerini tamamı ile yoketmiş oluruz ve ayrıca gelecekte hiçbir şekilde Şehit vermeyiz! Bütün bunlar tabiki de Suriye hükümetiyle samimi, dostça ve koordineli bir şekilde yapılmalıdır ve Suriye'nin de bağımsız ve terörden yoksun bir yapıya kavuşması sağlanmalıdır!

İkincisi:

Yunanistan, Suriye Bölgesi ile aynı bölge değildir. Suriye Bölgesi şu anda bir savaş alanıdır, ve Türkiye Cumhuriyeti ne ABD'nin ne de Rusya'nın kuklası yada eğip bükeceği yada sınırlarını bilinçli bir şekilde defalarca ihlal edeceği, Türk Ordusunu hiçe sayarak sinsi bir şekilde deniyeceği ezik bir ülke değildir.

Tamam, son 13 yıldır büyük bir karşı devrim yürütüldü hain AKP hükümeti tarafından, ama son 1-2 senedir Türk Silahlı Kuvvetleri yavaş yavaş Türkiye'mizi Atatürk rotasına doğru götürmektedir, şu anda ülkemiz AKP tarafından değil TSK tarafından yönetilmektedir. Ülkemizde varolan büyük ekonomik krizin önümüzdeki dönemde daha da büyümesiyle AKP hükümetinin kısa bir sürede devrilip yerine Milli, Türkçü ve Atatürkçü bir Hükümetin Kahraman Türk Ordusu tarafından getirileceği de bir kaçınılmaz bir gerçektir.

Son 13 yıldır AKP'nin sıfır sorun yerine tüm komşularla sorunlu olmasının verdiği büyük zararların yan etkileriyle uğraşmak durumundadır şu anda Kahraman Türk Ordusu.

Ayrıca, unutmamak gerekir ki Yunanistan 12 tane adamızı 1-2 sene öncesine kadarki hain AKP'nin politalarından dolayı işgal etmiştir. Nasıl ki Doğu'da ABD ve Rusya tehditine karşı mücadele veriliyorsa, Batı'da da Kahraman Türk Ordumuz bu 12 adayı mutlaka geri alması gerekiyor. Kıbrıs konusunda da yine hain AKP hükümetinin politalarından dolayı KKTC'nin geleceğine dönük şüphelerimiz oluştu, ve bundan sonraki dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs konusunda da en ufak bir taviz vermemelidir, gerekirse yine askeri operasyonlar yapılmalıdır.

Üçüncüsü:

a. Hafızaları tazelemek gerekir. 22 Haziran 2012 tarihinde arkasında Rusya'nın olduğu Suriye ordusu F4 keşif uçaklarımızı düşürerek Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un Şehit olmasını sağlamıştı. Bu düşmanca saldırı sonrasında Tayyip hemen Rusya'ya Putin'le görüşmeye gitmişti, çünkü Suriye'nin bu saldırısının arkasında tabiki de Rusya vardı.

b. Daha bir iki ay önce, 3-4 Ekim 2015 tarihinde Rus uçakları sınırlarımızı uyarılara ve önceden yapılmış askeri anlaşmalara rağmen ihlal etmişti. Şimdi, savaş alanı olan bir bölgede, teknik olarak üst düzeyde olan Rus hava kuvvetleri istemese böyle bir ihlal hatası olabilir mi, düşünmek lazım? Tabiki de olamaz! Ayrıca 3-4 Ekim 2015 ihlalinde Rusların bahanesi "Navigasyon hatası"ydı, ve en son ihlalde ise Türk Silahlı Kuvvetlerimizin radarlarının doğru olmadığını iddia etmektedirler, buradaki mantıksızlığı ve ciddiyetsizliği tespit etmemiz gerekiyor. Ve ayrıca 17 saniye süresini küçümseyenlerin 17 saniyenin bir savaş jeti için çok uzun bir süre olduğunu söylemek gerekiyor. Vede bu 17 saniye dışında sınırın etrafındaki bölgelerde de Rus jetinin uçtuğu görülüyor radar görüntülerinden. Biz Türk Ordusunun sunduğu verilere güvenmek ve inanmak zorundayız, Rus jeti beş dakika içerisinde 10 kez uyarılmış, buna rağmen ihlaller devam etmiş! Üstelik önceki ay ve 2012 yılında yine benzer hassas olaylar olduğu halde!

Ama düşman sıralaması yaparken, bir numaralı tehditin ABD olduğunu da unutmamak gerekir, ABD ile uğraşmak yerine sadece Rusya ile uğraşmak yanlıştır! İncirlik'teki üslerin hiçbir şekilde açılmaması gerekir, oradaki tehdit durumu nedir bilemiyorum ama ABD ile en ufak bir işbirliği bile bağımsız bütünlüğümüze karşı bir tehdit oluşturmaktadır!

Ama şunu iyi bilmek gerekir ki, Kahraman Türk Ordusu'nun ABD'nin kara gücünü üstün operasyonlarla sürekli mağlup etmesi ne kadar doğruysa, ardı ardına sinsi bir şekilde Türk Ordumuzu denemek amacıyla vede küçümseyerek Sınır ihlali yapan Rus jetlerini de düşürmek vatanımızın güvenliği için o kadar doğrudur!

c. Yine Ekim 2015 ayında, Türk hava sahasına giren ve Rus menşeli olduğu söylenen bir insansız hava aracı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düşürülmüştü.

ç. Ergenkon Davalarının Çökertilmesinden önceki dönemde bile, Suriye meselesinde AKP hükümeti Esad'ı amaçlayan bir tezkere çıkarttığı halde Türk Silahlı Kuvvetleri senelerdir Suriye ordusuna karşı bir operasyon düzenlemedi, bunun sebebi de bu türlü bir operasyon bizim Milli Çıkarlarımıza aykırı olmasından dolayıydı. Yani AKP hükümeti Kahraman Türk Ordusuna diyor, git Esad'ı vur, ve Kahraman Türk Ordusu bunu yıllarca yapmıyor, burdaki felsefeyi düşünmek gerekir. Yani bugün Rus jetinin düşürülmesi kararını Kahraman Türk Ordusu AKP'den ve ABD'den bağımsız olarak almıştır, ve bunun Milli Çıkarlarımız için gerekli olduğunu hesaplayarak yapmıştır, bundan şüphemiz olmamalıdır.

d. Ve ayrıca, Rusya'da ABD'de, ikisi de, özellikle hem PKK'ya dokunmuyor, hemde Rusya'da ABD'de IŞİD'in arkasında Türkiye olduğunu sürekli söylüyor. Arkadaş, El Kaide'nin de IŞİD'inde ABD CIA'sı tarafından kurulduğunu neden Rusya söylemez? Rusya neden Ergenekon Davaları çökmeden önceki dönemdeki Tayyibin ABD uşağı olduğunu söylemez? Rusya neden Ergenekon Davaları çökmeden önceki dönemde bugünkü olduğu kadar Tayyibe karşı açık açık hamle yapmamıştır? Ne zaman Kahraman Türk Ordusu ABD'nin kara gücünü(PKK-PYD) mağlup etmeye başladı, ve ne zaman Kahraman Türk Ordusu Rus PKK'sının oluşmasına karşı olduğunu açıkça belirtti, ozaman birden bire hem Rusya hemde ABD ortaklaşa Türkiye'yi IŞİD destekçisi ilan ettiler. Burada görmemiz gereken gerçek yine, hem Rusya, hem de ABD'nin aynen Birinci Dünya Savaşında olduğu gibi çıkarlarına uygun olduğu takdirde birlikte Türkiye'mizi paylaşmak için ortaklaşa hareket edebileceklerini kanıtladılar. O yüzden ABD'nin kölesi olmayalım diyoruz, doğru hemde çok doğru!! Ama aynı zamanda da Rusya'nın kölesi de olmuyalım!! Biz Tam Bağımsız Asil Bir Türk Devleti olalım!! Kendi ülkemiz bile tam bağımsız olamıyacaksa, hep Şehit vereceksek, kendi ülkemizde hep fakir yaşıyacaksak, ölelim daha iyi! Bu yüzden, Kuzey Irak ve Suriye Sınırınde mutlaka PKK ve ABD'ci IŞİD terörist gruplarının bize en ufak bir tehdit oluşturamıyacağı bir tampon bölgeyi TSK'nın bağımsız bir stratejiyle birlikte oluşturması şarttır!

e. Ve ayrıca, Rusya neden 2011 yılında ABD'nin Libya'ya karşı Savaş açmasına "evet" dedi? Bunun bir mantıklı açıklaması varmıdır? Bu şu demektir: Rusya işine geldiği zaman ABD ile seve seve anlaşır, ve durum yarın bir Birleşmiş Milletler kararıyla Rusya ve ABD ortak olurlar ve ülkemizi paylaşmak birlikte amacıyla işgal etmeye kalkışırlar. Şimdiden buradan TurkToresi.com olarak KAHRAMAN TÜRK KOMUTANLARINA, EĞER VARSA O TÜRKÇÜ, ATATÜRKÇÜ VE ANTİ-RUS-ANTİ-ABD'Cİ DERİN DEVLETİMİZE SESLENİYORUM: "BUNDAN SONRAKİ TASARLIYACAĞINIZ STRATEJİLERDE HEM ABD HEMDE RUSYA'NIN ORTAK BİR TEHDİT OLDUĞUNU KABUL EDEREK TÜM HAMLELERİNİZİ BUNA GÖRE YAPINIZ, VE OLASI BİR ABD-RUS İŞGAL KALKIŞMASINA KARŞI ASKERİ TATBİKATLER YAPINIZ HAZIRLIKLAR YAPINIZ, OLASI BİR SAVAŞ'TA KULLANILACAK SİLAH VE ARAÇLARI ŞİMDİDEN AYARLAYIN, HEPSİ ŞİMDİDEN HAZIR OLMALI, VE EN ÖNEMLİSİ OLASI BU ŞEKİLDE BİR SAVAŞTA ASİL TÜRK MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN BİRLİĞİNİ OLUŞTURACAK İNSANLARI, YANİ VATAN PARTİSİ VE PARTİSİZ BAZI VATANSEVERLERİN İÇİNDE BULUNACAĞI BİR ACİL HÜKÜMETİN KURULMASI İÇİN ŞİMDİDEN BİR LİSTE OLUŞTURUNUZ, Kİ ANCAK BU KAHRAMANLAR TÜRK MİLLETİNİ BİRLİK İÇİNDE ORGANİZE EDİP ABD VE RUSYA İTTİFAKINA KARŞI BİR ASKERİ GALİBİYETİN ALINMASI SAĞLAYABİLİR!"

f. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
Rusya 1960 yılında bir Amerikan U2 uçağını düşürdü. İncirlik'ten kalkan bir uçak Kafkasya'da bir istihbarat uçuşu yaparken bu uçağı düşürdüler. Peki bunu uyardınız mı? Uyarı ateşi açtınız mı? Uyararak indirmeye zorladınız mı? Bunların hiçbirini yapmadınız! Peki bu olaydan sonra özür dilediniz mi? Dilemediniz! Bu olayın sonuçları ne oldu? Soğuk Savaş zamanında bile bu olayın hatırlanan tek sonucu Khrushchev'le Eisenhower'ın Paris'te yapılan bir konferansın sabote edilmesi, sona erdirilmesi, sonuçsuz kalması filan oldu. Ama onun dışında o koşullarda bile Rusya'yla ilişkileri tahrip edici bir boyutu olmadı.


g. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
1 Eylül 1983. Rusya bir Güney Kore yolcu uçağını düşürdü biliyormusunuz? Yolcu uçağı! İçinde 269 yolcusuyla birlikte! Niye? Çünkü bu uçak Sibirya üzerinden uçuyormuş, rotasından sapmış biraz, Rusya için tehlikeli bir askeri bölgenin üzerinden uçuyormuş, bir Rus jeti kalktı bu uçağı düşürdü! Niye? Efendim bunların amacı istihbarat dediler! Bu kadar! Yani Rusya Güney-Kore ilişkilerinde Türkiye'de bugün yaşadığımız benzer olaylar hiç olmadı.


ğ. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
Amerika bir İran uçağını düşürdü, sivil yolcu uçağını düşürdü, 1988'de, Basra Körfezi üzerinde.


h. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
Mesela diyor ki Ruslar, bu uçak hiçbir zaman Türk Hava Sahasını ihlal etmedi. Yani, kendi Hava Sahanızı ihlal etmeyen bir uçağı düşürdünüz. Ama yabancı kaynakların tespitleri, Amerika'nın, NATO'nun filan, bu uçağın Türk Hava Sahasını ihlal ettiği doğrultusunda!


ı. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
Diyor ki bizimkiler, 10 kere uyardık, uçak bu uyarılara cevap vermedi! Bu olaydan sağ olarak kurtulan Rus pilot diyor ki "Hayır, hiç uyarmadılar". Ama başka savaş uçakları var bölgede uçan, onlar diyorlar ki biz duyduk bu uyarıyı. O bakımdan uyarıda bulunmuş Türkiye, ama güya bulunmadı diyorsunuz.


Bütün uluslararası askeri pilotlar İngilizce bilmek zorunda ve Rus pilotunun İngilizce bilmeme imkanı yok!

i. Onur Öymen'in tespiti(viewtopic.php?f=47&t=12367):
Ruslar diyor ki, biz uçuş bilgilerini Amerikalılara vermiştik, Amerikalıların da Türkiye'ye vermesi gerekiyordu. Yani, Türkiye bu bilgileri bile bile, yani bunun bir Rus uçağı olduğunu bile bile mahsus düşürdü, kasıtlı olarak, provokasyon yapmak için filan düşürdü. Amerikalılar diyor ki, Ruslar bize böyle bir bilgi vermedi bu uçak hakkında.


j. 1977-1979 yıllarında bizim bir F5 uçağımızı Ermenistan sınırında Ruslar füzeyle düşürdüler ve Pilotumuz Şehit oldu! Ayrıca Ruslar ABD ve İlgiltere'yle ortaklaşa Azerbaycan'ımızın Hocalı Bölgesini 1992 yılında işgal edip burada yüzlerce Türk Soydaşlarımıza Hocalı Soykırımını Ermenilere yaptırdılar, ve ayrıca Rusya ve Putin aynen ABD'nin de yaptığı gibi 1915 Ermeni yalanının ısrarla soykırım olduğu hakkında kötü niyetli beyanatlarda bulundular.

Dördüncüsü:

Şu anda en büyük tehdit ABD'dir. Bu yüzden Rusya'yı stratejik ittifak olarak görüyorsak, bu türlü sorunlu konuların birdaha olmaması için, hemde ABD tehditine karşı nasıl birlikte çıkarlarımıza uygun bir plan oluşturabiliriz? ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin oluşturacağı ABD karşıtı Güvenli Bölge nasıl kurulacak?, bu konularda anlaşmalıyız kendi milli çıkarlarımız doğrultusunda.

Ve ayrıca inandırıcı olmayan argümanları kullanmaktan kurtulmalıyız. Türkmendağı bölgesindeki Türkmenlerin %90-99'u Türkiye'ye göç etmiş önceden. Burada sadece Çeçenler ve Uygur Türkleri var. Eğer hakları korunacak bir grup var ise soydaşlarımız olan Uygur Türkleri'dir. Ama bunlar kimin için mücadele ediyor? El Nusra eşittir El Kaide eşittir ABD kuklası örgütler.

Ancak Kobani meselesinde oluşan savaşın ayrıntılarını da hatırlamak gerekir. Kobani meselesinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD ordusu arasında bir kuklalar savaşı olmuştu. Kobani meselesinde Türk Silahlı Kuvvetleri ABD ordusunu mağlup etmişti, peki nasıl oluşmuştu bu zafer? Bilindiği gibi El Kaide denilen katiller ordusunun içinde onlarca küçük gruplar var, ve her terör örgütünde olduğu gibi hepsi de parayla satın alınabilecek terör gruplarıdır. Bütün bu terör gruplarını ABD oluşturdu, ve AKP hükümeti de son 1-2 yıl öncesine kadarki dönemde sürekli ABD'nin BOP planlarını yürütse de, Kobani meselesinde Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri El Kaide'nin yani IŞİD'in bazı gruplarını(ABD'den bağımsız bir şekilde) kukla olarak kullanarak, ABD'nin kara gücü olan PYD-PKK'ya karşı çatıştırdı, ve bu savaştan TSK'nın kuklaları galip çıktı.

Şimdi burada sormamız gereken soru şudur, bu Türkmendağı Bölgesindeki El Kaideci(El Nusracı) Uygur Türk'ü Soydaşlarımızı ve %1'lik Türkmen Soydaşlarımızı Kahraman Türk Ordusu Kobani Savaşında olduğu gibi ABD'den bağımsız bir şekilde kullanmaktamıdır acaba? Yoksa bunlar ABD'nin kontrolünde mi şu anda?

Eğer ki, bu Türkmendağı Bölgesindeki El Nusracılar ABD'den bağımsız ve gizli bir şekilde TSK'nın kontrolünde olan bir grup ise, ozaman bu bölgeye operasyon yapıp bölgeye Rus PKK'sını kurmak isteyen Rus Ordusu'nun burada milli çıkarlarımıza aykırı ve tehdit oluşturan bir hamlede bulunduklarını tespit etmemiz gerekir, ki bence Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de böyle bir tespiti yapmadan bir Rus jetini düşüreceğini zannetmiyorum. Böyle bir istek olsaydı, neden önceden Rus jetleri düşürülmedi?

Sonuç olarak şu anda acil olarak Rusya ile sorunların büyümemesi için tüm diplomatik yollar denenmeli ve kendi milli çıkarlarımız, Güvenli Bölge ve Suriye'nin bağımsızlığı için Rusya ve Esad'la ABD'ye karşı anlaşmalar yapılmalıdır! Tabiki de bizim milli şartlarımızı kabul edip uyması gerekiyor Rusya'nın, yoksa burda stratejik ortaklıktan bahsedilemez, AKP'nin yıllardır ABD kuklası olarak hareket ettiği dönem yerine Rusya'nın kuklası oluruz, ki bu bize en ufak bir fayda sağlamaz! Ne ABD, Ne Rusya, Tam Bağımsız Türkçü ve Atatürkçü Türkiye! Gelecek için hedeflerimiz de Türk Birliğini kurmak olmalıdır, bunun yolu da öncelikle komşu ülkeleriyle birlikte bir Avrasya Paktı'nın(Türkiye, Suriye, İran, Azerbaycan, ...) kurulmasıdır.

Ayrıca İsmail Hakkı Pekin Paşa'nın şu yorumunu da iyi değerlendirmek gerekiyor:

"Ama sonuçta şöyle birşey söyleyim, bu başbakan için de çok kötü bir olay, yani Tayyip Erdoğan içinde kötü bir olay, böylece Tayyip Erdoğan'ın bir defa şeyi sarsılacak, yani şu anda elde ettiği %49'lık başarı bir defa elinden gitti. Yani bundan sonra iktidar olması çok zor, ve bence belki de üzerini çizdiler bilemiyorum!(Yorum: "AKP iktidarı ekonomik bir krizle çöksün diye haberleri olmadan komplo mu yapıldı acaba?")"

Akla gelen ilk şey, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri Rus jetini düşürmesiyle, hem sınırlarımızı ihlal etmeye devam eden Rusya'ya Türk Ordusunun bağımsız bütünlüğü ile ilgili hassasiyetlerini haklı bir şekilde bildirdi, hemde bilinçli olarak Rusya'nın savaş ilan etmiyeceğini bilerek ve buna karşılık ta hükümete yönelik büyük ekonomik engellemeler yapacağını bilerek, hareket etmiş olabilir mi acaba? Yani bu sayede bir taşla iki kuş mu vuruldu acaba? Hem Rusya'ya gereken tavırı haklı sebeplere dayanarak gösterdik, hemde Amerikancı AKP hükümetinin sonunu getirdik Rusya'nın yapacağı ekonomik ambargolardan dolayı. Zaten büyük bir ekonomik kriz var Türkiye'de, bir yıl içinde ödemesi gereken 250 milyar dolarlık borcu var AKP hükümetinin, Ruslar'la Akkuyu nükleer santralı ve Türk Akımı gibi büyük projeler var, ve doğal gazımızın %60-65'i Rus'lardan alınıyor, buna ek olarak birde Rusya'nın bütün bunlara ambargoları gelince, AKP hükümeti çökecek, ve belki de Türk Silahlı Kuvvetleri bu sayede hem amerikancı AKP hükümetinin sonunun başlangıcını darbe yapmadan getirdi, hemde sınırlarımızı denemeye çalışan Rusya'ya haddini bildirdi! Sonuçta İNŞALLAH MİLLİ TÜRKÇÜ ATATÜRKÇÜ BİR HÜKÜMETİ KURACAKTIR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ, Vatan Partisi ise bu görevi inşa edebilecek tek milli güçtür! Düşünsenize bir yandan hem Amerika'nın kara gücünü yerle bir eden vede gerektiğinde Rusya'ya da haddini bildiren bir Kahraman Türk Ordusu, diğer yandan da Ergenekon Sürecinden zaferle çıkmış olan Kahramanların Vatan Partisi çatısında(tüm Milli Güçlerin birleşeceği Çatı) kurduğu bir Milli Hükümet! Güçlü Ordu ve Milli, Atatürkçü ve Türkçü bir Hükümetle Türkiye'mizin bağımsız bütünlüğü ilelebet devam edecektir ve amacımız ve istikametimiz Yüce Türk Birliği'ne doğru gidecektir!

TurkToresi.com
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: ABD-Rusya-Yunanistan Tehdidine Karşı Türk Ordusu Stratej

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Ara 2015, 13:52

Aşşağıda madde madde ABD ve Rusya'nın nasıl birlikte gizliden anlaşıp Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize karşı mücadele ettiklerini göstermek istiyorum. Yani burada hepsinin(ABD ve Rusya) de amacı ta başından itibaren Türkiye'mizi bölmek, bu yüzden stratejimizin bu olması lazım:

"Ne ABD, Ne Rusya, AKP'nin Yıkılıp Yerine Atatürkçü/Türkçü Bir Milli Hükümetin Getirildiği Tam Bağımsız Asil Türkiye"

1.
ABD ile İran Nükleer Anlaşması Yapıyor

2.
ABD kendi oluşturduğu IŞİD’e Karşı Mücadelede Ergenekon Davası düşmeden önceki Tayyibi düşman ettiği Esad’la İşbirliği Yapabiliriz Diyor

3.
ABD ve Rusya Hava Kuvvetleri Aralarında Dostça Suriye Konusunda Anlaşıyor, Ama Buna Rağmen Rus Jetinin Düşürülmesi İle Birlikte Bilinçli Olarak Rusya ve Türkiye Hava Kuvvetleri Birbirine Karşı Getiriliyor

4.
ABD ve Obama PKK/PYD'nin ABD Ordusunun Kara Gücü Olduğunu Söylüyor ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri O ABD Kara Gücünü Sürekli Mağlup Edip Yerlebir Ediyor

5.
İsrail’den PKK/PYD'yi Destekliyor

6.
Rusya ve Putin ve Birleşmiş Milletlere Göre PKK/PYD Terör Örgütü Değildir Diyor ve Açık Açık ABD Gibi PKK/PYD'yi Destekliyor ve Kuklası Olarak Kullanıyor

7.
Rusya ve Putin Ermeni Tehciri Hakkındaki soykırım Yalanlarını Düşmanca Destekliyor

8.
ABD ve Obama Ermeni Tehciri Hakkındaki soykırım Yalanlarını Düşmanca Destekliyor

9.
ABD, Suriye'de PYD/PKK'ya 50 Ton Silah ve Cephane İndiriyor

10.
Rusya, Suriye'de PYD/PKK'ya 5 Ton Silah ve Cephane İndiriyor

11.
ABD ve Rusya, Kürdistan(=İkinci İsrail) İçin Anlaştı

12.
ABD, Kahraman TSK'nın PKK/PYD'yi Vurmasından Rahatsızlık Duyduğunu Açık Açık Belirtiyor
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir