Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah İle Aldatanların İftira Tutkusu

Burada Hazreti Muhammed(S.A.V.), İslam Dini ve Kuran-ı Kerim hakkında konular bulabilirsiniz

Allah İle Aldatanların İftira Tutkusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 10 Ara 2010, 23:17

ALLAH İLE ALDATANLARIN İFTİRA TUTKUSU

Allah ile aldatan dinciler, iftirayı acımasız ve amansız bir yoğunlukta sergilemektedirler.
Kur'an, iftira suçu işleyenlerin doğruyu söyleme ehliyetlerinin ebediyen yok olduğunu bildirmektedir. İftiracılık, insanoğlunun işleyebileceği kötülüklerin en zararlısıdır. Ve siyasal İslamcıların iftirayı âdeta ibadet gibi işlediklerini en iyi bilenlerden biri de bizim halkımızdır.
Allah ile aldatmanın (veya aldatanların), temel sermayesi iftiradır. Bu iftira, bizzat Kur'an'ın defalarca belirttiği gibi, Allah'a iftiraya kadar uzanır Esasen, dini tahrif edip istismar ve aldatmaya müsait hale getirmek için Allah'a iftira kaçınılmazdır. Bunun içindir ki, Allah ile aldatanlar, öncelikle Allah'a iftira suçunu işlemektedirler. İlk suç bu ise geriye ne kalıyor?

Zaten dinin siyasete âlet edilmesinin kendisi bir iftiranın ürünüdür. Din, onu gönderen Allah'a ve onu tebliğ eden peygambere iftira edilmeden siyasallaştırılamaz, aldatma aracı olarak kullanılamaz.

Kur'an, iftira suçu işleyenleri ebediyen lanetlemekte ve onların tanıklık yapabilme haklarını ellerinden almak-tadır. (Nur Suresi, 4, 23)
Kur'an'ın birçok ayetinde 'Allah'a ve onun peygamberine iftira' tâbiri geçmektedir. Bu iftira, dine yalan söyleterek Allah'ı ve peygamberi yalan söylemiş duruma düşürmektir ki, Kur'an'a göre insanoğlunun işleyebileceği en büyük zulüm, en büyük kahpeliktir. Kur'an Allah'a iftiradan söz ederken 'yalanlar düzerek Allah'a iftira etmek' ifadesini kullanıyor.

Bir adı da siyaset dinciliği olan Allah ile aldatmanın sadece siyaseti değil; dini, imanı, ibadeti tümden iftira üzerine kuruludur. Allah'tan insanlara veya insanlardan Allah'a uzanan bu sınırsız iftira illeti hiç durmadan işler. Siyaset dinciliğinin bu iftira tutkusu veya marazı, bağımsız bir 'iftira dinciliği' yaratmıştır. İftira dincileri, bir konuda iftira ettikleri kanıtlama bile, eğer o iftiradan çıkabilecek bir menfaat söz konusu ise onu aynen tekrarlamaktan çekinmezler.

Allah ile aldatma veya iftira dinciliğinin temel iman ve ibadet göstergesi olan iftira iki koldan yürütülür:

1. Dini, siyasal hesaplara uydurmak üzere Allah'a iftira,
2. Siyasal rakipleri tasfiye için kullara iftira.

İslam düşüncesinin anıt ismi Muhammed İkbal, ölümsüz eseri Cavidname'de, iftira dinciliğiyle suçladığı kara yobazın dinini 'Fi sebilillah fesat' yani 'Allah adına bozgunculuk' olarak nitelendirir ve şöyle der:

'Mollanın dini fi sebilillah fesattır."

Fesat sadizmi, kitleleri Allah ile aldatmayı meslek haline getiren iftira dincilerine her şeyi mubah kılar. Zinadan gaspa, kamu malı talanından diri diri insan yakmaya, küfür kodamanlarıyla işbirliğinden vatan ihanetine, hırsızlığın her türüne kadar.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Hazreti Muhammed(S.A.V.) İmparatorluğu Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir