Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah İle Aldatmanın Temel Dayanağı: Dine Yalan Söyletmek

Burada Hazreti Muhammed(S.A.V.), İslam Dini ve Kuran-ı Kerim hakkında konular bulabilirsiniz

Allah İle Aldatmanın Temel Dayanağı: Dine Yalan Söyletmek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2010, 03:59

ALLAH İLE ALDATMANIN TEMEL DAYANAĞI: DİNE YALAN SÖYLETMEK

Burada dinle İslam'ı kastediyorum. Dinin gerçek buyruklarını öne çıkardığınızda Allah ile aldatmanız mümkün olmaz. Bunun içindir ki, Allah ile aldatanlar sürekli bir biçimde dine yalan söyletirler; söyletmek zorundadırlar. Bu yalanlardan biri olan "Kur'an solculuğu ve solcuları din dışı ilan ediyor" yalanı yüzünden bu ülkenin en vatanperver evlatlarından bir kısmı yine en vatanperver evlatlarından diğer biri kısmını, "Bunlar solcu, dinsiz" diyerek kurşunladılar .

Tabii ki o kurşunlananların taraftarları da "Bunlar sağcı-faşist, kapitalist uşağı" diyerek ötekileri kurşunladılar. Sonuç, binlerce Türk çocuğunun bir hiç uğruna toprağa düşmesi oldu. Tarihin en büyük günahlarından biri olan bu zulmün birinci dereceden sorumluları, hiç kuşkumuz yoktur ki, dine yalan söyleten Allah ile aldatma ekip ve zihniyetidir.

Onlar bu kötülüğü yaparken, bu ülkenin bin yıllık düşmanı Haçlı emperyalistlerle işbirliği ve dayanışma içinde olmak gibi bir zilletin de taşıyıcısı oldular. Yani süper Haçlı güç ABD çizdi, onlar oynadılar. Aynen bugün yaptıkları gibi. Allah ile aldatmacıların bu 'solculuk' iddialarına mesnet yapmaya kalktıkları Vâkıa Suresi 8, 9, 27, 38, 41, 90, 91. ayetleri, sağcı-solcu ayrımına dayanak yapılamaz. (Geniş bilgi için bizim Kurandaki İslam adlı kitabımızın Vâkıa Suresi bölümüne bakılabilir) Kur'an, politikacıların yapıp yaşattıkları bir ayırıma onay vermekten arınmıştır. Ayetlerin böyle bir ayırımla hiçbir ilgisi yoktur. Kullanılan deyimler 'ashâbu'l meymene', 'ashâbu'l-meş'eme', 'ashâbu'I-yemîn' ve 'ashâbu'ş-şimal'dir. Meymene veya yemîn; uğurlu, bereketli demektir.

Meş'eme ise Türkçe'ye de geçmiş bulunan şom veya şomluk anlamındadır. Araplar, kendisinden kötülük beklenen hayırsız insanlara ashâbu'l-meş'eme, iyilik ve hayır beklenen insanlara ise ashâbu'l-meymene derlerdi. O halde, anılan ayetlerdeki ayırımın Türkçe karşılığı şu olur: Hayırsız ve erdemsiz insanlar-hayırlı ve erdemli insanlar. Nitekim, 45. ayette, ashâbu'ş-şimal, servet ve refahla şımarıp azanlar olarak tanıtılmıştır ki, günlük hayattaki solcu kavramından çok sağcı kavramına uygundur. Bu demektir ki Kur'an, kendi terminolojisi içinde bir değerlendirme yapmaktadır. Bunu siyasal-güncel terminolojiye uydurmak doğru olmaz.

Ne yazık ki, Allah ile aldatmayı bir sanat haline getiren din sömürücüler, bu konuda da Kur'an'ı ideolojik istismarlarına âlet etmişlerdir. Dini yanlış anlamak, kitleleri giderek dine yalan söyletme gibi çok zalim bir noktaya getirdi. Yanlışları başka yanlışlarla tamir sürecine girildi ve sürekli bir biçimde dine yalan söyletildi. Yani Tanrı karşısında işlenebilecek en büyük zulüm sahnelendi ve bu, dine hizmet yaftası altında yapıldı. İslam dünyası, o arada Türkiye, İslam'a yalan söyletmenin ağır ve kahırlı faturasını ödemektedir. Bulunduğumuz noktadaki zihin ve ruh halimize bakılırsa bu fatura ödeme süreci daha uzun süre devam edeceğe benziyor. İslam dünyasının durumu gerçekten çok kötüdür. Ve bu 'çok kötü'nün en kötü yanı da durumun kötü olduğunun henüz bilincinde olmamamızdır.

Dinde olmayan birçok haram, sevap, dokunulmaz alan, kural, ibadet icat edilmiştir. 'Dindarlık' yapay kutsallara saygıyla eşitlenmiştir. Bu durumda, Allah ile aldatanların anladığı anlamda 'dindar' olduğunuzda gerçek dinin dışına çıkarsınız. Onların anladığı gibi 'dindar' olmadığınızda ise 'dinsiz' diye damgalanırsınız. Tezgâh işte böyle kurulmuştur. Bugünkü İslam dünyasında ibadetler imanın belirişi olmaktan çıkmış, inadın tatminine dönüşmüştür. Bunun içindir ki cami sayısı arttıkça dinden beklenen rahmet ve bereketin paydası düşmektedir. Allah, İslam dünyasına, özellikle Türkiye'ye, âdeta cami sayısıyla orantılı olarak tokat atmaktadır. Allah'tan başkasına teslim olmama anlamına gelen İslam, Allah dışında her şeye ve herkese teslimiyete dönüştü. Hayatın ve dinin çekirdeği olan birey tahrip edilip işe yaramaz hale getirildi.

"Sakın sürüleşmeyin!" (Bakara, 104) buyuran kitabın emri, tersine çevrilerek Müslüman dünya sürüleştirildi. Müslüman kitleler, özgürlük pankartları taşıyan kölelere dönüştürülmüştür.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Hazreti Muhammed(S.A.V.) İmparatorluğu Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir