Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah İle Aldatmanın Temel Aracı: Şeytan Evliyası

Burada Hazreti Muhammed(S.A.V.), İslam Dini ve Kuran-ı Kerim hakkında konular bulabilirsiniz

Allah İle Aldatmanın Temel Aracı: Şeytan Evliyası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2010, 03:48

ALLAH İLE ALDATMANIN TEMEL ARACI: ŞEYTAN EVLİYASI

"Gönlün ölü, leş aramadasın; ölü yıkayanın oğlusun sen! Bedenindeki elbise bile bir ölünün kefeninden yapılmış"
Mevlâna Celaleddin

Şeytan bir varlık kuvveti, bir ilkedir. Şer ilkesidir, varlığın karanlık gücüdür. Bu karanlık güç, elle tutulur güç olarak daima insanı kullanır. Şeytanın kullandığı insanlar Kur'an'da 'şeytanın evliyası' veya 'şeytanın orduları' diye anılmaktadır. Bu evliya veya ordular, Allah ile aldatmanın öncüleri, uygulayıcılarıdır.

1. Şeytan evliyası (A'raf, 27, 30): Şeytan evliyası daha çok korku salarak tökezletir. Bu korkuya karşılık Allah'a sığınma ve Allah sevgisi öne çıkarılmıştır. Şeytan evliyasının din-iman, cennet cehennem gibi Allah'ın tekelinde olması gereken alan ve kavramlarda korku saldıklarını unutmamalıyız. Nitekim, evliya patentli din tüccarlarının bu tür korkularla insanları yıldırıp boyun eğdirdiklerini bilmekteyiz. Onlar, birer âhiret müfettişi gibi başlarına çöktükleri kitleleri korkutup bastırmakta ve çıkış yolu olarak kendilerini göstermek suretiyle de bu kitleleri sömürüp soymaktadırlar.

2. Şeytanın orduları (Şuara, 95): Ordular deyimi mutlak bırakıldığına göre, şeytancılığın her türden ordusu olduğunu düşünmek zorundayız. Bunlar; kan, zulüm ve fesat orduları olabileceği gibi bilim, teknoloji, strateji casusluğu yapan gizli ordular da olabilir. Sömürgeci-emperyalist ülkelerin istihbarat örgütlerinin bir kısmı, işte bu türden ordulardır. Ve bu ordular, düzenli askerî ordulardan daha güçlü ve işlevseldir. Bazı zeminlerde, büyük imkânlarla beslenen ve dini ifsat amacına hizmet eden sivil memurlardan oluşmuş 'kültür yoluyla bozgun orduları' da vardır. Bunların sayısı, bazı coğrafyalarda, bazı ülkelerin düzenli askerî ordularından daha kabarıktır. Ve bunlar bazı zeminlerde, askerî ordulardan, bakanlıklardan daha büyük meblağlarla beslenebilmektedir.

3. Hizbuşşeytan yani şeytanın özel ekibi (Mücâdile, 19): Hizbuşşeytan, şeytanın, din içinde iş gören ekibi olup Kur'an'dan uzaklaştırma, Kur'an'ı unutturma görevini yüklediği özel timdir. Bu tim, şeytan tarafından iyice sarılıp kucaklanan bir ekip olarak tanıtılır. (Zühruf, 36; Mücâdile, 19) Bu da bize, Kur'an'dan uzaklaştırma ve Kur'an'ı unutturma işinin şeytancılıkta çok özel ve önemli bir yer tuttuğunu gösterir.

Gerçekten de dinci ve dinsiz şeytancıların en yoğun gayretle saf dışı etmek istedikleri değer, Kur'an olmaktadır. Hizbuşşeytan bu işi, Kur'an'ı hiç okutmayarak veya okuyanın anlayacağı dilde okutmayarak yapmaktadır. (Şeytanın bugünkü dünyadaki egemenlik ve tahribatı konusunda geniş bilgi için bizim, 'Kur'an Açısından Şeytancılık' adlı kitabımıza bakılabilir.)

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Hazreti Muhammed(S.A.V.) İmparatorluğu Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir