1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Cumhurbaşkanlığı'nda Skandal

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2011, 03:42
gönderen TurkmenCopur
CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA SKANDAL

Odatv bugüne kadar nerede ve kiminle ilgili olursa olsun yolsuzluk iddialarını sayfalarına taşımaktan çekinmedi, bundan sonra da çekinmeyecek. Kıdemli okuyucularımız bilirler; Odatv’nin en büyük haber kaynağı değerli okuyucularımızdır.

Bu kez bir okuyucumuz Cumhurbaşkanlığı’nda yaşanan bir skandalı anlatıyor. Devlet memuru olan okuyucumuz Cumhurbaşkanlığı ile ilgili bir skandalı anlatan bir mektup gönderdi. Mektubunu yorumsuz olarak veriyoruz…

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Ben 40’lı yaşlarına yaklaşmış vatanını seven (bu kavramın da içini boşalttılar gerçi !!!) bir devlet memuruyum. Öncelikle yazacaklarıma bir an önce bu iddianame tiyatrosunun sona ermesini ve Soner Beyin özgürlüğüne kavuşmasını dileyerek başlıyorum.

Muhalefet denen kavramın 1-2 gazeteye kaldığı bu zor günlerde taşıdığınız bayrağın ne kadar değerli olduğunu biliniz ve asla yılmayınız.

Daha geçen hafta Cumhuriyet bayramı törenlerinin iptal edilmesini bile büyük bir hoşgörüyle !! karşılayan bağımsız medyamızın yanı başında sizlerin kelle koltukta verdiğiniz mücadeleyi ben ve her biri birer devrim çocuğu olan arkadaşlarım sonuna kadar destekliyoruz.

Sözü uzatmadan size devletin zirvesinde yaşanan yolsuzluk ve dalaverelere somut bir örnek vermek istiyorum ve ilgileneceğinizden son derece eminim.

Bahsedeceğim şahsın ismi Ahmet Ussal ŞAHBAZ ---

Rekabet kurumu başkanlığında yaklaşık 5 bin TL maaşla uzman olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nde süreli statüde görevli uzman olarak tazminat parası almakta. Şah iken mevcut hükümet ile Şahbaz olan (!)bu arkadaş fiilen TEPAV başkan danışmanı olarak da görev yapmakta. Kendisine TEPAV tarafından sözleşme karşılığı danışmanlık ücreti ödenmekte.

Bilindiği üzere 657 sayılı devlet memurlarının diğer kazanç getirici faaliyette bulunma yasağı nedeniyle ,maddi getiri sağlayacak bir işle iştigal etmeleri yada ücret karşılığı gelir getirici faaliyette bulunması yasaklanmıştır. Oysa Rekabet kurumu Uzmanı şahbazın cumhurbaşkanlığı genel sekreterliğinde uzman kadrosunda süreli statüde çalıştığı görülmektedir. Ancak bu süre zarfında genel sekreterlikte hiç bulunmadığı da çevresine bile rahatlıkla ifade ettiği bir konu...

Diğer taraftan TEPAV; özel hukuk hükümlerine tabi olarak kurulmuş bulunan kamuya ya da özel sektörden talep eden kurum ve kuruluşların ücret karşılığında araştırmalar ve incelemeler yapan bir kuruluştur. Ahmet Ussal ŞAHBAZ bu projelerde sözleşme ücreti mukabilinde görev almaktadır.

Belki bu yolsuzlukların en masumane olanlarından bir tanesi bu konu... Ancak yüce Atatürk ün makamı olan Cumhurbaşkanlığında bile böyle bir skandalın yaşanması aslında buzdağının görünen yüzü… Neyse…

Kimsenin böyle konulara girmediği bu günlerde böyle yolsuzlukları bir ışık olarak önümüzde duran Odatv ve ekibinin ilgilerine sunmayı bir yurttaşlık borcu sayıyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

(NOT: Odatv olarak iddialarda ismi geçen Ahmet Ussal Şahbaz’ın cevap hakkına saygı duyduğumuzu belirtir iddialarla ilgili yanıtlarını bekleriz.)

Odatv.com
03.11.2011 04:06


http://www.odatv.com/n.php?n=cumhurbask ... 0211111200