1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

AKP'li Paşa İrticayla Mücadele "Yok" Demiş

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2011, 20:33
gönderen TurkmenCopur
AKP'Lİ PAŞA İRTİCAYLA MÜCADELE BELGESİ "YOK" DEMİŞ

Resim

AKP Milletvekili Emekli Tümgeneral Şirin Ünal'ın, İrticayla Mücadele Eylem Planı'nı reddeden tanık ifadesi ortaya çıktı. AKP'li Ünal, soruşturmayı yürüten askeri savcıya, irtica planı adlı "belgeyle ilgili bir çalışma yapılmadığını tespit ettik" dedi. İşte "AKP'li Paşa"nın ıslak imza ifadesi...

AKP İstanbul Milletvekili Emekli Tümgeneral Şirin Ünal'ın, İrticayla Mücadele Eylem Planı başlıklı belgenin Türk Sİlahlı Kuvvetleri'nde hazırlanmadığını belirten tanık ifadesi ortaya çıktı.

AKP milletvekili Ünal, Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın Dursun Çiçek ile ilgili soruşturmasında tanık olarak ifade verdi. Haberin yayımlandığı dönemde Genelkurmay Harekat Başkan Vekili olan Şirin Ünal, "İrtica Eylem Planı" adlı bir belgenin olmadığını belirtti:

"Gazetede yayınlanan belgeyi hiç görmedim. İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın hazırlanması konusunda çalışma yapılması için emir vermedim. Komuta makamlarınca da bana böyle bir emir verilmedi. Yaptırdığımız incelemede Bilgi Destek Daire Başkanlığı 3. Bilgi Destek Şubesi'nde söz konusu belgeyle ilgili bir çalışma yapılmadığını tespit ettik."

Dönemin 3. Bilgi Destek Şube Müdürü Emekli Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek de dokümanı yazmadığını ve yazılması için kendisine emir verilmediğini belirtmişti.

HABER: EMRAH TAŞTAN

Çarşamba, 14 Eylül 2011 16:03


http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174