Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP’den Ermenilere soykırım davası jesti!

AKP’den Ermenilere soykırım davası jesti!

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

AKP’den Ermenilere soykırım davası jesti!

Mesajgönderen yunus.balim » 11 Eyl 2011, 22:26

Amerika’da 2 Ermeni’nin Türkiye Cumhuriyeti, Merkez Bankası ve Ziraat Bankası aleyhine açtığı tazminat davasının, Dışişleri ve Adalet bakanlıklarının oluruyla açılabildiği ortaya çıktı.


ABD’nin Los Angeles kentinde, 2 Ermeni varisinin Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası aleyhine açtığı tazminat davasının, Dışişleri ve Adalet bakanlıklarının göz yumması üzerine açılabildiği ortaya çıktı. Aydınlık’ın dünkü sayısında Anadolu Ajansının davayla ilgili haberi geniş ölçüde yer aldı. Haberde, “ABD’deki Ermeniler, geçen yıl, 1915’te mülklerine el konulduğu iddia edilenlerin varislerine tazminat ve toprak verilmesini talebiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Merkez Bankası ve Ziraat Bankası aleyhine dava açmıştı. ‘Davoyan ve Bakalyan davası’ olarak adlandırılan davada mahkeme, Türkiye’ye tebligatın sunulduğu yönünde karar verdi” deniliyordu.

Habere göre,Ermeni davacıların avukatları,tebligatın davalı Türkiye tarafına “ABD federal yasalarına uygun olarak sunulduğunun mahkemece karara bağlandığını” dayanarak göstererek,60 günlük yasal sürenin arkasından mahkemenin karar vermesini istedi.Dolayısıyla dava karar aşamasına gelmiş oldu.Ermeni varisleri daha önce ABD sigorta şirketlerine davalar açmış ancak Türkiye’nin karlı tavrıyla Türkiye Cumhuriyet’ine ve herhangi bir Türk kurumuna karşı dava açmamışlardır.

‘ABD rica etti,bakanlık kırmadı’

Ajans haberinde,davada bankalar adına savunma yapan Avukat Günay Övünç’ün açıklamalarına da yer verdi.Övünç’ün açıklamalarından,Dışişleri ve Adalet bakanlığının davanın açılmasını kolaylaştırdığı sonucu ortaya çıktı.

Tebligatın “binanın girişindeki görevliye” yapıldığını,bu yüzden Ziraat ve Merkez bankalarının kararı temyize götüreceğini ifade eden Övünç,tebligatın yapılma sürecini de şöyle açıkladı: “Tebligatın nasıl sunulduğu devletler arasında çok ciddi ve hassas bir konudur ve iki devletin arasındaki ilişkileri etkileyebilir.Yanlış tebligatlar,iki devlet arasında saygınlık yitimine neden olabilir.Mahkemeye göre tebligatların,bu bankaların girişindeki güvenlik görevlilerine verilmesi yeterli,ancak bunlar devlet kurumu ve devlet kurumları olduğu için tebligatlar kapıya bırakılarak değil,ABD dışişleri ve adalet bakanlıklarından gelmeli.ABD,Türkiye’nin Adalet Bakanlığı’ndan ricada bulunuyor ve Türkiye’de bu ricaya saygı gösteriyor.

‘Görevliye tebligat olmaz’

“Mahkemenin uluslararası hukuka uyması şart.Bir binanın girişindeki görevliye tebligat vermek yetmez.Bir devlete veya yan kuruluşuna dava açılacaksa ve mahkeme böyle büyük bir sorumluluğu üzerine almayı kabul ediyorsa,o zaman bu tür tebligat sunumlarında çok daha üst düzeyde bir usul ve çok büyük titizlik ve sayınlık göstermek zorunda.Sonuçta bu Türkiye Cumhuriyeti devleti ve kurumları,sokaktaki herhangi bir kişi değil.”

Aydınlık
Kullanıcı avatarı
yunus.balim
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 11 Eyl 2011, 21:39

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir