Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cumhuriyet Tarihinde Alınan Kararlar Gözden Geçirelecek

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Cumhuriyet Tarihinde Alınan Kararlar Gözden Geçirelecek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Ağu 2011, 17:52

CUMHURİYET'İN KURULUŞUNDAN BU YANA ALINAN KARARLAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Resim

AKP tarafından çıkartılan kararname ile imar, ruhsatlandırma, denetim, kamulaştırma, kentsel dönüşüm ve tabiat varlıklarına ilişkin tek yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sit Alanı Koruma Kurulu üyelerinin görevlerine son verdi. Böylece cumhuriyet tarihi boyunca alınan sit kararları yeniden gözden geçirilecek

Önümüzdeki dönemin operasyonel bakanlıklarından olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AKP tarafından çıkartılan kararnamenin ardından uygulamalarına hemen başladı. 17 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararname ile yapılaşma, ruhsat ve kamulaştırma ile ilgili tüm yetkileri alan bakanlık, 1685 doğal sit alanı için tek yetkili olan Sit Alanı Koruma Kurulu’nu feshetti. Artık sit alanlarının statülerinin devam edip etmeyeceği ile ilgili kararlar, üyeleri bakanlık tarafından belirlenen yeni bir uzman komisyonu tarafından verilecek.

Bakanlığın kararnamesinin ile birlikte cumhuriyetin kuruluşundan bu yana doğal sit alanı ilan edilme kararlarının yeniden incelenmesinin yolu açıldı. Sit alanları ile ilgili her tür bilgi ve belgeyi 6 ay içinde elde edecek olan bakanlık, uzmanlardan oluşturacağı komisyon aracılığıyla daha önce verilmiş statülerin devam edip etmeyeceğine karar verecek.

’Bu hamuduyla götürmektir’

Sit alanları ile ilgili yetkinin bakanlığın eline verilmesine TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir tepki gösterdi. Taşdemir ” Bakanlık, doğal sit alanlarını yeniden değerlendirecek. Bu değerlendirmeyi de bakanlığın uygun gördüğü konunun uzmanları yapacak! Artık gerisini siz hesap edin! Bu, hidroelektrik santralleri (HES) ile ilgili dava süreçlerine vurulacak çok önemli bir darbedir” dedi.

Yapılan değişiklik ile birlikte doğal sit alanları içinde kalan derelere de HES yapılabileceğine dikkat çeken Taşdemir, bugüne kadar doğal sit alanı ilan edilmiş tüm bölgelerin tekrar değerlendirileceğini belirtti. Taşdemir, ”Belli ki yetmemiş, belli ki işi kökten çözmek gerekmiş. İşin aslı biz buna ‘hamuduyla götürmek’ diyoruz” dedi.(Sendika.Org)

Odatv.com
24.08.2011 12:32


http://www.odatv.com/n.php?n=cumhuriyet ... 2408111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir