Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hain Yiğit Bulut'tan Abdullah Gül'e: "Gülen'i Sen Davet Et"

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Hain Yiğit Bulut'tan Abdullah Gül'e: "Gülen'i Sen Davet Et"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Haz 2011, 21:59

"FETHULLAH GÜLEN'İ SEN DAVET ET"

Resim

Habertürk gazetesi yazarı Yiğit Bulut, bugünkü yazısında Gülen ve cemaatine övgüler düzerken Gülen'in kendi isteği ile ABD'de yaşadığı ve Türkiye'ye gelmesi için bir engel olmadığına ise değinmedi.

Bulut, "2 okul yaptıranlara bile devlet hizmet madalyası veriliyorsa, yüzlerce okul yaptıran Fethullah Gülen, Türkiye'ye bizzat Cumhurbaşkanı tarafından davet edilmeli" dedi.

İşte Yiğit Bulut'un Cumhurbaşkanı'na gönderdiği mesaj:

"Cumhurbaşkanı Gül'e açık çağrı...

Bu ülkede birkaç okul yaptıranlar Cumhurbaşkanlığı makamında ağırlanıyor ve bu ülkeye yaptıkları hizmet ve fedakârlıklara karşılık olarak "Devlet madalyasıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin onları takdir ettiği gösteriliyor.
Peki bu ülke adına yüzlerce okul açan, 130 ülkede binlerce hatta on binlerce öğrenciye Türkçe konuşturan, Türkçe düşünmeyi öğreten, Türkiye'yi onların hayatlarının merkezi haline getiren Fethullah Gülen neden 28 Şubat'ın ayıbı sonucu yurtdışında yaşamak zorunda kalıyor?

Sevgili dostlar, bu yazıyı lütfen duygularınızı karıştırmadan son derece tarafsız kalmaya özen göstererek ve ortaya koyacaklarımı objektif kriterler eşliğinde sorgulayarak okuyun.

Sizlere birkaç madde halinde bazı tespitlerimi aktardıktan sonra sentez bölümüne geleceğim ve Cumhurbaşkanı Gül'e bir vatandaş olarak yapacağım çağrımla bitireceğim.

1 - Dünya özellikle 1950 sonrası iki tip Müslümanlık algılamasına kapıldı. Bunlardan ilki Arap merkezli petro-dolarların-Amerikan arabalarının ve para ile Batı'dan alınan savaş makinelerinin birbirlerine karşı kullanıldığı bir resimdi ve dünya bunu sevmedi. Bu ilk resim bir taraftan Amerikan renkleri taşıyordu ama Usame bin Ladin de oradaydı! Diğeri de İran üstüne kurulan ve içine kapalı bir yapının dünya genelini tehdit ettiği, sevimsiz, korkutan bir resimdi ve bu da dünya tarafından asla sevilmedi.

2- Ortaya çıkan iki resim de o kadar sevilmedi ki; 1989 sonrası çöken ve 1945-1989 arasında Amerika-Rusya algılaması üzerinde duran dünya düzeninin diyalektik yapısı, 2001 sonrası Amerika ve karşısında duran Ortadoğu kaynaklı "İslami terör" denklemi üzerine kuruldu. Dünya İslam'ı anlayamamış, yanlış tanımış ve işine geldiği için de yanlış algılanmasına yol açmıştı.

3- Son dönemde Türkiye'nin etki alanının da artmaya başlamasıyla, dünya Türklerin de Müslüman olduğunu öğrenmeye-algılamaya ve 3. bir resim olarak da "Türk-Türkiye merkezli İslam" dinamiğini görmeye başladı. Bu resmin çok dürüstçe söylemek gerekirse öne çıkan bir mimarı vardı; yaşam tarzı, duruşu, aile yapısı kısacası ilk bakışta her şeyi diğer klasik politikacılardan farklı olan ve olamaz denmesine rağmen laik bir devleti 1938'den sonra en iyi şekilde yöneten Recep Tayyip Erdoğan.

4- Erdoğan'ın siyasi alanda dünya genelinde yeni bir resim ve yeni bir siyaset ortaya koyarken, "herkes elinden geleni yapsın" inancıyla inandığı tezi küresel bir yapıya dönüştüren bir başka isim vardı. Türkler ve İslam algılamasına dünya genelinde kurduğu okullar, bu okullarda yarattığı dinamikler ve ortaya koyduğu felsefeyle önemli bir zemin oluşturdu. Bu isim 28 Şubat sonucu ülkesini terk etmek zorunda kalan Fethullah Gülen'di. Ve hareketi de bir cemaat değil, küresel bir gerçek haline gelmişti.

5- Türkiye sadece ekonomik olarak büyümedi ve/veya siyasi olarak genleşmedi. Bugün "Acaba Osmanlı mı doğuyor" veya "yeni süper güç" gibi yorumların arkasında ve özellikle Amerika'nın bölgeden "Biz daha iyisini yapamayız" diyerek çekilme isteğinin arkasında tek bir gerçek var: Dünya "Türk Müslümanlığı" ile tanıştı, Suudi Arabistan-İran çizgisinden Türkiye merkezine kayan bu yeni resmi sevdi ve bu gücün İslam dünyasında öne çıkmasını ve korktuğu dinamikleri de dengelemesini tercih etti.

Sevgili dostlar, Gülen hareketine "din odaklı bir cemaat" algısıyla bakarsanız, gerçekleri ıskalarsınız. Gülen'in attığı adımları ve özellikle "Cihan Devleti Türkiye" modeline yarattığı katma değeri doğru analiz etmek ve siyasi bir yargılama içinde üstünden atlamamak gerekli. Dünya üzerinde uçakların bile gitmediği bir yere birkaç aktarma ile varıp da orada Türkçe konuşan çocuklar size "Hoşgeldiniz" dediği zaman, içerideki kısır tartışmaların ne kadar boş ve anlamsız, önyargılı olduğunu anlayabilirsiniz.

Sonuç: Yaptığının genişliğini ve küreselliğini her geçen gün daha iyi görebileceğimiz, kavrayabileceğimiz Fethullah Gülen'i, Türkiye'ye davet etmek ve Türkiye adına yarattığı küresel gücü- küresel sentezi Türk devleti adına takdir etmek görevi Cumhurbaşkanlığı makamına düşer. Gülen yaptıklarının Türkiye tarafından bağrına basıldığını sağlığında görmeli ve Türkiye birkaç akılsız, öngörüsüz adamın bize korku pompalamak adına yarattığı 28 Şubat ayıbıyla bu şekilde hesaplaşmalıdır.

Son söz: Türkiye "cihanşümul" bir devlet olma yoluna girdi. Bu yolda ayrışma değil bütün değerlerini bir araya getirme zamanı. Bir vatandaş olarak devlet başkanlığı makamına çağrımı ilettim, takdir devletimizin..."

Odatv.com
24.06.2011 14:04


http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah- ... 2406111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir