1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Erdoğan: Kahraman(!) ABD Askeri İçin Dua Ediyoruz

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011, 18:13
gönderen TurkmenCopur
Erdoğan: Kahraman(!) ABD Askeri İçin Dua Ediyoruz

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan kelimesi kelimesiyle şunları söylüyor:

“Irak’da savaşan kahraman Amerikan askerlerinin sağ-salim ülkelerine dönmesi için dua ediyoruz”

Evet bu sözler Tayyip Erdoğan’a aittir ve arşivde mevcuttur.


Tarihi destanlarla dolu olan Şanlı Türk askerine, “Askerlik yan gelip yatma yeri değil” diye hücum eden Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan askerlerine ise gönül derinliklerinden bir demet sunuyor ve kahraman ilan ediyor.

Peki bu kahramanlık payesi ne için midir?

Tayyip Erdoğan’a göre Irak’da savaşmanın karşılığıdır. (Demecinde Irak’da savaşan kahraman Amerikan askerleri sözcükleri var.)
İyi de Amerikan askerleri yıllardır Irak’da mazlum ve mahsun Müslümanları boğazlamıyor mu?

Evet hala AKP’ye oy vermeyi düşünen vicdanlara soruyorum, ABD’nin Irak’da yaptığı aşağılık bir Müslüman katliamı veya soykırımı değil midir?
Öyle ise bu soykırımcılara kahraman demek hangi akla ve vicdana sığar!Hayır hayır bu sefer hep yaptığınız gibi; efendim Tayyip bey o sözleri değişmeden -pardon gelişmeden- önce etti de diyemezsiniz, zira bu laflar tekamülden yani Erdoğan’ın Başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra edilmiştir.

Tam bu noktada şunu da soralım; sahi ABD’nin Irak’da ne işi var?

Nükleer silah mı arıyor dediniz!
Güldürmeyin beni CIA bile böyle bir şeyin olmadığını açıklamadı mı?
Silah yoksa ne, petrol mü, yoksa BOP yani Büyük Ortadoğu Projesinini ihya hedefi mi?
Evet kadın, çocuk, bebek, yaşlı demeden yüzbinlerce müslümanın kanı ne için aktı ve hala akıyor cevap verin?
Büyük Ortadoğu Projesi yani bölgenin yeniden dizaynı için değil mi?
İyi de bu BOP’un eş başkanı olan ve bununla övünen kim?
Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan değil mi?
Vaaah ki ne vaaah... Ört ki ölem...

Ahhh Tayip Bey Ahh.

Yürek burkan, vicdan kanatan, boyun eğdiren müslümanın Irak’daki hicap tablosunun aktörlerine kahramanlık payesi vermek fani bir ikbal ya da iktidar koltuğuna değer miydi hiç?Dünya bes,(boş) baki heves ise, söyler misin nedir bu yaptığın!
Eyyy ahali, görmüyor musunuz Tayyib Bey’in nefsi, değerlerini köreltti, frenini patlattı. 22 Temmuz’da siz basın frene, durdurun bu egoyu. Bu ona da hizmet olacaktır..

DUYDUM Kİ...
Ilıcak ve Güzel’e sizi asker istemiyor dendi mi!


Dün dinlediğime göre Nazlı Ilıcak ve Hasan Celal Güzel’e AKP zirvelerinden şu söylenmiş: “Sizi aday yapmayı düşünüyorduk ama asker isim vererek sizlerin aday olmamasını özellikle talep etti. Kusura bakmayın. Bizim elimizde olsa yapardık ama, elimizde değil. ”

Tam bu noktada soralım:

Meydanlarda demokrasi bağlamında mangalda kül bırakmayan ve askeri örtülü olarak hedef alıp prim yapmaya çalışan AKP zirvelerinin bu tutumu yaman bir çelişki değil midir? Ne demek asker istemedi de yapamadım. Hani sen demokrat ve de muktedirdin! Doğrusu biz askerin böyle bir şeyi talep edeceğine de asla ve kat’a inanmıyoruz. AKP kontrol edemeyeceği ya da yönetemeyeceğini düşündüğü Ilıcak ve Güzel’den bu saptırma ile kurtulmuş oldu. Bu AKP değil midir 2002 seçimlerinde de Güzel’i aday yapmayan.! Hem Hüsrev Kutlu ve Ömer Dinçer gibilerin aday olduğu AKP’de asker mazisi malum olan vatanperver Ilıcak ve Güzel’e neden karşı çıksın ki...

SORU-YORUM...
Topbaş, Dubai şeyhini niçin koruyor?


Haberi biliyorsunuz, İETT arazisini alan Şeyh El Makdum hala kılını kıpırdatmıyor ve ödeme yapmıyor. Bu durumda yasa ve kurallar gereği ihalenin çoktan iptal edilmesi gerekiyor ama İstanbul belediye Başkanı Kadir Topbaş buna seyirci. İyi de bu arazi Topbaş’ın babasının malı değil, görevi da Saray Muhallebinin Yönetim kurulu Başkanlığı değil, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Dolayısı ile yasalara bağımlılığı var. Yasa böyle bir durumda hemen iptali emrediyor. Gelelim Topbaş’ın neden sustuğuna? Hayır bu konuda insiyatif Kadir Bey’de değil. Hadisede belli ki Tayip Erdoğan’ın emri ya da iradesi var. Peki Tayyip Erdoğan Şeyh’e niçin mi tavizkar! Doğrusu bu ikilin ilişkisi araştırılmaya muhtaçtır..

AKP’YE GÖRE!..
TBMM’de PKK olsun, MHP olmasın öyle mi?


AKP’de malum MHP korkusu ayyuka çıktı. Öyle olduğu için de Tayyip Erdoğan ölçüsüz bir şekilde habire MHP’ye saldırıyor. İlginçtir meydanlarda MHP ve Ülkücülere olmadık laflar eden Erdoğan DTP ya da onun temsilcileri için tek söz olsun söylemiyor. Sahi bu MHP, DTP’den ülke adına daha mı tehlikeli? Bu DTP değil midir, PKK’yı terörist saymayan ve onların örtülü temsilciliğini yapan. Durum bu ise AKP’nin tutumunu nasıl izah etmeli? Söyler misiniz DTP (PKK’)mı, MHP mi diye sorduğunuzda tereddütsüz DTP( PKK ) diyen AKP ülkeyi bir ve bütün tutabilir mi? Üzülerek ifade ediyorum ama AKP’nin varlığı bile insana bizatihi bölünme, cepheleşme ve ayrışmayı çağrıştırıyor.

Sabahattin ÖNKİBAR