Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erdoğan ve Gül'ün Jandarmayı MGK dan Dışlama Planı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Erdoğan ve Gül'ün Jandarmayı MGK dan Dışlama Planı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Haz 2011, 02:20

Erdoğan ve Gül'ün Jandarmayı MGK dan Dışlama Planı

Başbakan Tayyip Erdoğan, gizli olarak görevlendirdiği altı anayasa uzmanı ve iki Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı'na hazırlattığı taslağı kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla internetten yayımlattırmıştı. Bu taslakta Jandarma Genel Komutanı, Milli Güvenlik Kurulu üyeliğinden çıkarılıyordu. Günümüze kadar Erdoğan hükümeti tarafından gerçekleştirilen değişikliklerle asker üyeleri budanan ve işlevsizleştirilen MGK'dan Jandarma Genel Komutanı'nın dışlanması, giderek kurulda yer alan Kuvvet Komutanlarının da aynı işleme tabi tutulacağının işaretlerini veriyordu. Konuyu, Jandarma Genel Komutanlığının görev ve özelliklerinden yola çıkarak değerlendireceğiz.

Jandarmanın Niteliği

Türkiye, Jandarma Birliklerini, 1975 yılında kurulan ve eğitim birimlerinden oluşan Ege Ordusu'nu ve zaten NATO bölgesine girmeyen Kıbrıs'taki Silahlı Kuvvetler dışındaki tüm kara ve havâ kuvvetlerini NATO Avrupa Müttefik Yüksek Komutanlığı emrine tahsis etmişti. Deniz Kuvvetleri'ni ise bir süre Ulusal Komutanlık emrinde tutmuştu.

18 Şubat 1952 tarihli NATO antlaşmasıyla NATO emrine tahsis edilmeyen bir milli kuvvet niteliğini korumakta olan Jandarma Genel Komutanlığı, Kuzey Irak'taki Kukla Kürt Devleti'nin oluşturulmasına ve PKK saldırılarının önlenmesine yönelik görevleri de üstlenmiştir. Bu görevler Jandarma sınır komutanlıkları ile yerine getirilmektedir. Bu mücadelede görev alacaklar Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda eğitilmektedir.

Jandarma komando birlikleri Kuzey Irak'ta Kukla Kürt Devleti kurulmasına ve PKK saldırılarını önlemeye yönelik olarak NATO dışı kuvvet niteliğiyle bir mücadele yürütüyor. Bu nedenle, ABD belgeleriyle AB uyum paketleri ve ilerleme raporlarında, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca yasalar gereği sağlanan 'sınır güvenliği'nin; yeni oluşturulacak Sınır Muhafız Birlikleri ve Emniyet Güçleri'nce sağlanması Türkiye'den ısrarla talep ediliyor. Bundan güdülen esas amaç TSK'nin küçültülmesi, işlevsizleştirilmesi, pasifize edilmesi ve ulusal kuvvetlerinin bir parçası olan bu kuvveti diğer kuvvetlerden ayırarak, Jandarma Genel Kuvveti'nin ulusal niteliğinin çökertilmesidir.

İç Tehdit, MGK Gündeminden Çıkarılacak

Milli Güvenlik Kurulu'nda yer alan Jandarma Genel Komutanı'nın kuruldan çıkarılmasıyla iç güvenliğe yönelik tehditler, uyuşturucu kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, terörist faaliyetler, mafya ve çete kaynaklı tehditler kurul gündemine getirilemeyecektir. Bunlar hükümetin bir üyesi olan İçişleri Bakanlığı'nın takdirine bırakılacak, o da siyasi rant nedeniyle kurul gündemine taşıyamayacaktır. Böylece Türkiye kamuoyu genişleyen ve güçlenen bir tehdit cephesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Gül: Batı'ya Uymuyor

Milli Güvenlik Kurulu'nu işlevsizleştirmeyi daha baştan programına almış olan AKP iktidarı bu programı Abdullah Gül'ün ağzından 18 Mayıs 2000 tarihinde Milliyet gazetesinde şöyle açıklamıştır:


"Milli Güvenlik Kurulu'nun bugünkü yapısı Batı tipine uygun değil. Türkiye bunu görmek, içine sindirmek durumunda. Değişim yapıcı bir üslupla, güç paylaşımı intibaını vermeyerek 'evimizi düzenci sokuyoruz' şeklinde yapılırsa bir sorun çıkmaz. Sözlerimden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı bir anlam çıkarılmamalı."

Hükümet izin Verirse Yurdunu Koruyacak

Jandarma Genel Komutanı'nın, Milli Güvenlik Kurulu üyeliğinden çıkarılmasının bir başka önemli yansıması da şüphesiz ki Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesine yönelik olacaktır. Sözü edilen anayasa taslağında Jandarma Genel Komutanı'nın MGK'dan çıkarılmasını

öngören Başbakan: "Taslak anayasa metni haline getirildiğinde, bu anayasaya uygun olarak çıkarılacak yasalar arasında İç Hizmet Kanunu'nun değiştirilmesine öncelik verilecektir" demiştir.

Gül'ün açıklaması bu operasyonun zaten ilk işaretini ermişti.
Başta Erdoğan ve Gül olmak üzere Fazilet Partisi'nin 50 Merkez Yürütme Kurulu üyesinden 26'sı Türk Silahlı Kuvvetleri Kanunu'nun bu yönde değiştirilmesi için 2 Mayıs 1998 tarihinde TBMM'ye teklifte bulunmuştu.

Teklif şöyle kaleme alınmıştı:

Kanunun eski 35. maddesi:
Silahlı kuvvetlerin vazifesi:


"Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni iç ve dış tehditlere karşı korumak ve kollamaktır."

Kanunun yeni 35. maddesi:
Silahlı kuvvetlerin vazifesi:


"Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni dış tehdide karşı TBMM'nin iç tehdide karşı Bakanlar Kurulu'nun kararları doğrultusunda korumak ve kollamaktır."

Başbakan Erdoğan'ın daha önce partisinin öngördüğü bu veya benzeri bir yasa değişikliğini TBMM'den geçirmesiyle; iç tehdit, dış tehditten ayrılacaktır. İç tehditlerle ilgili görev ve sorumluluk; İçişleri Bakanlığına bağlı olan ve iç tehditlere karşı 35. madde ile sorumluluk verilmiş Jandarma Genel Komutam'ndan alınacak ve kabinenin bir üyesi olan İçişleri Bakanı'na verilmiş olacaktır. Dış tehditle ilgili sorumluluk da otomatik olarak Bakanlar Kurulu'nun başı olan Başbakan'a ait olacaktır.

Doğaldır ki böylesine ikincil tehdit değerlendirmesi, iktidarın siyasi hesaplarının gereğidir. Bu bağlamda tehditler siyasileştirilmiş olacak. Bu da Türkiye'nin ulusal çıkarlarının aleyhine, ABD emperyalizminin lehine sonuçlar verecektir.

O nedenle bu konuda her platformda direnilmesi gereği açıktır.

Kaynakça
Kitap: Açılım Kıskacı
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir