1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ABD AKP'ye Kürt planını emrediyor: Seçimden Sonra Kürdistan

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2011, 20:51
gönderen TurkmenCopur
ABD'nin AKP'ye kabul ettirdiği Kürt planı: SECİMDEN SONRA ADI KÜRDİSTAN

İşte planın ikinci ayağı:


'Güneydoğu' ve 'GAP'la başlayan bütün birlik ve dernek isimlerinin başına 'Kürdistan' ya da 'Kürt' adının yazılmasına izin verilecek..

Resim

CHP'nin Diyarbakır Seçim Bürosuda Eyleme Katıldı
DİYARBAKIR BOYKOT'A TESLİM


Şırnak'ta öldürülen 12 PKK'lı için 3 günlük yasın 2. gününde Diyarbakır'da kepenkler kapandı. 1 ayda 4. kez yapılan eylemden esnaf rahatsız. CHP seçim bürosu da kapılarını kapattı. Ancak bazı BDP seçim büroları açıktı.

Önce Özel Dernekler

Önce dernekler 'Kürdistan'laşacak. Faaliyette olanların yanı sıra yeni kurulacak derneklerin tabelasına "Kürdistan" kelimesi eklenecek.
"Kürdistan İşadamları Derneği" gibi...

İkinci adım, yarı-resmi tüzel kişiliklerde atılacak.
Yine isimlerin başına "Kürdistan" getirilecek.
Örnek mi: Kürdistan Belediyeler Birliği, Kürdistan Üniversiteler Birliği...

'Gizli anlaşmaya dayanıyor'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Diyarbakır gezisindeki sözleri tepki gördü. Arınç'ın "12 Haziran'dan sonra yaptığımızın 10 katını yapacağız" demesine İP ve CHP'den eleştiri geldi.

Resim

Holding medyası ABD'nin PKK terörüne karşı yaptığı sözüm ona fedakarlıkları yazıyor. Öyle bir hava yaratıldı ki ABD varken herkes rahat uyuyabilir. Çünkü ABD PKK'yı adım adım izliyor.

Verilen istihbaratla da Türk ordusu PKK ile savaşıyor... Oysa ABD PKK'ya karşı Türkiye'ye değil;

Türkiye'ye karşı PKK'ya destek veriyor, işte ABD'den PKK'ya 20 destek...

Kaynakça
Kaynak: Aydınlık Gazetesi
Tarih: 17 Mayıs 2011

Re: ABDnin AKPye emrettiği Kürt planı: Seçimden Sonra Kürdis

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2011, 21:14
gönderen TurkmenCopur
ABD'nin AKP'ye kabul ettirdiği Kürt planının ikinci ayağı

Kürdistan' resmileşiyor


"Güneydoğu" ve "GAP"la başlayan bütün "birlik" ve "dernek" isimlerinin başına "Kürdistan" ya da "Kürt" adının yazılmasına izin verilecek. İhanet planına göre, "Kürdistan Belediyeler Birliği", "Kürdistan İşadamları Birliği", "Kürdistan Üniversiteler Birliği" v.s serbest olacak.

M Bugün, ABD/AKP Kürt planına göre, "Kürdistan" adına nasıl iyice resmiyet kazandırılacağını anlatacağız.
Adım adım geliştirilen ve seçimlerden sonra hızlandırılacağı anlaşılan Türkiye'yi parçalama planına göre, "Kürdistan" adı şöyle resmileştirilecek.

Önce özel dernekler


Önce özel dernekler ve birlikler "Kürdistan"laşacak. Halen faaliyette olanların yanı sıra yeni kurulacak derneklerin pek çoğunun tabelasına "Kürdistan" kelimesi eklenecek.

Bu alanda öncelik özel dernek ve birliklere verilecek. İlk planda "Kürt" ve "Kürdistan" adlarının ekleneceği bazı demek ve birlikler şöyle sıralanıyor:

• Kürdistan Gençlik Birliği
• Kürdistan İşadamları Demeği
• Kürdistan Din Adamları Birliği
• Kürdistan Üniversiteliler Birliği
• Kürdistan Sanatçılar Birliği
• Kürdistan Yazarlar Birliği
• Çeşitli gazeteci ve yayıncılar birlikleri
• Kürdistan Köylü Birliği
• Kürdistan İşçi Birliği
• Çeşitli Doğa Dernekleri ve bunların birlikleri

İkinci adım

Yarı-resmi kuruluş

İkinci adım, yarı-resmi tüzel kişiliklerin isimlerinde atılacak. Burada da kuruluş isimlerinin başına "Kürt" ya da "Kürdistan" getirilecek.

Öncelik verilecek kuruluşlara bazı örnekler verelim:

• Kürdistan Belediyeler Birliği
• Kürdistan Üniversiteler Birliği
• Kürdistan Muhtarlar Birliği
• Kürdistan sendikaları ve federasyonları
• Kürdistan üretici dernekleri ve bunların birlikleri
• Kürdistan spor kulüpleri ve bunların federasyonları
• Kürdistan ticaret ve sanayi odaları birlikleri

Planın bu bölümü de, Bülent Arınç'ın itiraf ettiği, "seçimden sonra 10 katını yapacağız" güvencesi uygulamaya konulacak.

Uluslararası tanınma hedefi

"Kürdistan"ın içeride resmileşmesine paralel bir çalışma uluslararası alanda yürütülecek. "Kürdistan" dernek, birlik ve federasyonlarının uluslar arası resmi kurumlara üye olması sağlanacak. Bu alandaki çalışma yazarlar ve sanatçı birliklerine kabul edilmeli ile başlayacak, gençlik kuruluşları ile devam
edecek. Çalışmaların finansmanında AB fonları kullanılacak."

Diyarbakır Amed olacak

"Ayrıştırma" planının önemli bir ayağını da isimlerin değiştirilmesi oluşturuyor. ABD/AKP Kürt planına göre, seçimlerden sonra Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet döneminde konulan yer isimleri büyük oranda değiştirilecek.

"Değişim Cumhuriyet dönemiyle sınırlı kalmayacak. Osmanlı döneminde yapılan bazı değişiklikler de iptal edilecek, çok daha önceki dönemlere ait isimler canlandırılacak.

Örneğin, Osmanlı'da Diyarıbekir iken Cumhuriyetle birlikte Diyarbakır olan kentimizin adı Amed olacak. "Amed" adı, İslam öncesinden, Asurlular döneminden kalma."

Dayanak AB ve Tayyip yasaları!

Adım adım 'Kürt ordusu' kurma girişiminin temel dayanağı, AB Anayasası, AB Yerel Yönetimler Özerklik Şartı, 2007 yılında gündeme getirilen ve Prof. Ergun Özbudun'un başkanlığında hazırlanan 'Sivil Anayasa Taslağı' ile Belediyeler Yasası'nda var. Hele AB Anayasa, yasa ve müktesebatlarında ulus devleti parçalayacak ölçüde yerel yönetimlere geniş yetkiler veriyor.

2004 yılında hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Sezer'in red ettiği Bediyeler Yasası, 2008 yılında Gül tarafından kabul edildi. Bu yasada üstü örtülü şekilde Belediylerin Zabıta kurması ve onlara silah taşıma yetkisi veriliyor.

İnsan isimleri etkinleştirilecek

İsim değişikliği, etnikleştirilmesi insanlarda da yaygın şekilde uygulanacak.
İsteyenler mevcut isimlerini dava açarak değiştirecek. Değişiklik talepleri, son döneme kadar, "Türkçe değil, ya da böyle bir isim yok" diyerek geri çevriliyordu.

Diğer taraftan yeni doğan bebeklere, halen yapılmakta olduğu gibi, istenilen etnik isimler konulmaya devam edilecek.

Re: ABD AKP'ye Kürt planını emrediyor: Seçimden Sonra Kürdis

MesajGönderilme zamanı: 22 May 2011, 11:17
gönderen Vatanim2011
Takunyali degil mi kendisi? Ne yapsa yeridir.

Re: ABD AKP'ye Kürt planını emrediyor: Seçimden Sonra Kürdis

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2011, 00:43
gönderen SaNaL_KraL
Milli Birlik Projesiymiş Recep Beye'mi Kalmış Bu Ülkeye Miili Birlik Getirmek Bu Adamda Utanma Diye Bi Şeyde Yok..

Re: ABD AKP'ye Kürt planını emrediyor: Seçimden Sonra Kürdis

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2011, 22:33
gönderen TurkmenCopur
KÜRT AÇILIMI ABD PROJESİ DİYENLER HAKLI MI ÇIKTI

Resim

AKP’nin sürekli eleştirilerin hedefine oturan “Kürt Açılımı” projesinin, Amerikan Dış Politikası Ulusal Komitesi’nin “PKK’yi silahsızlandırma, dağdan indirme ve toplumla bütünleştirme” raporuna dayandığı ortaya çıktı. Raporda, Türkiye’de demokratik adımların atılması için Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ile Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin 12 aylık bir ateşkesi sağlamak için PKK ile temas kurması öneriliyor.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan Mahmut Oral imzalı habere göre, AKP’nin sürekli eleştirilerin hedefine oturan “Kürt Açılımı” projesinin, Amerikan Dış Politikası Ulusal Komitesi’nin 2007 yılında yayımladığı “PKK’yi silahsızlandırma, dağdan indirme ve toplumla bütünleştirme” raporuna dayandığı ortaya çıktı.

AKP’nin önce adına “Kürt Açılımı” dediği, ancak daha sonra gelen tepkiler üzerine “Milli Birlik ve Beraberlik Projesi” olarak adlandırdığı açılım projesinin mimarının, ABD Dış Politikası Ulusal Komitesi olduğu ortaya çıktı. Komite adına David L. Philips tarafından 2007’de hazırlanan “PKK’yi silahsızlandırma, dağdan indirme ve toplumla bütünleştirme” raporunun, AKP tarafından uygulanan açılım politikasının kilometre taşlarıyla bire bir örtüşmesi, bu iddiaya güçlü bir destek oluşturdu. Merkezi Kuzey Irak’taki Erbil kentinde bulunan AKnews, söz konusu komite için hazırlanan raporu, ayrıntılı bir haber olarak yayımladı.

Türk ordusunu, “derin devletin yeni bir kimlik giydirilmiş parçası” olarak tanımlayan raporda, şu ifadelere yer veriliyor:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ‘demokratik bir ordu’ olarak görev yapması gerekiyor. Ne MGK ne de TSK toplu göç hareketlerine ya da köylerin boşaltılmasına göz yummaya devam edemez. Terörü ve sivil kargaşayı kışkırtmak için suç işleyen ve sivilleri öldüren karanlık güçlerle iş birliği yapılamaz. Böyle operasyonlar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kurumlarına leke sürebilir.”

Raporda, Türkiye’de demokratik adımların atılması için Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ile Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin 12 aylık bir ateşkesi sağlamak için PKK ile temas kurması öneriliyor.

Sağlanacak ateşkes ile reformların ilerleyebileceği belirtilen raporda şunlar yazılıyor:

“Bu durum (ateşkes) Türkiye ve PKK arasında bir hesaplaşmaya meydan vermeyen ve reformların ilerletmesi için Türkiye’ye zaman tanıyan bir sakinleştirme süreci olabilir.”

Kürdistan Bölgesi’ni “kırmızı çizgi olarak” değerlendiren ve oluşacak Kürt statüsünü “savaş gerekçesi olarak gören” Türkiye için raporda şu telkinlerde bulunuluyor:

“Türkiye Bölgesel Kürt Yönetimi ile işbirliği yaparak ulusal çıkarlarını koruyabilir. Aynı zamanda terörle mücadele antlaşmasının gerektirdiği gibi Irak Devleti’yle finans ve istihbarat işbirliği yaparak PKK üzerindeki baskıyı arttırabilir. Türkiye petrol sahasında güçlü bir ekonomik çıkara sahip ve oradan kârlı bir enerji nakli sağlıyor. Türk inşaat şirketleri Kuzey Irak’ta olacak ekonomik patlamadan yararlanacakların başında geliyor. Bunun yanı sıra Türkiye Iraklı Türkmenlerin hakkını koruyan ve kendisi ile giderek istikrarsızlaşan ve İslamlaşan Irak Devleti arasında tampon olarak görev yapan Batı yanlısı, laik bir Bölgesel Kürt Yönetimi’nin varlığını hoş karşılayabilir.”

KERKÜK ŞARTI

Raporda Kerkük’ün Kürt bölgesine katılması ve Türkiye’nin buna engel olmaması istenerek “Türkiye Kerkük’ün Bölgesel Kürt Yönetimi’ne katılma girişimini engellememelidir” deniliyor.

Odatv.com
22.08.2011 12:45


http://www.odatv.com/n.php?n=kurt-acili ... 2208111200