1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK İle Yaptığı Gizli Anlaşma

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011, 23:17
gönderen TurkmenCopur
TAYYİP ERDOĞAN PKK İLE YAPTIĞI GİZLİ ANLAŞMAYI AÇIKLASIN!

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Tayyip Erdoğan'ı PKK'yla yaptığı gizli anlaşmayı açıklamaya çağırdı. Erdoğan'ın, 'PKK ile görüşme MİT tarafından yapıldı' açıklamasını hatırlatan Gültekin, "PKK'nın evet oylarına ihtiyacı olan AKP'nin hangi tavizler karşılığında silahların susmasını sağladığını Türk milletinin bilmeye hakkı vardır" dedi.

Yazılı açıklama yapan İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Tayyip Erdoğan'ın PKK ile yaptığı gizli anlaşmayı açıklaması gerektiğini belirtti. Erdoğan'ın PKK ile görüşmenin MİT tarafından yapıldığını açıkladığını kaydeden Gültekin, "MİT Başbakanlığa bağlı bir devlet kurumudur. Böylesine önemli bir görüşmenin Başbakanın emri olmadan gerçekleşmeyeceğini bilmek, fazla bir zeka gerektirmiyor" dedi.

"PKK ile görüşmedik" diyen Erdoğan'ın bugüne kadar yalan söylediğini belirten Gültekin şunları belirtti:

"Önemli olan şudur: Tayyip Erdoğan, PKK'nın eylemsizlik kararı alması için hangi sözleri vermiştir. Çünkü PKK'ya bir takım sözlerin verildiği, Abdullah Öcalan'ın yaptığı açıklamalardan anlaşılmaktadır.Türk Milletinin, referandumda istediği sonucu çıkarmak için PKK'nın "evet" oylarına ihtiyacı olan AKP'nin, hangi tavizler karşılığında silahların susmasını sağladığını bilmeye hakkı vardır."

AKP ile PKK arasındaki anlaşmanın belli olduğunu kaydeden Gültekin, "kısa vadade Öcalan'ın muhatap alınması karşılığında silahların susması ve referandumda evet çıkmasını sağlamak, orta vadede güneydoğu belediyelerine özerklik verilmesi üzerinde anlaşılmıştır" dedi.

Abdullah Gül'ün Dışışleri Bakanı olduğu dönemde, Colin Powell'la yaptığı 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmanın kayıt altına alındığını belirten Gültekin, gelişmelerin Amerika'nın inisiyatifinde gerçekleştiğini belirtti. Gültekin, "bu oyunu bozmanın ilk adımı, 12 Eylül'de AKP'ye "Hayır" demekten geçiyor" dedi.

Salı, 24 Ağustos 2010 15:24

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=168

Re: Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK İle Yaptığı Gizli Anlaşma

MesajGönderilme zamanı: 23 May 2011, 13:49
gönderen TurkmenCopur
İŞTE PKK İLE YAPILAN GÖRÜŞMELERİN BELGESİ

Resim

PKK ile AKP arasında görüşmeler olduğu iddiasına yönelik tartışma devam ediyor. Başbakan iddiaları dile getirenleri "şerefsiz" suçlamasıyla yanıtlarken görüşmelere ilişkin ilginç bir belge ortaya çıktı.

Avukat Vural Ergül'ün ortaya çıkardığı belge, KCK iddianamesinin 768-771 bulunuyor. Bu sayfalarda KCK ile Adalet Bakanlığı arasında Abdullah Öcalan'ın tutukluluk koşulları üzerine görüşmeler yapıldığı iddia ediliyor.

Savcılık iddianamenin 771 sayfasında "Bu görüşmeden KCK/TM sorumluları ile cezaevine giden avukatları arasında, PKK terör örgütü elebaşının saçının kesilmesi, verilen hücre cezaları ve örgüt ile ilgili olarak Adalet Bakanı ile toplantı yapılması konusunda grup kararı aldıkları, yapılan toplantıda Bakanın örgüt elebaşısı Abdullah ÖCALAN'ın saçının kesilmesinden haberi olmadığı, okuduğu görüşme notlarında bunun bir keyfi uygulama olduğu sonucuna vardığını, sorumluları hakkında gereğini yapacağını söylediğini, cezaevinde örgüt elebaşası Abdullah ÖCALAN'ın kaldığı odaya bir tane televizyon istediklerini, ayrıca örgüt elebaşısı Abdullah ÖCALAN'a verilen hücre cezalarının gereksiz olduğu yönünde Bakana baskı yaptıklarını, bu konuların KCK/TM yapılanmasınca örgütsel propaganda çerçevesinde değerlendirmek için neler yapacaklarını, PKK-HPG ve PJAK'ın sözde tecrit koşulları ve sağlık durumu hakkında ayrıntılı ve tehditkar bir açıklama yapılması gerektiğini ve KCK/TM mensuplarının vereceği kararların örgüt elebaşısı Abdullah ÖCALAN'a iletileceği anlaşılmaktadır." değerlendirmesini yaptı.

Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı İsmail Aksoy tarafından iddianamede yer verilen tespite göre KCK ile Adalet Bakanı arasında görüşmeler olduğu iddia ediliyor.

İşte o belge:

Resim

Odatv.com
25.08.2010 17:12


http://www.odatv.com/n.php?n=iste-pkk-i ... 2508101200

Re: Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK İle Yaptığı Gizli Anlaşma

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2011, 00:46
gönderen SaNaL_KraL
Aslında belgeye hiç gerek yok bilindiği gibi AKP ve PKK iş birliği ortaya çıkmıştır.