1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Abdullah Gül'ün ABD İle Yaptığı 9 Maddelik Gizli Anlaşma

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011, 23:14
gönderen TurkmenCopur
Abdullah Gül, ABD ile yaptığı 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma'nın hesabını vermelidir

Resim

• Abdullah Gül’ün gizli anlaşma itirafı, 24 Mayıs 2003 günü Vatan gazetesinin birinci sayfa manşetinden yayınlandı: “ABD Dışişleri Bakanı Powell ile 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki.. Powell Suriye’ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var.”
• Anlaşma yapılmıştır. Anlaşma yazılıdır; 2 sayfa 9 maddedir. Ve anlaşma gizlidir. En önemlisi, anlaşmanın Türkiye’yi bölmeye yönelik birçok maddesi hayata geçirilmiştir.
• Abdullah Gül, ABD’nin Haçlı Seferi diye tanımladığı Büyük Ortadoğu Projesi’yle üstlendiği görevi de açıkça itiraf etmektedir: “Ortadoğu’daki tüm rejimler değişecek.”
• Bu, bir hizmet sözleşmesidir. Türkiye’yi bağlamaz; Abdullah Gül’ü ABD’ye bağlar.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün (11 Ocak 2008) İP Mersin İl Merkezi’nde IP Mersın Il Başkanı Yücel Ak ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, 2 Nisan 2003 günü Abdullah Gül’ün ABD Dışişleri Bakanı Powel ile yaptığı gizli anlaşmanın hesabının verilmesi gerektiğini belirtti.

Perinçek’in açıklaması şöyle:

Çankaya makamını işgal etmekte bulunan Abdullah Gül’ ün ABD’ de Başkan Bush ile yaptığı görüşme, apaçık görüldüğü gibi iki devlet başkanı arasında yapılmış bir görüşme görüntüsü taşımıyor. Bunun hiç kuşkusuz tarihi kökleri bulunmaktadır. Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı koşltuğunda oturduğu sırada 2 Nisan 2003 günü Ankara’da ABD Dışişleri Bakanı Powell ile yaptığı görüşmede iki sayfa 9 maddelik bir gizli anlaşma yaptığını itiraf etmiştir.

Hukuki açıdan yaptığı iş, devletlerarasında anlaşma değil, Abdullah Gül’ü bağlayan bir “hizmet sözleşmesi”dir.

Tayyip Erdoğan’ın da bizim saptadığımız yedi ayrı açıklamasında, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nde görev yaptığı da dikkate alınırsa, iktidar sahipleri, ABD ile bağlantılı olduklarını açıkça itiraf etmektedirler.

GAZETE MANŞETİNDEN YAYINLANDI

18 Aralık 2007 günü Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada, Abdullah Gül’ün ABD ile gizli anlaşma yaptığı yolundaki haberler yalanlanıyor.
Dışişleri Bakanlığı’nın bu açıklamasını, Abdullah Gül’ün kendisi yalanlamaktadır.
Abdullah Gül’ün gizli anlaşma itirafı, 24 Mayıs 2003 günü Vatan gazetesinin birinci sayfa manşetinden yayınlanmıştır. O zaman Dışişleri Bakanlığı makamını işgal eden Gül, Sedat Sertoğlu’na ABD Dışişleri Bakanı Powell ile 2 Nisan 2003 günü Ankara’daki buluşmasında yaptığı yazılı anlaşmayı şu sözlerle açıklıyor:
“Şimdi senin oturduğun koltukta (Eliyle koltuğa vurdu) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki.. Powell Suriye’ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var.”
Anlaşma yapılmıştır.
Anlaşma yazılıdır; 2 sayfa 9 maddedir.
Ve anlaşma gizlidir.
Gazetenin Abdullah Gül’ün ağzından verdiği birinci sayfa başlığı ise yapılan gizli anlaşmayı özetlemektedir:
“Ortadoğu’daki tüm rejimler değişecek.”
Böylece Abdullah Gül, ABD’nin Haçlı Seferi diye tanımladığı Büyük Ortadoğu Projesi’nde görev aldığını açıkça itiraf etmektedir.
Abdullah Gül, bu itirafını başka açıklamalarında da tekrar etmiştir. Örneğin Radikal gazetesinin 14 Mart 2006 günlü birinci sayfa başlığı şöyledir:
“Gül: BOP içinde ABD ile
Birlikte hareket ediyoruz”
Gül, alt başlıkta, BOP’un amacını “İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek” olduğunu belirterek, ABD’nin Haçlı Savaşı’nı haklı gösterme çabasını sürdürmektedir.

GİZLİ ANLAŞMANIN İÇERİĞİ

Abdullah Gül’ün ABD ile yaptığı 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmanın içeriğini 13 Temmuz 2003 günü kamuoyuna açıklamıştık. Arada geçen 5 yıl içinde bu içerik olgularla doğrulanmıştır.

1. Türk askeri Irak’ın kuzeyinden çekilecek: TÜRK ASKERİ ÇEKİLDİ.

2. PKK’ya karşı sınır ötesi harekâtlara son verilecek: SON VERİLDİ.

3. PKK’ya askerî harekât için ABD’den izin: SON HAREKAT “ONAY” ALINARAK YAPILDI.

4. Türkiye’ye ambargo ve askerî yaptırım tehdidi: Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/KADEK’e karşı ABD askeri makamlarına bilgi vermeden ve izin almadan harekât yapacak olursa, ABD hükümeti, Kürt halkına karşı şiddet kullanıldığı ve soykırım uygulandığı çerçevesi içinde uyarıda bulunma hakkını kullanabilecek. Bu durumda ABD gerekli gördüğü ambargo ve silahlı müdahale gibi siyasal ve askerî yaptırımları saklı tutacak.

5. ABD’nin İran ve Ortadoğu harekâtlarına aktif destek ve katılım: ABDULLAH GÜL İRAN’A KARŞI “ABD İLE BİRLİKTE HAREKET ETTİKLERİNİ” VE “OLUMSUZ BİR TABLO ÇIKARSA İRAN’A KAPILARIN KAPATILACAĞINI” BİRÇOK KEZ BELİRTTİ (Radikal, 14 Mart 2006).

6. Türk ordusunun asker ve silah gücünde indirim: İNDİRİM AKP İKTİDARI TARAFINDAN SÜREKLİ GÜNDEME GETİRİLİYOR.

7. Irak’ın kuzeyinde kurulan kukla devlet Türkiye tarafından resmen tanınacak: TANIMA YOLUNDA ADIMLAR ATILIYOR.

8. PKK/KADEK elemanlarına geniş kapsamlı af: AF GİRİŞİMİ GÜNDEMDE.

9. PKK/KADEK yasallaştırılacak: PKK MECLİSE SOKULDU VE YASALLAŞTIRILMASI SÜRECİ HIZLANDIRILDI.

10. Kamu yönetimi reformuyla belediyelere özerklik: YASA TBMM’YE GETİRİLDİ. GÜNEYDOĞU BELEDİYELERİ FİİLEN ÖZERKLEŞTİRİLDİ.

11. Aşamalı olarak federasyona geçiş: FEDERASYON PLANI UYGULANIYOR. ANAYASA GİRİŞİMİ BU YÖNDE.

12. Kıbrıs’ta Denktaş devredışı bırakılacak ve Annan Planı küçük değişikliklerle uygulanacak: DENKTAŞ KKTC CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN UZAKLAŞTIRILDI. ANNAN PLANI DESTEKLENDİ.

13. Ege’de Yunanistan’ın taleplerine esnek tutum.

14. Ermenistan’a yönelik kısıtlamaların kaldırılması: AKP DİLE GETİRİYOR.

İKTİDAR KOLTUKLARINI İŞGAL EDENLERİN ABD İLE SÖZLEŞMELERİ BÜYÜK TEHDİT

Abdullah Gül, 2 Nisan 2003 günü Powell ile yaptığı “2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma”nın içeriğini açıklamak zorundadır, bu anlaşmanın hesabını vermelidir.

ABD ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları çiğnenerek yapılan BOP kapsamındaki görev tanımları, Türkiye’nin geleceği açısından büyük bir tehdittir.

Türkiye, Tayyip Erdoğan - Abdullah Gül yönetiminden kurtulmak zorundadır.

http://www.ip.org.tr/lib/pages/detay.as ... dhaber=924

Re: Abdullah Gül'ün ABD İle Yaptığı 9 Maddelik Gizli Anlaşma

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2011, 15:23
gönderen TurkmenCopur
Perinçek, Abdullah Gül'ü yargılıyor

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:

Abdullah Gül’ün suçu belgeleriyle sabittir:


“2 sayfa 9 maddelik” gizli anlaşma bir hizmet sözleşmesidir!

Resim

Bugün (6 Haziran 2011) Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tarihi bir duruşma yaşandı. Doğu Perinçek – Abdullah Gül davası görüldü. 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Doğu Perinçek’in yaptığı savunmada Abdullah Gül’e hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

Doğu Perinçek yaptığı sözlü savunmada; 1 Nisan 2003 tarihinde Abdullah Gül - Colin Powell görüşmesini 24 Mayıs 2003 tarihin de Vatan gazetesinde Sedat Sertoğlu röportajında ayrıntılarıyla yer almış, manşetten verilmişti. Abdullah Gül Sedat Sertoğlu’na ABD Dışişleri Bakanı Powell ile “2 sayfa 9 Maddelik” gizli anlaşma yaptığını açıklıyordu.

Doğu Perinçek bu durumun vatana ihanet kapsamına girdiğini ve bu gizli anlaşmayla Türkiye’nin bölünmesi adım adım yürütülüyor dedi.

Doğu Perinçek laikliğe karşı faaliyetlerin odağı olmaktan hüküm giyen AKP’nin, boynuna bu yaftanın Anayasa Mahkemesi’nce asıldığını ve kararda Abdullah Gül’ün sorumlu olarak isminin açıkça yer aldığını da belirtti.

Bu davanın hangi koşullarda yapıldığını çok önemli bir örnekle anlattı Doğu Perinçek; “Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun Türkiye’nin sınırlarının yapay olduğunu açıklıyor. Bu açıklamanın arkasında da Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan bulunuyor” dedi.

Abdullah Gül 2 Ekim’i 3 Ekim 2005 sabahına bağlayan gece, Tayyip Erdoğan ile birlikte imzaladığı AB Müzakere Çerçevesi belgesinde “Türkiye’nin anlaşmazlık konusu sınırlarının olduğunu kabul etmiştir. Daha vahimi bu anlaşmazlık konusu sınırların uluslar arası Adalet Divanı’nın da yeniden çizilmesi yükümü altına girmiştir.

Sayın Yargıç bu vatan sizin de benim de ortak vatanımız!

Doğu Perinçek mahkeme yargıcına “sizinde, benimde, ifadeyi yazan memur arkadaşında ortak vatanından söz ediyoruz burada” diye hitap etti.

Abdullah Gül ve Colin Powell görüşmesinin gizli anlaşmasının gazete manşetlerinden örnekler sundu. Ayrıca konu ile ilgili kitaplarını mahkemeye iletti.

Mahkemeden taleplerde bulundu.

1) İlgili yayın kuruluşlarına yazı yazılarak, savunmamı te’yid eden aşağıdaki yayınların getirtilmesini talep ediyorum:

a) Vatan gazetesinin 23.Mayıs.2003 t. nüshası,

b) Radikal gazetesinin 14.03.2006 t. nüshası,

c) Cumhuriyet gazetesinin 16.02.1997 t. nüshası,

ç) Aydınlık dergisinin 10.10.1996 t. nüshası,

2) Müşteki Abdullah Gül’e yazı yazılarak, 24 Mayıs 2003 t. Vatan gazetesinde yayımlanan mülâkatında belirttiği ve ABD Dışişleri Bakanı Powell ile yaptıklarını söylediği anlaşmanın;

a) İçeriğinin,

b) Bu anlaşmanın yasal dayanağının,

c) Bu yayına ilişkin bir tekzibinin bulunup bulunmadığının,

Sorulmasını talep ediyorum.

3) Dışişleri Bakanlığı’na yazı yazılarak:

a) Abdullah Gül’ün 24.05.2003 t. Vatan gazetesinde yayımlanan mülâkatında söz ettiği ve ABD Dışişleri Bakanı Powell ile yaptıklarını söylediği 2 sayfa 9 maddelik bu anlaşmanın içeriğinin,

b) 2 Nisan 2002 tarihinde yapılan Abdullah Gül-Powell görüşmesinin tutanağının bulunup bulunmadığının sorulmasını, varsa görüşme tutanağının örneğinin gönderilmesinin istenmesini talep ediyorum.

4) Ankara C.Başsavcılığı’na yazı yazılarak, müşteki Abdullah Gül’ün Powell ile yaptığı bu anlaşmaya yönelik (aşağıda tarihleri belirtilen) açıklamalarım hakkında açılmış bir soruşturma olup olmadığının, varsa sonucunun sorulmasını talep ediyorum.

a) 13 Temmuz 03 tarih ve “AKP hükümeti ile ABD arasındaki gizli mutabakatı açıklıyoruz” başlıklı basın açıklamam,

b) 24 Nisan 2007 tarih ve “ABD ile gizli anlaşma yaptığını itiraf eden Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olamaz.”

c) 25 Nisan 2007 t. ve “Çankaya ABD ile ‘gizli plan’ suçlulara teslim edilemez.”

ç) 11 Ocak 2008 ve “Abdullah Gül, ABD ile yaptığı ‘2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma’nın hesabını vermelidir” başlıklı basın açıklamam.

5) TBMM Başkanlığı’na yazı yazılarak:

a) İçi Partisi Genel Başkanı sıfatıyla, davaya konu Gül-Powell anlaşması hakkında TBMM Başkanı ve milletvekillerine yazdığım 16.07.2003 tarihli mektubun,

b) İşçi Partisi Genel Sekreteri Mehmet Bedri Gültekin’in, aynı konuda TBMM Başkanı ve milletvekillerine yazdığı 09.02.2005 t. mektubun birer suretinin gönderilmesini talep ediyorum.

6) Başbakanlık’a yazı yazılarak, Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan’ın 2–3 Ekim 2005 tarihinde imzaladıkları AB Müzakere Çerçeve Belgesi’nin bir örneğinin istenilmesini talep ediyorum.

7) Genelkurmay Başkanlığı’na bir müzekkere yazılarak,

a) Abdullah Gül ile Powell arasında kabul edilen 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmanın, bilgileri dâhilinde olup olmadığının sorulmasını ve bu konudaki bilgilerin,

b) 2–3 Ekim 2005 tarihinde imzalanan AB Müzakere Çerçeve Belgesi’nin içeriği ve değerlendirilmesiyle ilgili belge ve bilgilerin getirtilmesini talep ediyorum.

Anayasa Mahkemesi’ne bir yazı yazılarak, İşçi Partisi’nin savunmasının celbini istedi.

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davaya konu olan Abdullah Gül’ün suçlamasının iyi anlaşılabilmesi için görüntülü ve sesli kaydın getirilmesini de talep etti.

Mahkeme yargıcı bu taleplerin çoğunu kabul ederek, ilgili yerlerden gerekli evrakları talep etti.

6 Haziran 2011

http://ip.org.tr/lib/pages/detay.asp?go ... haber=3220