Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah ile Aldatmanın Şeriat Kılıfi: Hile-i Şeriye

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Allah ile Aldatmanın Şeriat Kılıfi: Hile-i Şeriye

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ara 2010, 00:30

ALLAH İLE ALDATMANIN ŞERİAT KILIFI: HİLE-İ ŞERİYE

Hile-i şeriye, 'şeriat hilesi' daha yerinde bir deyimle, dine hile bulaştırmaktır. Adı bile bir namertlik ve aldatma belgesi.
Neden ihtiyaç duyulur buna? Hem yükümlülükten kaçmak hem de dinle barışık görünmek için. Yani çok adi, çok şeytani, çok sinsi bir menfaatçılık yoludur hile-i şer'iye yolu.
Hile-i şer'iye, ucuzu, bilgisizliği, aşırmacılığı ve hikmet düşmanlığını tercih edenlerin yoludur. Ve tabii, Allah ile aldatanların din istismarının bitmek-tükenmek bilmeyen kaynağıdır. Bu hileli yolda, kuralın ve şeklin tozuna bile dokunamazsınız. Çünkü kural tabulaştırılmış, kutsal ilan edilmiştir. Onun, hayata ve insana hizmet için bir araç olduğu dikkate alınmadan, çözüm, tabunun korunması için bir 'mantık üç kağıdı' aramaya bağlanmıştır

Bir örnek verelim:

Hz. Peygamber'den yüz küsur yıl sonraki bir zamanda (Hicri ikinci yüzyıl) çiğnenen Kur'an'sal ilkelerden biri de toplum servetlerinin belirli ellerde toplanması ve servet şımarıklığının kitleleri kemiren bir noktaya gelmesiydi. Bu illetin uzantılarından biri olarak, zenginler, evlerinde bol miktarda altın ve gümüş eşya kullanıyor, hizmetlerinde iğdiş edilmiş uşaklar çalıştırıyorlardı. Altın-gümüş eşya saklanabiliyordu ama, uşakların gizli tutulması mümkün değildi. Buna bir çare bulunmalıydı.

Allah ile aldatmanın her devirde 'meşruiyet kılıfı üretme makinesi' olan işbirlikçi fakihler bu yolu bulmakta gecikmediler:

Uşakları iğdişleştirmeyi önerdiler. İğdişleştirilecek uşakların maruz bırakılacakları bu zulüm, gayri müslimlere yaptırılırsa, Müslüman zenginler böyle bir günahı işlememiş olurlar şeklinde fetva verildi ve bu insanlık dışı uygulama bir hile-i şeriye ile yasallaştırıldı. İğdiş uşaklar, ötekilere göre kat kat pahalıydılar ama her zengin Müslümanın eli altında birkaç tane bulunan kadınları rahatsız etmeleri söz konusu olmadığından, tercih ediliyorlardı.

İslam, din bahsinde ısrarla 'hikmet-i teşriiye' ister. Yani uyulacak ve uygulanacak kural ve buyruğun akıl ve din açısın-dan gerekçelerinin bulunmasını gerekli görür. Hikmet-i teşriiveyi hesaplarına zarar verici bulan aldatma odakları onun verine hile-i şer'iye denen şeytani oyunu koymuşlardır.

Hikmet-i teşriiye ile hile-i şer'iyenin yer değiştirmesi, insan hayatında, samimiyetle riyakarlığın yer değiştirmesinin kurumsal görünümüdür.
Ne yazık ki, bu görünüm, günümüz İslam dünyasını kemiren musibetlerden biri olarak karşımızdadır İslam'ın şampiyonluğunu yapmak iddiasıyla tozu dumana katan Suut ülkesi bir numarada olmak üzere, bir yığın memleket, hizip ve ekip bu yıkıcı riyakarlığın çürüttüğü bünyelerin çöküş iniltilerini duymamak ve duyurmamak için yeni hile-i şeriyeler bulmak durumunda kalıyorlar
İnsan hayatı bu aldatmacaya daha ne kadar tahammül gösterecektir bilinemez.

Biz, şimdilik şunu saptamakla yetinmek durumundayız:

Hikmet-i teşriiye ile hile-i şer'iyenin yer değiştirmesi, Kur'an gerçeğinden nasiplenmenin yolunu tıkayan yıkıcı bir zulümdür.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir