Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah ile Aldatmanın Reklam Değeri

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Allah ile Aldatmanın Reklam Değeri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ara 2010, 00:28

ALLAH İLE ALDATMANIN REKLAM DEĞERİ

Dindarlığın reklam aracı yapılması, insanlık kadar eski bir oyundur. İnsanın süt bozukluğunun en şaşmaz kanıtlarından biri olan bir oyundur bu! Anadolu bu oyunu en saf ve basit şekliyle, dükkanların girişlerine 'Hacı Bilmem Kim' yazan 'uyanık' tüccarlardan bilir. Ama onların uyanıklığı, insani zaaflara dayalı bir uyanıklıktı ve çok basit çıkarları amaçlıyordu.
Son yıllardaki durum farklı. Son yıllardaki Allah ile aldatma, dış güçlerle de bağlantılı korkunç bir sömürü ve tahrip sektörü oluşturdu. Türkiye'yi, Cumhuriyeti, halkı, aydınlığı ve ülkenin geleceğini zalimce vuruyor. Ne yazık ki, artık beraberine, liberal ve materyalist çıkarcılığı da aldı. Şimdi, bu aldatma sektörünü tut tutabilirsen. Nitekim kimse tutamıyor.
Oyunun eli, Makyavelist politikalara ve holding vurgunlarına da uzanınca Allah ile aldatmanın sömürüde kullanımından doğan yıkım, işgal ordularının tahriplerine rahmet okutmaya başladı.
Siyasal İslam'ın imparatorluk zamanı sayılan AKP iktidarı döneminde dinin reklam aracı yapılması akıl almaz bir hayasızlığa dönüştü. En kutsal sayılan kelime, sıfat ve kavramlar ticari çıkarlar için fütursuzca kullanıldı.

Örneğin, geleneksel dinciliğin Allah'ın parmaklarından akmakta olan bir su gibi kutsadığı zemzemin adı, bir baktık, birilerinin ticari kapasitesi artırılsın diye, bir meşrubatın adı oluverdi:

Zemzem Kola.

Bekir Coşkun, bu Zemzem Kola istismar rezaletini şu etkili cümlelerle anlatıyor:


İslami demokratların peşinden İslami meşrubatlar da geliyor. İlk adımı Zemzem Kola attı. Arkasından Mekke Kola, Kıble Kola gelecek. Zemzem Kola Balıkesir'de üretilecek. Mekke Kola, Tunus asıllı bir din kardeşimizin ürünü. Kıble Kola ise İngiltere'de üretiliyor. Yakında Destur çikolataları çıkarken, siz de Tekbir Giyim'den giysiler içinde Salavat Kafe'de oturup garsonu çağıracaksınız: Muhammed Corc!"
"Din gibi, Allah ile kul arasında olan yüce bir duygunun, böyle siyasette, ticarette, gazozda malzeme olması sizi rahatsız etmiyor mu?" (Hürriyet, 7 Nisan 2004)
İslam Peygamberi'nin hayatı, karanlık yobazın tasallutun-dan uzak kalınarak incelenseydi bu reklamcılığa ilk karşı çıkanın bizzat Hz. Peygamber olduğu rahatlıkla görülürdü. Görülürdü ve en güvenli tedbir, bizzat dinin içinden hareketle alınırdı. Din ve dindarlığın reklama araç yapılmasını önleyen Peygamber tavrına örnek olacak yüzlerce anekdot var onun hayatında.

İşte bir tanesi:

Ölen bir kadının arkasından ağlayanlara, "Neden bu kadar ağlıyorsunuz, ne özelliği vardı bu kadının?" diye sormuş ve "Çok namaz kılardı!" cevabını alınca da "Keşke az kılsaydı da namazını böyle dillere düşürmeseydi!"
mealinde konuşarak oyuna açılan kapıyı daha ilk adımda yerle bir etmiştir.

Aynı kadının, tek hatasının komşularını birazcık taciz etmek olduğunu söylediklerinde ise şöyle buyurmuştur:

"Keşke komşuları kendisinden şikayetçi olmasaydı da o namazları hiç kılmamış olsaydı!"

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir