Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MÜMİNİN SİYASETİ Mİ, SİYASAL İSLAM Mİ?

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

MÜMİNİN SİYASETİ Mİ, SİYASAL İSLAM Mİ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 10 Ara 2010, 23:35

MÜMİNİN SİYASETİ Mİ, SİYASAL İSLAM Mİ?

Bir zamanlar, birileri müminin siyasetten uzak kalmasını öneriyor ve istiyordu. Bu bir yanlıştı. Çünkü bu, Kur'an insanını, içinde yer alması gereken çok önemli bir faaliyetten uzak tutmak demekti. Böyle bir anlayışı ne Kur'an insanı kabul edebilirdi ne de hayatın kanunları ve insan hakları.
Bu yanlıştan kurtulmak isteğine cevap verme işi, çapsız, derinliksiz, basiretsiz insanların eline düşünce düzeltilmek yerine karşı bir yanlışla giderilmek istendi. Evrensel, zaman üstü, tüm insanlığı kucaklayan İslam'ın adına ekleme yapıldı; Siyasal İslam dendi.
Ve din üzerinden siyaset kurumlaştı. Ve bu kurumlaşınca, bunu Türkiye'nin aleyhine kullanmak isteyenler de hemen kolları sıvadılar Gelinen yer, Ilımlı İslam, BOP programına eşbaşkanlık, dinlcrarası diyalog ve nihayet, Haçlı güç odaklarıyla işbirliği oldu

Ilımlı İslam denen irtidat dini oyunuyla, Allah'ın dini, sahibinin koyduğu tek kelimelik adla anılmaktan uzaklaştırıldı, adına insan tarafından bir ekleme yapıldı. İsimdeki bu bir kelimelik ekleme, içerikte ve o içeriği tebliğde alabildiğine genişledi ve 'sadece Allah'ın olan halis, berrak ve erdirici din', beşerin de söz sahibi olduğu bir ortaklığa dönüştü.
'Siyasal İslam' nitelemesinde siyaset İslam'ın sıfatı yapılmaktadır Oysaki İslam Allah'ın dini olarak tüm beşeri nitelemelerden arınmıştır. Siyasal İslam, Arap İslamı, Türk İslamı, Asya veya Avrupa İslamı gibi tamlama ve nitelendirmeler, İslam'a tümden aykırıdır İslam'ın elbette ki birçok yorumu olur; ama İslam'ın adı değiştirilemez. İslam'ın Arap yorumu, Türk yorumu, Avrupa yorumu, Japon yorumu... olur ve olacaktır. Ama herhangi bir kelime İslam'a sıfat yapılamaz. Yapılırsa dinin adı değişir. Böyle bir yetkiyi insanoğlu kullanamayacağına göre, dinin adını değiştirme, dinin inkarıyla eş anlamlıdır. Ve bunun içindir ki, mesela, Ilımlı İslam bir dinsizlik veya irtidat dinidir.
Siyaset, insanın bir tavrıdır. Bu anlamda Kur'an mümini de siyaset yapar. Ama bunu yapma hakkı, o kişiye İslam'a sıfat ekleme yetkisi vermez. İslam İslam'dır. Sadece ve saf olarak İslam'dır.
Din anlamında İslam.

Allah'ın faaliyetlerinden biridir:

Siyaset ise insanın faaliyetidir.

Dine yöneliş, din ihtiyacı, her zaman evrensel, genel ve derinliğine bir ihtiyaçtır Huntington'ın deyimini kullanırsak, dine yöneliş daima küreseldir. Ve "global bir olgu, global yaklaşımlar, global açıklamalar gerektirir."
(Huntington; The Claslı ofCivilizations, 97)

Siyasallaşan din ise tanrısal iradeyi, mesajın evrenselliğinden taviz pahasına, yerel beklenti ve çıkarların keyfine uydurur.
Siyasal İslam, işte böyle bir yanlışla iş gördü ve bu yüzden de dinin temel kazanımlarını, beklentilerini saptırdı. Siyasal İslam adına hareket eden "köktenci hareketler belirgindir ve dikkat çekici politik etkiler yaratır. Ne var ki bu hareketler, görünenden çok derin ve engin olan dinsel eğilimlerin sadece yüzeysel dalgalarıdır."
(Huntington; aynı eser, 96)

Bunun içindir ki siyasal İslam, din adına ortaya çıkarıp temsil ettiğinden çok fazlasını ve çok daha önemlisini boğup yok etmiştir.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir