Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ali Tuygan ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Ali Tuygan ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:40

ALİ TUYGAN

Erdoğan Hükümeti , Bush Yönetimi'yle yeniden ilişki kurmak için yoğun çaba harcıyordu. 2005 yılı Mart, Nisan ve Mayıs aylarında Washington'u mesken tutanların sayısında patlama oldu. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dan sonra Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Ali Tuygan da Washington'un yolunu tuttu. Başbakan Tayyip Erdoğan Washington'a gelmek istiyordu. Yapılan temaslar, gösterilen çabalar Erdoğan'ı Washington'a davet ettirmek içindi. Beyaz Saray ise böyle bir davete sıcak bakmıyordu. Beyaz Saray, randevu cevabını ağırdan alıyordu. Şüphesiz Türk Başbakanına hayır denmeyecekti ama evet demek için de binbir dereden su getiriliyordu.

Aslında Başkan Bush'un Tayyip Erdoğan'la görüşeceği önemli bir konu da yoktu. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Suriye'ye yapacağı ziyarete destek vererek, bir kez daha Bush'u kızdırmıştı. Tuygan'ın temaslarından da net bir tarih çıkmadı. Amerikalılar hayır demedi ancak evet de demedi . Başkanın programını incelediklerini söylemekle yetindi.

Amerikalılara Erdoğan'ın Amerika'da üniversiteye giden kızlarının mezuniyet töreni için Mayıs ayı sonunda Amerika'ya gideceği, bundan istifade ederek Mayıs ayı sonu ya da Haziran başında verilecek bir tarihte Washington'a geçerek Başkan Bush'la görüşebileceği bildirilmişti. Beyaz Saray ise, Başkanın programı belli olmasına rağmen, programı inceliyelim diye ağırdan alıyordu. Randevu için başta Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu olmak üzere Erdoğan'ın danışmanları dahil birçok kişi devreye sokulmuştu.

Ancak Beyaz Saray tek muhatap olarak Büyükelçi Loğoğlu'nu gördü ve onun kanalıyla konuşmaları sürdürdü. Hatta Başkan Bush daha sonra Erdoğan'la Beyaz Saray'da yaptığı görüşmede Loğoğlu'ndan övgüyle bahsedecekti. Amerikalıların Irak savaşı öncesi Erdoğan'ın yetkisiz danışmanlarıyla yaptığı görüşmelerden ağzı yanmıştı. Gelişmeler Amerikalılara Türkiye'deki devlet geleneğini geç de olsa hatırlatmıştı. Ankara Washington'la ilişkilerini düzeltmek için gayret sarfederken, Amerikan basını da Tayyip Erdoğan'a ateş püskürmeye devam ediyordu. Front Page Dergisi'nde Steven Stalinsky, 'Yeni El Kaide ülkesi Türkiye' başlıklı yazısında Erdoğan'ı Hikmetyar'la birlikte gösteren bir fotoğraf yayınlayarak sert biçimde eleştirdi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir