Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Murat Mercan ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Murat Mercan ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:38

MURAT MERCAN

Washington Times Gazetesi'nin Türkiye'de Edelman'a haksızlık yapıldığını yazdığı gün AKP Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan, Washington'da ABD'yle ilişkileri düzeltme turu atıyordu. Amerikalıların Mercan'ın sözleriyle ikna olacağı yoktu. Mercan'ınki akıntıya kürek sallamaktı. Nitekim, Amerikan Savunma Bakanı Rumsfeld'ın açıklaması da bunu gösteriyordu. Irak işgalinin ikinci yılında Amerikan televizyonlarına çıkan Rumsfeld, üzüntü duyduğu tek konunun 1 Mart tezkeresi nedeniyle Amerikan askerlerinin Türkiye'den Irak'a girememesi olduğunu söyledi.

Rumsfeld, Irak'ta adı konulmayan başarısızlığın nedeni olarak hala Türkiye'yi suçluyordu. Rumsfeld:

"Eğer 4'üncü Piyade Tümeni'ni Türkiye üzerinden Kuzey Irak'a sokabilseydik, daha fazla Baasçı yakalayabilir veya öldürebilirdik. Bu da direnişi azaltırdı.

Amerikan askerleri Türkiye sınırından Irak'a girebilselerdi, direniş şimdiye kadar bastırılmış olurdu" dedi. Murat Mercan ise 24 saat önce yapılan bu açıklamayı görmüş ama buna rağmen akıntıya kapılmış kayık gibi bir sağa bir sola yalpa yaparak, Bush Yönetimine yakın Amerikan Enterprise Institute adlı düşünce kuruluşunda, "Türk-Amerikan ilişkileri kurtarılabilir mi?" panelinde dil döküyordu. Panele, Pentagon Şahini Richard Perle, Wall Street Journal yazarı Robert Pollock ve Michael Rubin katıldı. Mercan'a göre, Rumsfeld'in eleştirileri adil değildi.

Türkiye, Irak Savaşı sırasında önemli destek vermişti. Hükümet İncirlik konusunda da çok yakında karar verecekti. Mercan Türkiye'yi ağır şekilde eleştirenleri yumuşatmaya çalışırken, ne hükümet ne de siyaset düzeyinde Amerikan karşıtlığı bulunmadığını , Abdullah Gül'ün Auswitz Yahudi kampını ziyaret eden ilk Müslüman dışişleri bakanı olduğunu söyledi, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in de Yahudi soykırım müzesini ziyaret ettiğini hatırlattı. Mercan'a göre, AKF'li Elkatmış'ın soykırım açıklaması talihsiz ve kabul edilemezdi.

Amerika'yla ilişkileri Türk basını bozuyordu. Milletvekillerinin Washington'a gelip partidaşlarını Amerikalılara şikayet edenler kervanına böylece Mercan da katılmış oldu. Murat Mercan konferans başlamadan önce ilginç bir olay yaşadı ve morali bozuldu. Mercan lobide beklerken, yanına yaklaşan Hüdai isimli bir Türk, 'Senin bıyığını s..." diye hakaret etti. Mercan, şaşırdı, ne diyeceğini bilemedi, salona girdi.

AKP'li Mercan'ın AEI düşünce kuruluşundan çıkarken, Middle East Forum adlı düşünce kuruluşunun başkanı gazeteci Daniel Pipes'ın, Jerusalem Post Gazetesi'ndeki yazısında Tayyip Erdoğan'ı Hitler'e benzetmesi konuşuluyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir