Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Eric Edelman

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Eric Edelman

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:37

EDELMAN

Sadece Washington'da değil, Ankara'da da önemli gelişmeler oluyordu. Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın Dışişleri Bakanlığından istifa haberi şok etkisi yaptı. AKP çevresi, Edelman'ın görevden alındığını ve büykelçinin cezalandırıldığını savunuyordu. Bu nedenle de zil takıp oynamadıkları kaldı. Edelman'ın Erdoğan Hükümetiyle arası iyi değildi. Olmadı da. Edelman Başbakan Erdoğan'dan hoşlanmıyordu. Washington'a çektiği telgraflar ve Bush Yönetimi'nin tavrı da bunu doğruluyordu. Büyükelçinin Erdoğan'dan hoşnutsuzluğunun nedeni, Erdoğan'ın özellikle Irak'taki Amerikan operasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerinden kaynaklanıyordu. Edelman, yakın çevresine bu duygularını saklamıyordu. Bush Yönetimi'nin Erdoğan Hükümetine sert mesajlar göndermesinin nedeni Edelman'ın Washington'a çektiği telgraflardı. Erdoğan da bu durumu biliyordu.

Dolayısıyla Edelman'la yıldızı barışmadı. Kendine göre tavır koydu. Türk Basını Erdoğan'ın bu tavrını 'Edelman'a randevu vermiyor' şeklinde yansıttı. Aslında Tayyip Erdoğan'ın randevu verip vermediği Edelman'ın fazla umurunda değildi. Çünkü, Amerikan Yönetiminin kendisinden AKP Hükümetiyle ilişkileri düzelt gibi bir talebi yoktu. Bush Yönetimi, 1 Mart tezkeresinden beri Erdoğan Hükümetine mesafeliydi. Ayrıca Amerikalılar, Erdoğan'ın kendilerine muhtaç olduğunu düşünüyordu. Düşünceleri yanlış da değildi. Amerikalıların elindeki kozlar çok daha fazlaydı. Amerikalılar, istedikleri zaman Erdoğan'ı yıpratacaklarını düşünüyordu. Eric Edelman ise rahattı. Kamuoyuna yansımamıştı ama Washington'da Savunma Bakanlığına atanacağını biliyordu.

Edelman'ın Ankara'dan ayrılmasının AKP Hükümetiyle ilgisi yoktu. Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, Başkan Bush tarafından Dünya Bankası Başkanlığına aday gösterilmişti. Pentagon'un 3 nolu yetkilisi Douglas Feith, Haziran ayında görevinden ayrılacaktı. Dolayısıyla Edelman'ın Pentagon'da yeri hazırdı. Ayrıca Wolfowitz'in Dünya Bankasına geçişi de AKP çevrelerinde 'Nihayet şahin uçtu' gibi bir sevinç yarattıysa da, bu da boşunaydı . Türkiye'nin IMF, Dünya Bankası gibi önemli bölümü Amerikan sermayesine dayalı finans çevreleriyle olan bağlantısı düşünüldüğünde bunun kuru sıkı bir sevinme olduğunu anlamak zor olmayacaktı.

Tabii, Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal'in Dünya Bankası'nda çalışması da Türk Başbakanı için avantaj mı, yoksa dezavantaj mı, olacaktı bilinmez. Edelman, Ankara'dan 2 yılını doldurmadan ayrılırken, Başkan yardımcısı Cheney'ın en iyi adamlarından biri olduğunu unutmamak gerekiyor. Büyükelçi Edelman, Ankara'da bulunduğu süre içinde Washington'dan aldığı talimatların dışına çıkmadı. Erdoğan'ın politikaları ve Cumhurbaşkanı Sezer'in Suriye'ye yapacağı geziyle ilgili yaptığı sert açıklamaların talimatını Washington'dan aldı. Edelman Bush Yönetiminin politikasını yansıttı. Washington'a göre, Edelman başarılı bir diplomattı ve taltif edildi. Amerika'yla ilişkilerde başarısız olan Erdoğan Hükümetiydi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir