Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Orhan Pamuk ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Orhan Pamuk ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:25

ORHAN PAMUK

Amerika'da seçim rüzgarları eserken, yazar Orhan Pamuk, Kar kitabının tanıtımı için Amerika'ya geldi. İnternetteki Ermeni 'web' sayfalarında, Pamuk'un Amerika çapında yayın yapan National Public Radio'da bir söyleşiye çıkacağı bildirildi, programın telefon numarası verilerek, Ermenilerin soru sorması istendi. Ermeniler, Kars'la ilgili olduğu için Pamuk'un kitap şovundan fazlasıyla yararlandı. Ermenilerin soruları kitapla ilgili değildi. Eminim, kitapla ilgili olsa Pamuk cevaplarında çok zorlanırdı. Kitabın Türkçesiyle İngilizceye çevrilmiş hali farklı olayları yansıtıyordu. Kitabın konusu Kars'ta sağ-sol çatışması mı, yoksa İslam'la mı ilgiliydi anlaşılmıyordu.

Diane Rehm Show'a konuk olan Orhan Pamuk, 'Kar' kitabı ve Avrupa Birliğiyle ilişkiler konusunda görüşlerini açıklamaya başladı. Soru-cevap bölümüne geçildiğinde Ermeniler bir bir sormaya başladı. Orhan Pamuk, bir Ermeni dinleyicinin "Türkiye'nin Ermeni Soykırımı'nı kabul etmesi gerektiği" şeklindeki iddiasına katıldı; sözde 'soykırım' iddiaları için "gerçek" kelimesini kullandı.

Orhan Pamuk'un, Amerika'daki söyleşileri e-maille Amerika'da yaşayan Türklere dağıtıldı. Yazarın NPR radyosu dışında da yaptığı konuşmalar, üzücü bir dille anlatıldı. En ilginç maillerden biri de, Department of Civil & Environmental Engineering Delaware Üniversitesi'nde, İnşaat ve Çevre Mühendisliği bölümünde asistanlık yapan Feryal Güler'a aitti.

Güler, Orhan Pamuk'un Kar romanının tanıtımı için Philadelphia Halk Kütüphanesi'ne gittiğini yazıyor, şöyle diyor:

"Koşa koşa gittim, yalnız bırakmayalım, destekleyelim böyle güzel organizasyonları anlamında. Hatta yolda giderken aklımdan da Newar Kütüphanesinde bir okuma günü yapılabilir diye geçiriyordum. Salonun en öndeki koltuklarından birine bir Türk arkadaşımla birlikte oturduk. Merak içerisinde bekliyoruz. Orhan bey geldi.

Tasvir ettiği ülke sanki Türkiye değildi. Özgürce yazı yazmak hala zormuş ülkemizde, öyle her isteyen, elini kolunu sallayarak Erzurum'a ya da diğer doğu illerine gidemez. Giderse de başına binbir türlü bela gelirmiş. 'Kar'ı yazabilmek için yayınevi, Orhan Bey'e zarar ziyan gelmesin diye polislere haber vermiş, kalacağı otel uyarılmış, basın kartı çıkarılmış. Ve bunlar, yani olumsuzluklar, hala devam ediyormuş. Bunları dinleyenlerin yüzde 95'i Amerikalı idi.

Ve maalesef soru-cevap kısmında gelen sorular:

Hala Türkiye'de seyahat etmek korku verici mi? Böyle aydın bir kişi olarak ne gibi zorluklar var yaşanılan? Baskı var mı, yazılan konulara kitap içeriklerine? Tamam ülkemizde birçok eksik var. Ama hiç mi iyi bir yanımız yoktu söylenebilecek o akşam.

Bir Türk hanım Orhan beye sordu:

Bu kadar olumsuzluklara rağmen hiç memnun olduğunuz bir husus yok mu?

Orhan Bey cevap verdi:

"Ben Turizm Bakanı değilim. Türkiye'yi pazarlamaya (marketing) gelmedim" dedi. Ortada kitap yazmış aydın bir kişi. Artık kim ikna edebilir bu toplantıya katılanları. Gerçeklerin gizlenmesi gibi bir beklentim yoktu dinlerken. Ama Amerikalı hocam, 6 kez ülkemizin doğu illerinde kar tatilini yapabilmiş ve bana hala memnuniyetle yaşadıklarını anlatabiliyorsa, demek ki biz, o kadar da kötü durumda değiliz.
Yazık oldu o akşamıma." Ermeni sözde soykırım ve Türkiye karşıtları tarafından bilinçli üretilen öteki iddiaların bir Türk yazar tarafından kabul görmesi, yıllardır Amerikan Kongresi'nde ve yaşadıkları eyaletlerde en küçük idari yapıdan en büyüğüne kadar bu konuda mücadele veren Türkleri çok üzdü. 2004 yılı sona ererken, 'Düşmana ihtiyacımız var mı?' sorusu kafamızın içini kemirdi durdu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir