Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Nato ZİRVESİ, Erdoğan ve Bush

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Nato ZİRVESİ, Erdoğan ve Bush

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:21

NATO ZİRVESİ

Başbakan Erdoğan'ın, Evliya Çelebi gibi, bir ayağı Amerika'da, bir ayağı Avrupa'daydı. Türkiye'ye döner dönmez NATO Zirvesi'yle ilgili hazırlıklar konuşunda ilgililerden bilgi aldı. Erdoğan'a zirve ve ikili görüşmelerde gündeme getireceği konular konusunda 'brifing' verildi. Aylardır sözü edilen NATO Zirvesi, son derece sıkı güvenlik önlemleriyle Haziran ayının ikinci yarısında İstanbul'da başladı.

Tarihi NATO Zirvesi'nin Washington'daki yankılarını anlayabilmek için Türkiye'de çıkan haberlere kısaca göz atmak gerekir:

-Başbakan Erdoğan'a terör örgütü PKK-Kongragel konusunda Kuzey Irak'ta somut adımlar atma sözü verildi. Başkan Bush, PKK'yla mücadelede Türkiye'yle işbirliği yapacaklarını da söyledi.
-El Kaide Amerika için neyse PKK da Türkiye için aynı şeydi. Başkan Bush bunun da farkındaydı.
-Başkan Bush, ayrıca Irak'ın yeniden yapılandırılması konusunda Türkiye'nin tezlerini paylaştıklarını söyledi.
-Bush, Kıbrıs konusunda somut adımların en kısa zamanda atılacağını bildirdi. Aradan 9 ay geçti. Başkan Bush'un PKK terör örgütüyle ilgili söylediklerinin hiç biri gerçekleşmedi. Kıbrıs konusu da malum.

WASHINGTON'DAN BAKINCA

İstanbul'da yapılan NATO Zirvesi Türkiye açısında ne işe yaradı? Türk medyasına bakınca Amerika'nın gündeminde Türkiye vardı ama doğru değildi. Gündemde Türkiye yoktu.

Gündemde Irak vardı ve Türkiye sadece zirvenin yapıldığı ülke olarak anıldı. İkisi farklı şeylerdi. Yine Türk medyasına göre, İstanbul'un güzelliği sanki bu zirvede fark edildi. Yurt dışında yaşayanlar çok iyi bilir. Türkiye dendiği zaman ilk akla gelen İstanbul kentidir. Bir yabancı için İstanbul Türkiye'yi, Türkiye de İstanbul'u çağrıştırır. Amerikan televizyonları İstanbul'la ilgili tanıtıcı bir yayın yapmadı . Yani turizme bir katkıları olmadı. 'Irak' kelimesini Türkiye ve İstanbul'dan daha çok kullandılar. Şüphesiz Amerikan medyasının hatası çok fazla. Zirvenin yapıldığı ülke ya da kenti tanıtmak haberin önemli bir parçasıdır. Aksi halde haber eksik olur. Amerikan medyası bunu yapmadı.

İki yanlış bir doğru yapmayacağına göre, bunlar yapılmış gibi gösterilerek yanlışa alet olundu. "Dünyaya rezil olduk. Cumhurbaşkanı Sezer, türbanı dolayısıyla Başbakan Erdoğan'ın eşini Başkan Bush'un yemeğine davet etmedi" gibi bazı gazetelerde çıkan serzenişler de çok yersizdi. Birincisi Amerikalıların bundan haberi olmadı. İkincisi, olsaydı da Amerikalıların umurunda olmazdı. Üçüncüsü, Cumhurbaşkanı Sezer'in hassasiyetinin ne anlama geldiğini anlayamazlardı.

Yine bazı gazetelerin yazdığı gibi Bush-Erdoğan ya da Laura-Emine dostluğu da Amerikan basınına yansımadı. "Emine Erdoğan, Laura Bush dostluğu görmeye değerdi. Bayan Erdoğan, Laura'ya Türk kahvesi ikram etti. Bayan Erdoğan, 'Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır' dedi. Bayan Erdoğan, Laura Bush'a Bartın işi telkırma şal hediye etti" gibi haberler, yine Türk medyasında kaldı. Ayrıca "Bush, Erdoğan'a ikinci kez 'Büyük adamsın' dedi" şeklindeki başlıklar da Türkler arasında konuşuldu. Amerikan basınına yansımadı. Artık bu tür haberlerden de vazgeçmek lazım. Her Türk liderinin bir Amerikan Başkanıyla arkadaş olduğu yıllardır yazılır.

Neden böyle bir satışa gerek duyulur, anlamak mümkün değil. Liderlerden önce ülkenin itibarının önemli olduğunu unutmamak lazım. Oğul George W. Bush Erdoğan kadar Bülent Ecevit'e de önem verdi. Baba Bush Turgut Özal'dan sonra Süleyman Demirel'e iltifat etti. Başkan Clinton Beyaz Saray'ın kapısını Özal, Demirel ve Çiller'e açtı. Başkan Reagan ihtilal lideri Kenan Evren'le görüştü, aynı zamanda seçimle işbaşına gelen Özal'ı kabul etti. Başkan Bush'un Ortaköy Camisiyle Boğaz Köprüsü'nü arkasına alarak konuşması Türkiye'yi ne kadar tanıttı, bir şey söylenemez. Ama, İstanbul'daki Bush karşıtı gösterilerin Irak'taki 3 rehine Türk'ün hayatını kurtardığına ilişkin haberler, Amerikan televizyonlarında geniş biçimde yer aldı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron