Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gelişmiş Sekizler(G8)

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Gelişmiş Sekizler(G8)

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:19

GELİŞMİŞ SEKİZLER

Bush Yönetimi , ılımlı İslam projesinde Türkiye'yi bir laboratuvar olarak görüyordu. 9 Haziran'da Georgia Eyaleti'ndeki Sea Island'da G-8 Zirvesi yapılacaktı. G-8 liderleri Başkan Bush'un, Büyük Ortadoğu Projesi'ni konuşacaktı. Bush aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çok sayıda Müslüman ülke liderini toplantıya davet etti. Bush'un daveti bir çok Arap ülkesi tarafından reddedildi. Toplantıya katılmayı reddedenler arasında Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek de vardı. Demokratik Ortak sıfatıyla davet edilen Başbakan Erdoğan toplantıya katılacağını bildirdi.. Toplantıda bölgesel reformlar konuşulacaktı. Arap ülkeleri, Arap-İsrail sorunu çözümlenmeden reformların empoze edilmesine sıcak bakmıyordu. Başbakan Tayyip Erdoğan, ATA uçağı arızalı olduğu için THY'na ait Göksu uçağıyla eşi Emine, kızları Esra ve Sümeyye ile gelini Sema Erdoğan'la Amerika'ya gitti.

Zirveye katılan Almanya Başbakanı Schröder, Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, İngiltere Başbakanı Blair, İtalya Başbakanı Berlusconi, Japonya Başbakanı Koizumi, Kanada Başbakanı Paul Martins ve Rusya Federasyonu Başkanı Putin, AB Dönem Başkanı İrlanda Başbakanı Bertie Ahern Savannah kenti askeri havaalanında kırmızı halı serilerek törenle karşılandı. Ülkelerin milli marşları okunduktan sonra liderler helikopterlere binerek zirvenin yapılacağı otele gittiler. Başbakan Erdoğan ve bazı Arap ülke liderleri geldiği zaman bando çekildi, kırmızı halılar kaldırıldı, liderler taş zeminde yürüyerek helikopterlere bindi. Karşılamada G-8 ülkeleriyle Türkiye ve bazı Arap ülkelerine tamamen farklı bir karşılama protokolü uygulandı.

Erdoğan havaalanında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin demokrasi kültürüyle İslam kültürünü bir arada birleştirmiş bir ülke olduğunu söyledi. Erdoğan zirveyi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki gelişmeleri değerlendirmek için bir demokratik açılımın ve barışa yönelik atılacak adımların önemli bir tespit noktası olarak gördüğünü bildirdi. Liderler önce yemekte bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, Berlusconi ile Schröder'in arasına oturtuldu. Laura Bush da ev sahibi olarak liderlerin eşlerine ayrı bir yemek verdi. Emine Erdoğan'a kızı Esra tercümanlık yaptı. Bayan Erdoğan, bayan Bush'a Beypazarı'nda yapılmış gümüş bir çanta hediye etti. Bazı Türk Gazeteleri, zirveye ilişkin haberi verirken, Başkan Bush'un Erdoğan'a, "Büyük Adamsın" dediğini öne sürdü. Erdoğan'ın danışmanlarına göre, liderler toplu fotoğraf çektirmeye giderken Bush Erdoğan'ın yanına gitti ve "You are a great man (büyük adamsın)" dedi.

Erdoğan da "Thank you" diye karşılık verdi. Erdoğan'ın danışmanları, Bush'la aralarında şöyle iki cümlelik bir diyalog geçtiğini de söyledi:

Erdoğan:

Biz Kıbrıs konusunda üzerimize düşeni yaptık, şimdi sıra sizde.

Bush:

Siz sözünüzü tuttunuz, elinizden geleni yaptınız. Zirvede, yeni oluşturulan demokrasi yardım diyalogu çerçevesinde Türkiye'ye demokratik ortak sıfatıyla mekanizmada eşbaşkan olarak görev verildi. Yemen de bölge ülkesi olarak aynı görevi üstlendi. Başbakan ve ailesinin Sea Island'dan sonraki durağı Chicago'ydu. Ancak eski başkanlardan Ronald Reagan'ın ölmesi üzerine Erdoğan'ın programında değişiklik oldu. Erdoğan Reagan'ın Washington'da cenaze törenine katılmak üzere Washington'a gitti.

Katedralde yapılan törene eski Amerikan başkanlarıyla 30 kadar devlet ve hükümet başkanı katıldı. Erdoğan'a, devrik Haiti Devlet Başkanı Aristide'nin yanındaki koltuk ayrıldı. Cenaze töreni sona erdikten sonra Ürdün Kralı Abdullah, Chicago'ya gideceğini söyledi, Erdoğan' ı kendi uçağına davet etti. Başbakan'ın ailesi Göksu uçağıyla Chicago'ya uçarken, Erdoğan Kraliyet uçağına bindi. Bay ve bayan Erdoğan Chicago'ya varınca, kendilerini sokağa atıp dolaştı, vitrinlere baktı. Erdoğan'lar, plastik kovaları ters çevirip bateri gibi çalan zenciyi dinleyip alkışladılar. Daha sonra ünlü tenor Jose Carreras'ı dinlemeye gittiler. Erdoğanların 5 günlük Amerika gezileri 12 Haziran'da sona erdi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir