Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Rauf Denktaş'tan Mehmet Ali Birand'a

"Sen Karen Fogg Çocuğusun"

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Rauf Denktaş'tan Mehmet Ali Birand'a

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:06

M. ALİ BİRAND

New York'ta yapılan Kıbrıs görüşmelerini çok sayıda Türk ve Rum gazeteci izledi. Gazeteciler, çoğu zaman kendileriyle ilgili haberleri kamuoyundan gizler. Nevv York'taki gazeteciler de Kıbrıs'la ilgili haberleri yansıttılar ama kendileriyle ilgili haberleri kamuoyundan gizlediler. Orada neler yaşandı, ne gibi zorluklarla karşılaştılar? Çoğu Nevv York'ta kaldı. Gazetecilerle ilgili haberler kamuoyuna aktarılsaydı en az öteki haberler kadar ilgi çekerdi. Gazetecilerin, kendileriyle ilgili haberleri de bir şekilde aktarmalı, diye düşünüyorum.

Haberler kendi aralarındaki sohbetlerde uçup gitmemeli. New York'taki Türkevi'nde bulunan Basın Müşavirliği, Birleşmiş Milletler'deki toplantıları izleyecek gazetecilere binaya girebilmeleri için bir tanıtım yazısı veriyordu. Yazıyı alan gazeteci, Türkevi'nin hemen yanında bulunan BM Binası'nın kimlik verilen ofisine gidiyor ve burada formları doldurduktan sonra resmi çekiliyor, iki adet resimli kimlik gösterdikten sonra geçici kimlik kartını alıyordu. Bu kural öteki milletlerin gazetecileri için de geçerliydi. Kıbrıs görüşmelerini izleyen Türk Gazeteciler arasında Mehmet Ali Birand da vardı.

CNN-Türk televizyonu için haber geçiyordu. Birand, tanıtım yazısını almak için Türkevi'nin 7'nci katında bulunan basın Müşavirliğine gitti. Müşavirliğin yerel memuru Erbil Günaştı yazısını hazırlarken, soyadının Kışlalı olup olmadığını sordu. Erbil, yıllardır New York'ta yaşıyordu. Ayrıca görevleri arasında gazetecinin soyadını bilmek yoktu. Birand, soyadını bilmeyen Erbil'e kızdı. Kızgınlığını belli de etti. Daha sonra kimlik kartını almak üzere BM Ofisine gitti. Birand'ın üzerinde kendini tanıtacak .bir kimlik yoktu.

Görevlilere pasaport ve benzeri bir kimlik gösteremeyince zor durumda kaldı. Mehmet Ali Birand olduğunu ispatlamak için kredi kartını gösterdi. Kredi kartı geçmeyince az önce kızdığı basın müşavirliğinden yardım istedi. Basın Müşaviri Tevfik Ünver'in araya girmesiyle Birand kartını alabildi. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Türk Heyeti eski adı UN Plaza olan BM Binasının hemen karşısında bulunan Milenyum Oteli'nde kalıyordu. Gazeteciler de akşamları otele uğruyor, haber peşinde koşuyordu.

Otelin barına o akşam gazeteciler doluştu. Hürriyet'ten Ferai Tınç Radikal'den Erdal Güven, Milliyet'ten Sema Emiroğlu, Sabah'tan Aslı Aydıntaşbaş, Anadolu Ajansı'ndan Burak Coşkun ve Doğan Haber Ajansı'ndan Can Kamiloğlu vardı. Gazeteciler Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı görünce etrafını sardı. Denktaş'ın yanında Prof. Mümtaz Soysal da var. Denktaş içkisini yudumlarken, sohbet koyulaştı. Birand, bir an söze karışıyor.

Denktaş, Birand'a döndü, sempatik bir yüz ifadesiyle, "Sen Karen Fogg Çocuğusun" dedi.
Herkes bir anda kahkaha atmaya başladı. Birand, "Sayın Başkan neden böyle söylüyorsunuz" diye sordu. Denktaş "O. çocuğu diyemediğim için" diye yanıtladı. Otelin barındaki sohbet kahkahalarla devam etti. Birand, Denktaş ayrıldıktan sonra, gazetecilere döndü, ' Arkadaşlar bunu yazmıyoruz" dedi. Gazeteler, yazmadı ama sohbet internet sitelerinde ertesi gün geniş biçimde yer aldı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir