Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Başbakan Erdoğan'dan Bush'a Hediye

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Başbakan Erdoğan'dan Bush'a Hediye

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:49

BUSH'A HEDİYE

Erdoğan' ı Washington'a getiren Airbus 340 tipi THY uçağında, 5 bakan ve eşleri, 165 işadamı ve 53 gazeteci vardı. Türk devlet adamları Washington'a gelirken gazetelerin ön plana çıkardığı haberlerden biri de Amerikan başkanına götürülen hediyeyle ilgilidir. Turgut Özal, Başkan Bush'a ipek halı, Tansu Çiller Bili Clinton'a kravat, Bülent Ecevit oğul Bush'a Kuran-ı Kerim hediye etmişti. Türk firmaları gezilerde maharetlerini de konuşturur, hediye yarışında kendi payları da olsun isterler.

Başbakan Erdoğan'ın gezisini fırsat bilen giyim firması Sarar, Başkan Bush için koyu renkli bir takım elbise hazırladı. Yanında gömlek ve kravat da vardı. Cemalettin Sarar, elbiseyi Başkan Bush'a iletmesi için Başbakan Erdoğan'dan ricada bulundu. Amerikan yasaları, Başkanların 200 doların üzerinde hediye almasını sınırlar. Başkana verilen bu miktarın üzerindeki hediyeler, demirbaş listesine geçirilerek Kongreye bildirilir. Gazetelere göre, Sarar, takım elbisenin maliyetini 139 dolar olarak gösterdi.

Başbakan Erdoğan, Washington ziyareti öncesi Washington Post Gazetesi ve Newsweek Dergisi'ne konuştu. Erdoğan, Iraklı Kürtlerin etnik temele dayalı federasyon önerisini eleştirdi. Erdoğan, sadece Türkiye adına değil, bölge ülkeleri adına da konuşarak komşu ülkelerin Irak'ın bölünmesine sessiz kalmayacağını söyledi. Erdoğan'a göre, bu durum Suriye ve İran'ı da rahatsız edecekti. Irak'ta etnik veya dini esaslara dayalı federal bir yapı sağlıklı değildi. Erdoğan konuşmasının büyük bölümünde şu sağlıklı bu sağlıklı değil gibi bir değerlendirme yaptı. Sağlıklı olmayan bir durum da Kürtlerin Kerkük'te attığı adımlardı.

Erdoğan bu konuda da şunları söyledi:

"Bir etnik gurubun diğerinin üzerinde egemenliğini tatbik etmesi çabaları adil değil. Bu etnik grup Kürt, Türk, Arap veya her ne olursa olsun farketmez. Bu yaklaşım, Irak'ın bütünlüğüne zarar verecektir.

İkinci olarak, Kerkük'te olanlar, bütün Irak halkına ait olması gereken Irak petrolünün, tek bir etnik grup tarafından sömürülmesi ihtimalini yaratıyor. Doğal olarak, diğer etnik unsurlar, buna karşı olumlu bir tavır almayacaklardır." Başbakan Erdoğan, Kıbrıs konusunda da Annan Planı çerçevesinde adım atmaya hazır olduklarını söyleyerek, Başkan Bush'un mesajına olumlu yanıt verdi. Erdoğan, "Annan Planını referans noktası alarak iyi niyetimizi gösteriyoruz. Biz, kalıcı bir çözümün taraftarıyız." dedi. Tayyip Erdoğan'ın sözlerinden Kıbrıs konusunda Washington'da sorun çıkmayacağı anlaşılıyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir