Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Blair House ve BALON HABERLER

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Blair House ve BALON HABERLER

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:47

BALON HABERLER

Ocak ayının sonuna yaklaştıkça, Erdoğan'ın Washington gezisine ilişkin haberler artmaya başladı. Tayyip Erdoğan'ın Washington gezisine bir kaç gün kala Türk basınında enteresan haberler çıkıyordu.

Bunlar arasında en çarpıcı haber başlıkları şöyleydi:

Başbakan, Blair House yerine oteli tercih etti." Oval Ofis'te kabul gül bahçesinde gezi" A takımıyla randevu" Bunlar abartılı, magazine dönük haberlerdi. Başbakanın devlet konuk evi Blair House yerine oteli tercih ettiğine ilişkin haberler gerçek değildi. Başbakan Erdoğan'ın ayağı Washington'a değmeden masa başında yazılan haberler ayrıca komikti . Başkan Bush, güya Başbakan Erdoğan'a, "Beyaz Saray'da bir dostun olduğunu unutma" demiş. Erdoğan'ın Washington programı aktarılırken, "Beyaz Saray'ın ünlü gül bahçesinde Bush ve Erdoğan'ın 20 dakika yürüyeceği ve ne demekse 'kayıt dışı' sohbet olanağı bulacakları" da yazıldı.

Liderlerin Gül Bahçesi'nde 20 dakika yürüyecek ne vakti vardı, ne de soğuk hava yürüyüşe müsaitti. Zaten Amerikan Başkanları öyle maratona çıkar gibi hiç bir ülkenin lideriyle 20 dakika Beyaz Saray'ın bahçesinde yürümezlerdi. Başkanlar eğer liderlerle yürüyüş yapmak isterse, Devlet ya da Hükümet Başkanını Washington yakınlarındaki Başkanlık Dinlenme Konutu Camp David'e davet eder, burada yürürdü. Baba Bush, Turgut ve Semra Özal'a bu programı uygulamış, Özal koşamayacağı için Camp David'de Golf Arabasıyla gezinti yapmışlardı. Erdoğan'ın İngilizce bilmediğini bilmeyen yoktu ve Amerikalılar her ziyarette kendi tercümanlarını kullanırdı. 20 dakikalık yürüyüş gerçekleşse, yanlarına bir de tercüman almak zorunda kalacaklardı.

Başbakan Erdoğan'ın tercümanlığını yapan AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış da, Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın resmi tercüman kadrosundaydı. Yazılan haberler arasında, Erdoğan' ı AKP Genel Başkanı olarak Beyaz Saray'a gittiğinde Roosevelt Salonu'nda ağırlayan Bush'un bu kez Oval Ofis'te görüşeceği de vardı. Bu çok normaldi . Beyaz Saray protokolüne göre, ziyaretin niteliğine göre oda tahsis edilirdi.

BLAİR HOUSE

Blair House'un hikayesi de şöyleydi. Erdoğan, Washington'a indiği zaman Blair House'da Polonya Cumhurbaşkanı Alexander Kwasniewski kalıyordu. Dolayısıyla Erdoğan'ın gezinin ortasında otelden misafirhaneye geçmesi gerekiyordu. Başbakan da bunun üzerine otelde kalmayı tercih etti. Blair House'un Türklerin ziyaretlerinde her zaman önemli bir yeri olmuştur. Beyaz Saray'la misafirhane arasından Pennsylvania adlı bir cadde geçer. İki binayı yer altından bir geçit bağlar.

Çapkınlığıyla ünlü Başkan Kennedy'nin bu geçidi çok kullandığı söylenir. Özellikle ünlü film yıldızı Marilyn Monroe'yla aşk hayatı yaşadığı sırada geçidi çok kullandığı hala konuşulur. Blair House'u çok seven Türk liderlerin başında Tansu Çiller vardı. Danışmanı Nalan'a yattığı klasik yatağı göstererek Türkiye'ye gidince aynısını istediğini söylemişti. Amerikalılar tarihi binaya büyük önem verir. Blair House Beyaz Saray kadar önemlidir. Binanın her yerinde sigara içilmez uyarıları vardır. Çiller binada kaldığı sırada korumaların içtiği sigara nedeniyle alarmlar çalmış, Washington itfaiyesi alarma geçmişti.

Tansu Çiller'le ilgili bir başka anı da şöyle:

Resmi gezi sona erdiği için Çiller'in Blair House'dan ayrılma zamanı gelmişti. Çiller, Washington'da 3 gün daha kalacaktı. Beyaz Saray zor durumda kaldı. Çiller'e binayı terk et diyemedi. Çiller extradan 3 gün daha Blair House'da kaldı. Tansu Çiller, bunu Başkan Clinton'ın kendisine verdiği önem olarak sattı. Başbakan Erdoğan Amerika'da "A Takımıyla görüşecek" gibi haberler de Amerikalıları güldürmekten başka işe yaramadı .

Bush'un A takımı, yardımcısı Dick Cheney, Dışişleri Bakanı Colin Powell, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice idi. Amerikan Başkanı'nın davetlisi olarak Washington'a gelen bir ülke liderinin B takımıyla görüşecek hali yoktu. Ayrıca Başkanın A,B,C takımı diye bir sınıflandırması da yoktu. Bunlar sadece Türk basınının değerlendirmesiydi. Amerikan basınında bu tür haberler hiç bir şekilde yer almadı .

Bir hatırlatma:

Bu haberleri yapan Türk basını Ankara'da dilediği zaman Başbakanla görüşen Amerikan Büyükelçisi'nin hangi kategoride yer aldığı konusunda neden kalem oynatmaz? Ankara'daki Amerikan Büyükelçisinin muhatabı Dışişleri Bakanlığı Müsteşarıdır. Büyükelçi çoğu zaman müsteşarı atlar, Dışişleri Bakanıyla görüşür. Zaman zaman da Başbakanla konuşur. Türkiye'nin Washington Büyükelçisi, Beyaz Saray'a ancak çağrıldığı zaman gider. Öyle istediği zaman randevu alması mümkün değil. Dışişlerinde de Amerikalı Bakanı görmesi, yine kendi istediği randevuyla gerçekleşmez. Karşı taraf istediği zaman bu mümkün olur.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir