Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Thomas Weston

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Thomas Weston

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:45

TOM WESTON

Washington'da sanatsal yaşamın yanı sıra siyaset de baş döndürücü bir hızla devam eder. Ülkeler sadece kendilerini izlemekte bile zorlanır. Türkiye'yle ilgili gelişmeler de Washington'da en çok dikkat çeken politikalardır. Şüphesiz buna, Türkiye karşıtı lobilerin katkısı da çok fazladır. Konunun adı Kıbrıs olursa Türkiye'nin başının ağrımaması için bir neden yoktur. Rumlar her fırsatta Beyaz Saray'ın başının etini yer ve istediklerini de yaptırırlar. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretine üç gün kala uyarılar da arttı. Kıbrıs Özel Koordinatörü Thomas Weston, Ankara'ya sürpriz bir ziyaret yaptı. Weston'ın ilk durağı Dışişleri Bakanlığı oldu. Müsteşar Uğur Ziyal'le uzun süren bir görüşme yaptı. Weston, Başkan Bush'un mesajını sözlü olarak Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal'e iletti. Bush, Annan planını destekliyordu.

Weston da, Başkanın Annan planına verdiği desteği aktarırken, Kıbrıs'ta 1 Mayıs öncesi çözümün bölge ve Türkiye'nin yararına olacağını hatırlattı. Ziyal, her zamanki gibi dikkatle not aldı. Weston, Dışişleri Bakanı Gül'e iletmesi için Ziyal'e bir de mektup verdi. Mektup, Amerikan Dışişleri Bakanı Colin Powell imzası taşıyordu. Powell, mektubunda, BM Genel Sekreteri Annan'ın Kıbrıs'ta müzakerelere başlanması için öne sürdüğü 4 şartı hatırlattı.

Powell, "Türkiye makul bir çerçevede, özünü değiştirmeden planda bir kaç değişiklik istiyorsa ben elimden gelen çabayı bizzat göstermeye hazırım" dedi. Powell, Türk tarafının fedakarlık yapmasını istiyordu. Powell, ayrıca Türkiye'nin hazırladığı tutum belgesinde de ortak bir nokta bulunması ve bu tutumun çözüm arayışı çerçevesinde olmasının önemli olduğunu bildirdi. Kofi Annan'ın müzakerelerin başlaması için koyduğu 4 şart şunlardı.

— Müzakerelerin başlaması için siyasi irade gösterilmesi,
— Belirli bir tarihe kadar çözüme ulaşılması için takvim belirlenmesi,
— Uzlaşma sağlanamasa da planın referanduma sunulması,
— Uzlaşma sağlanamayan noktaların Annan tarafından doldurulması.

Powell'ın Gül'e gönderdiği mektup uzun süre Türk Kamuyoundan saklandı. Washington'un, Erdoğan'ın ziyaretinden önce Weston'ı apar topar göndermesi Ankara'yı alarma geçirdi. Başkan Bush da Haziran ayında NATO Zirvesi için İstanbul'a gidecekti. Amerikalılar, İstanbul'daki NATO Zirvesine kadar Kıbrıs sorununun çözümlenmesini istiyordu. Tayyip Erdoğan'ın Washington'dan önce Davos'ta Kofi Annan'la randevusu vardı.. Amerikalılar, Kıbrıs'ta bir çözüm durumunda AB'nin Türkiye'ye tarih verme olasılığının güçleneceğini söylerken, Erdoğan'ın en büyük kaygısı Kıbrıs sorunu çözülse de AB'den tarih alamamaktı. Böyle olması halinde, bu AKP Hükümeti için içeride büyük bir prestij kaybetme anlamına gelirdi. Weston, Beyaz Saray'ın "Kıbrıs çözülürse AB artık hayır diyemez, biz de buna karşı çıkarız" görüşünü iletti. Bu da Erdoğan'ı biraz olsun rahatlattı. Amerikalı Koordinatör, Ankara'yı tatmin etmek için Rum tarafı ve Atina'ya baskı yaptıklarını söylemeyi de ihmal etmedi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir