Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Barzani ve ABD İlişkileri

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Barzani ve ABD İlişkileri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:41

BARZANİ

Washington'da nereyi kazsanız her taşın altından Iraklı Kürtler çıkıyordu. Yeni-Muhafazakarların dizinin dibinden ayrılmayan Iraklı Kürt liderler de, artık iyiden iyiye Washington'u halk diliyle 'kafaya almayı' başarmıştı. Kürtler Washington'un desteğiyle çok şımarmıştı. Türkiye'ye açık açık kafa tutuyorlardı. Hatta, arada hadlerini aşıp Bush Yönetimine bile baskı yapıyorlardı.

Barzani, Washington Post Gazetesine ilginç bir açıklama yaptı. Iraklı Kürt'ün konuşmasından Irak'ın Kuzey Bölgesini sahiplenerek, istediği biçimde at oynatacağı bir alana dönüştürmek istediği anlaşılıyordu. Mesud Barzani, Kürt özerk bölgesinin Kerkük'ü de içerecek biçimde genişletilmesi için Amerikalılardan garanti istediklerini açıkladı. Barzani'nin planına göre, Kerkük'teki Arap nüfus çıkartılacak, yerlerine Kürtler yerleştirilecek, bu arada Kerkük'teki Türkmenler de bir şekilde bölgeden uzaklaştırılacaktı. Böylece Kerkük Kürt kentine dönüştürülecekti. Barzani, Washington Post'a Amerikalıların geçmişteki ihanetlerini tekrarlamayacağını umut ettiğini de söyledi.

Barzani'nin sözleri, Amerikalıların geçmişte Kürtlere bağımsızlık sözü verdiğini akla getirdi. Barzani'nin talebi Kerkük'le sınırlı değildi. Barzani, Sincar ve Hanakin'in de Kürt özerk bölgesine verilmesini istiyordu. Barzani'nin amacı Kürt konusunu sürekli gündemde tutarak istediklerini elde etmekti. Eski düşmanlar Talabani'yle Barzani, Kuzey Irak'ı bağımsız bir Kürt Devleti yapma hayalleri içindeydi.

Öte yandan Amerikalılar, ne zaman Kuzey Irak konusu açılsa PKK'yla mücadeleye devam edeceklerini söylüyor, ancak açıklamalar hep sözde kalıyordu. Başkan Bush'un "Birliğin Durumu" adlı yıllık konuşması vardı. Bush'un Kongre binasında yapacağı konuşma için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Kongrenin üzerinden uçuşlar yasaklandı, yollara barikatlar kondu. Başkan Bush, Kongre'de yaptığı yıllık 'Birliğin Durumu' adlı konuşmasına Kürt liderleri de davet etti. Kürt Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Laura Bush'un arkasındaki sıraya oturtuldu. Zebari, First Lady'e iltifat etmeyi de ihmal etmedi.

Başbakan Erdoğan da Washington ziyaretine kısa bir süre kala Associated Press Haber Ajansına bir açıklama yaptı. Irak'taki Kürtlerin özerk bir bölgeye sahip olmalarının, bu ülkenin istikrarını tehdit edeceğini söyledi. Erdoğan'la Barzani adeta restleşiyordu. Tabii ikisinin de şikayet merkezi Washington'du. Erdoğan, bu konudaki kaygılarını Başkan Bush'a ileteceğini bildirdi. Başbakan, "Açık ve çok samimi olarak söylüyorum. Etnisitiye dayalı herhangi bir federal sistem sağlıklı olmayacaktır ve Irak'ın geleceğini tahrip edecektir" dedi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir