Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kemal Derviş ve ABD'nin IMF oyunları

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Kemal Derviş ve ABD'nin IMF oyunları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:39

KEMAL DERVİŞ

Ecevit'in yetişin çığlığına Amerika, IMF'nin adresini göstererek cevap verdi. Bu sırada 'Kemal Derviş' adı ortaya atıldı. Derviş ismi bir anda basında manşet oldu. Derviş'i Ecevit'in kulağına kim fısıldamıştı? Belli değildi. Bu hala yanıtlanması gereken en önemli soru olarak karşımızda duruyor. 'Derviş' ismi büyük rağbet gördü. Amerikalılar Derviş'e büyük destek verdi. Türkiye'deki önde gelen iş adamları da destekleyince Kemal Derviş, bir anda Türk ekonomisinin kalbi oldu. Ecevit'in sonraları "Hayatımda yaptığım en büyük hataydı" diyeceği Derviş'i ilk kutlayanlar arasında O'Neill vardı. Böylece Derviş'in Türkiye serüveni başlatıldı.

Derviş Washington'a dönüp emekli olduktan sonra ilk görüşmesini Paul O'Neill'le yaptı. Amerikan Hazine Bakanı'nın ilk sözü yönetimin Türkiye'ye ikili bir finans yardımı yapamayacağı oldu. Bunun yerine finansal istikrarsızlık veya kriz koşullarında IMF'in uygun araç olarak seçilmesine karar verdiklerini söyledi. Paul O'Neill, sözü Türkiye'deki siyasi istikrar konusuna getirip Derviş'e büyük güven duyduğunu bildirdi. Ne gariptir ki, O'Neill, Bush Yönetimi'nden ayrıldıktan sonra kendi kabinesinde siyasi istikrar olmadığını söyleyecekti.

Kemal Derviş, O'Neill'in konuşmasını dikkatle dinledi. O'Neill, Derviş'e her şeyi dikte ettirdi. Hatta öyle ileri gitti ki, sadece kendisinin değil, koalisyon ortaklarının da söz vermesi gerektiğini anlattı. Sözlerini, "Türkiye'nin başarısı hükümetin yükümlülüklerini yerine getirmesine bağlı olacaktır" diye noktaladı.

Bush ve Yeni-Muhafazakar ekibinin aklı fikri her zaman Irak'ta oldu. Derviş çantası elinde sık sık Washington'a geliyordu. Washington'da yönetim ve finans çevrelerinden büyük destek gören Derviş'i övenlerin başında Wolfowitz vardı.

Derviş, Washington'daki Türk gazetecilere açıklama yaparken, Ankara'yı fazla ciddiye almıyordu. Başbakan Ecevit de Ankara'da, Derviş'in Washington'dan kendisine bilgi vermediğinden yakmıyordu. Daha sonra DSP'nin bölünmesine kadar gidecek DervişIsmail Cem yakınlığının temeli de Washington'da atıldı. Amerikalılar, Washington'da Cem' i Irak konusunda sorguya çekerken, Derviş de, Hazine Bakanlığı'nda Ecevit'in sağlığı, koalisyon içindeki uyum ve kendisinin siyasi geleceği konusunda görüş belirtiyordu. Washington için Ecevit sonrası önemliydi. Paul O'Neill'in yazdığı kitap, Türkiye'deki ekonomik kriz gibi, bir çok konuda Irak'la ilgili komplo teorilerini zenginleştirdi.

Kitap uzun süre konuşulmaya devam etti. Bush Yönetimi, kitapla ilgili yorumlarla başedemeyeceğini anlayınca fazla açıklama yapmaktan vazgeçti. Kitap tartışmalarını oluruna bıraktı. Bir yandan da Ulusal Güvenliği ilgilendirdiği gerekçesiyle Güvenlik Dairelerini göreve çağırdı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir