Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Paul O'Neill

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Paul O'Neill

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:38

PAUL O'NEILL

Amerika'nın gündemi her an değişiyordu. Bu sırada Washington'da müthiş iddialar ortaya atıldı. Amerika'nın gündemi değişmiş, her yerde eski Hazine Bakanı Paul O'Neill'in Başkan Bush'a ilişkin iddiaları konuşuluyordu. Bir süredir sessiz duran eski Hazine Bakanının, gazeteci Ron Suskind'ın "Sadakatin Bedeli" (The Price of Loyalty) adlı kitabında çıkan iddiaları ortalığı karıştırdı. O'Neill, Bush'u sağırlarla dolu bir odadaki kör adam olarak tanımlayıp, Amerikan Başkanının 11 Eylül saldırılarından önce Irak'ı işgal etmeyi kafasına koyduğunu söylemişti. O'Neill'e göre, Bush Yönetiminin elinde hiç bir zaman kitle imha silahlarına dair kanıt yoktu. Bush, iktidara geldiği ilk günden beri Irak'ı gündeme alarak işgal planları yapıyordu. Paul O'Neill'in iddiaları Beyaz Saray'ı salladı. İddialar her ortamda konuşulmaya başladı. Gazeteler, televizyonlar sürekli olarak kitabı konuşuyordu.

Kitap piyasaya çıktığı zaman Bush Meksika'daydı. Beyaz Saray bir açıklama yaptı ve İddiaların doğru olmadığını bildirdi. 2002 Aralık ayında Bush'un ikinci dalga vergi kesintisi planına, fakirlere yük getireceği ve zengini daha da zengin yapacağı gerekçesiyle karşı çıkıp bakanlıktan atılan O'Neill, Türk kamuoyunun da yakından tanıdığı bir isimdi.

Türkiye Kasım ve Şubat krizlerini yaşadığı zaman Paul O'Neill Hazine Bakanıydı. Kemal Derviş'in Türkiye'ye gitme sürecinde O'Neill adı sık sık geçmişti. Burada bir not düşmek gerekiyor. O'Neill'in iddiaları, Türkiye'deki ekonomik krizlerin Irak'la ilgisi var mıydı? sorusunu da akla getiriyor. Başka deyişle Türkiye krize özellikle mi sokulmuştu? Buraya bir parantez açarak, Kemal Derviş'in Türkiye'ye gönderilme sürecini hatırlamakta fayda var. Kasım 2000 krizi gelmişti ama asıl büyük kriz bekleniyordu. Dünya Bankası'ndaki Kemal Derviş Paul wolfowitz'in iyi arkadaşıydı.

Derviş'le Wolfowitz'i Dünya Bankası'nda çalışan ortak arkadaşları Arap asıllı Shaha tanıştırmıştı. İkili, Cumhuriyetçiler seçimi kazanmadan önce dost olmuştu. Derviş'in evinde bir araya geldiklerinde Türkiye'yi tartışıyorlardı. Derviş, Dünya Bankası'nda Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan sorumlu başkan yardımcılığına kadar yükselmişti. Derviş'in bankadan bir beklentisi de kalmamıştı, yükseleceği kadar yükselmişti. 2000 yılı Kasım ayında Cumhuriyetçi George Bush seçimi kazandı.

Başkan Bush Hazine Bakanlığına Paul O'Neill'i atadı. Beyaz Saray, ilk günlerinden beri Irak'taki gelişmeleri mercek altına almış, komşularını da yakından izliyordu. Dolayısıyla Türkiye'deki gelişmelerin Bush Yönetimi için önemi büyüktü. Türkiye'de ilk kriz başlayınca washington'da alarm zilleri çaldı. Başkan yardımcısı Dick Cheney, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Dışişleri Bakanı Colin Powell ve Başkanın Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice her Çarşamba yaptıkları yemekli toplantıların en önemli konuları arasına Türkiye'yi aldı. Hazine Bakanlığında Türkiye dosyası hazırdı. Türkiye, Bush Yönetimi'nin uluslararası ekonomi ve IMF politikalarının ilk uygulaması olacaktı.

Irak konusu henüz ortada yok gibi görünüyordu ama Irak'la ilgili her şey Bush'un her politikasıyla doğrudan bağlantılıydı. Türkiye'de ekonomik kriz olunca Başkan Bush, Başbakan Ecevit'i aradı. Bush, Makedonya'da bulduğu Başbakan Ecevit'e Türkiye'yi destekleyeceğini söyledi. Bush'un destek dediği şey IMF'nin yoluydu. Türkiye'yi krizden ancak IMF çıkarırdı. O'Neill de patronu Bush gibi Ankara'daki muhataplarına IMF ve Dünya Bankası'nın yolunu gösterdi. Böylece Türkiye, Bush'un uluslararası ekonomik politikasını uygulayacak ilk model ülke oldu. Türk ekonomisi denize düşmüştü. Kime sarılacağını bilmiyordu. Çaresizdi. Her kafadan bir ses çıkıyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir