Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İncirlik ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

İncirlik ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:36

İNCİRLİK

Bush-Erdoğan zirvesinden önce Amerikan basınında da ilginç haberler çıkmaya başladı. Wall Street Journal Gazetesi, Amerika'nın önemli bir hava üssünü yeniden açma konusunda Ankara'yla anlaştığını yazdı. Gazete, Pentagon'a dayandırarak verdiği haberde, anlaşmanın Amerikan ordusuna Türk topraklarında uzun süre kalma olanağı vereceğini bildirdi. Haberde üs adı belirtilmedi.

Washington Post gazetesi de ertesi gün, Amerika'nın İncirlik Üssünü birkaç ay süresince Amerikan askeri ve askeri malzemenin Irak'a giriş çıkışı için kullanacağı konusunda Ankara'yla anlaşmaya vardığını bildirdi. Gazeteye göre, iki ülke yetkilileri arasında iki hafta boyunca yoğun temas yapıldı. Amerikalı yetkililer konunun İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yapılan en karmaşık askeri rotasyonu kapsadığını açıkladı. İncirlik Üssü, tanker ve kargo uçakları tarafından kullanılıyordu. Amerika üsde savaş uçakları da bulunduruyordu ama bunlar Irak'a karşı bir faaliyet içinde değildi, ayrıca asker rotasyonu için yeni bir anlaşma gerekiyordu.

Gazete, bu anlaşmanın olduğunu yazdı ve Pentagon planına göre, 100 binden fazla Amerikan askerinin İncirlik'i kullanarak Irak'taki askerle yer değiştireceğini kaydetti. Haber, Washington'daki Amerikalı gazetecilerin dikkatini bir anda Türkiye'ye çevirdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Richard Boucher, soru yağmuruna tutuldu. Sözcü, önce "Pentagon'a sorun" dedi. Gazeteciler ısrar edince, cevabı hazırlamak için soruyu aldı. Dış işleri Bakanlığı daha sonra yazılı bir açıklama yaptı.

Bakanlık, Türkiye'yle asker rotasyonu için bir anlaşma yapmadıklarını öne sürdü. Açıklamada, "Operasyonlarımız uluslararası hukuk, Türkiye'nin egemenliği ve 1951'de imzalanan NATO kuvvetler statüsü anlaşması ile tutarlıdır" dendi . Pentagon da, haberler üzerine resmi bir açıklama yapmadı , ancak haberi yalanlamadı da. Haber doğruydu. Washington'la Ankara arasında rotasyon konusunda görüşmeler iki başkentte de yapılmıştı. Amerikan askerlerinin rotasyonu hava köprüsü kurularak yapılacaktı.

Türk Hükümeti'nin rotasyona izin vermesi Başbakan Erdoğan'ın Washington ziyareti öncesi Bush Yönetimine önemli bir jest olarak değerlendirildi. Böylece Erdoğan, Washington ziyareti öncesi iki ülke arasındaki buzları eritmiş oldu. Erdoğan'ın rotasyon jesti ikili ilişkilere nasıl yansıyacaktı? Ya da nasıl yansıtılacaktı? Türkiye'nin jestlerinin Kuzey Irak'la ilgili taleplerine katkısı olacak mıydı? Asıl soru bunlardı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron