Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Uğur Ziyal ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Uğur Ziyal ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:24

UĞUR ZİYAL

Cemil Çiçek'le aynı zamanda Washington'da bulunan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal'in programı ise fazla dikkat çekmiyordu. Uğur Ziyal'in programına bakıldığında ziyaretin fazla önemli olmadığı anlaşılıyordu. Ziyaretin amacı ikili ekonomik işbirliğine dönüktü ama konuşmaların sonucunu tahmin etmek zor değildi. Programa bakıldığında ziyaret, turistik bir geziyi çağrıştırıyordu, üç günde üç yemek, dört 'think tank' kuruluşunda konuşma ve yabancı basınla sohbet. Ayrıca Musevi kuruluşlarla biraraya gelme ve yıllardır her Türk'ün Washington'a gelişinde konuştuğu Dışişleri Siyasi İşler Müsteşarı Marc Grossman'la randevu vardı. Ziyal'in programına son anda Pentagon şahini Wolfowitz'le görüşme eklendi.

Ekonomik İşlerden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Alan Larson'la Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal, Türk-ABD Ekonomik Ortaklık Komisyonu toplantısından sonra bir basın toplantısı düzenledi. Larson, İstanbul'un 11 Eylül sonrası New York gibi çabuk toparlandığını söyledi. Terörün yatırımları etkilemeyeceğini anlattı, Türkiye'nin 10 milyar dolar yatırım çeken ülkelerden biri olabileceğini söyledi. Yılan hikayesine dönen 8,5 milyar dolarlık Amerikan kredisi bu toplantıda da gündeme getirilmedi. Larson'ın dediği gibi milyarlarca dolarlık yatırım da aradan aylar geçmesine rağmen gerçekleşmedi. Ziyal ve Larson'a göre, Irak'ta Türk askeri yoktu ama 78 Türk işadamı vardı. Türk askerine karşı çıkan bazı Iraklılar olmakla birlikte işadamlarına karşı çıkan yoktu. Irak'ta Türk ekonomik faaliyetleri daha da artacaktı. Kuzeyde, merkezde, hatta güney Irak'ta faaliyetleri araştıran Türk işadamları vardı.

Güvenlik iyileşince daha çok Türk ekonomik faaliyeti görülecekti. 2004 yılının son ayına gelindiğinde Irak'ta öldürülen Türk kamyon şoför sayısı 68'e yükselecekti. Orgeneral Başbuğ, Cemil Çiçek ve Uğur Ziyal'in ziyaretinin arkasından Washington'a Irak Ulusal Senfoni Orkestrası geldi. Orkestra Amerikan Ulusal Senfoni orkestrası ve ünlü viyolonsel sanatçısı Yo-Yo Ma ile konser verdi. Dışişleri Bakanı Colin PowelI, konseri dinleyenler arasındaydı. Çiçek ve Ziyal Türkiye'ye döndükten sonra iadeyi ziyaretler başladı. Bush Yönetimi Dışişlerinden Marc Grossman'la, Pentagon Savunma Bakan Yardımcılarından Douglas Feith'i Ankara'ya gönderdi. Başkan Bush, yurt dışındaki askeri güçlerini organize etmeyi amaçlıyordu. Bush'un planı tüm dünyayı kapsıyordu. Öncelik Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerindeydi. Bu sırada Ağustos ayından beri Cleveland'da tedavi gören Azerbeycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev vefat etti.

Bush yönetimi Aliyev'le iyi bir dostluk kurmuştu. Washington için Azerbeycan'ın ekonomik ve siyasi politikaları çok önemliydi. Azerbeycan petrolleri ve petrol boru hatları Amerikan Şirketlerinin büyük oranda girdiği en önemli ekonomik sahalardı. Bush Yönetimi, Aliyev sonrasında da Azerbeycan') dikkatle izlemeye devam edecekti. Başkan Bush, Aliyev'in ölüm haberinin verildiği gün, Mnğdat'tan gelen haberle sevinçten havalara zıpladı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir