Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cemil Çiçek ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Cemil Çiçek ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:23

YASAK AŞK

Washington denince akla politika gelir ama otomatikman o da seksi çağrıştırır. Washington'un, "Sex and Politics (seks ve politika)" olarak tarifi de vardır. Bazen öyle şeyler duyarsınız ki, insana 'Olamaz' diye çığlık attırır. Bazen de 'Ondan zaten başka şey beklenmez' dedirtir. Washington hem büyük, hem de küçük bir yerdir. Yerin kulağı var sözü adeta tam burası için söylenmiştir. Hiç bir şey uzun süre saklı kalmaz. AKP'li, evli bir siyasetçinin yasak aşkıyla ilgili internet sitelerinde dolaşan bir haber uzun süre Washington kulislerinde çalkalandı durdu. Buna göre, yasak aşkın kahramanı evli.

Görevi gereği sık sık yurt dışına gidiyor. Kadın da eşinden yeni ayrılmış. O da işi gereği sık sık seyahat ediyor. Kadının isminin baş harfi "C" deniyor. Kadın, Amerikan-Türk Konseyi (ATC) yemeğinde, "Ne yapayım adam çok yakışıklı" demez mi.. Bu ilişkinin duyulmasından sonra siyasetçinin kabinedeki itibarı sarsıldı, gözden düştü. Sıcak ilişkiler başkent Washington'un ayrılmaz bir parçasıdır.

CEMİL ÇİÇEK

2003 yılı sona ermek üzere; Aralık ayı. Washington soğuk, ama henüz kar yok. Amerika başkentinde Ankara'dan İki önemli konuk var: Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Dışişleri Hakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal. Washington, Türkiye'den bir Adalet Bakanını ilk kez ağırlıyor.

Çiçek, Watergate binalarının arasında yer alan Swiss Otel'e yerleşti. Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül , Ali Babacan da daha önce bu otelde kaldı. Adalet Bakanı Çiçek'in ziyareti önemliydi. Ziyaret İstanbul'daki patlamalardan sonra daha da önemli hale gelmişti. Çiçek'in programı doluydu. Adalet Bakanı John Ashcroft'la önemli konuları görüşecekti. Çiçek'in gündeminde terör, yolsuzlukla mücadele, suçluların iadesi gibi konular vardı. Adalet Bakanı, Amerikalılardan kimin iadesini isteyecekti? İkili anlaşma vardı. Bu çerçevede daha önce Amerikalılar Cavit Çağlar'ı iade etmişti. Uzan'ların, hiç bir zaman doğrulanmadı ama Amerika'da oldukları söylentileri çıkmıştı. Ayrıca Fethullah Gülen'le ilgili spekülasyonlar vardı. Gülen'in Amerika'da yaşadığı biliniyordu. Ancak AKP Hükümeti'nin iadesini isteyip istemeyeceği konusunda çeşitli görüşler vardı. Cemil Çiçek'in kabinedeki Fethullahçı bakanlardan biri olarak anıldığı da iddialar arasındaydı. Çiçek'i otelde Türk gazeteciler karşıladı. Adalet Bakanı, lobide soruları cevapladı. Çiçek'e Gülen'in iadesine ilişkin bir soru soruldu. Bakan hemen konuya açıklık getirdi.

Bakana göre, Gülen için bir dava ve mahkumiyet kararı yoktu. Varolan dava da eski hükümet döneminde çıkarılmış bir yasayla 5 yıl süreyle ertelenmişti. Cemil Çiçek, "Türkiye'de yapılan bir soruşturma yok ki, iadesi söz konusu olsun ya da olmasın" dedi. Çiçek, ziyaretinin ilk günü görüşmesini Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Grossman'la yaptı. Daha sonra Beyaz Saray'a geçti, sözcü Scott McClellan'la görüştü.

Çiçek'e 'Neden Beyaz Saray Sözcüsü' diye sorduk. "Hükümette iki şapkam var. Hükümet sözcüsü olmam nedeniyle Washington'daki muhataplarımdan biri de Beyaz Saray sözcüsü" dedi. Çiçek, ikinci gün, Amerikan Adalet Bakanı Ashcroft, Yardımcısı Bruce Schwart, Amerikan Yurtiçi Güvenlik Bakanlığı Sınır ve Taşımacılık İşleri Müsteşarı Asa Hutchinson ve son olarak da Savunma Bakan Yardımcısı Wolfowitz'le görüşerek Washington ziyaretini noktaladı.

Çiçek, Washington'dan ayrılmadan önce Başbakan Erdoğan'ın, 2004 yılı başlarında Washington'u ziyaret etmesinin planlandığını söyledi. Amerika'nın Küba'daki Guantanamo üssünde tutuklu 6 Türk vardı. Çiçek, Amerikalılardan Türk mahkumların iadesini istedi ve ikisinin serbest bırakılacağı yanıtını aldı. İstanbul'daki patlamalarda El Kaide ve Hizbullah Örgütü'nün parmak izleri vardı. Amerikalılar, Türk Adalet Bakanını adeta sorguya çekti. Çiçek, "Bir kısım insanlar kendilerini İslam adına bu noktada yetkili, görevli görebilir, böyle bir şey yapıyor, ortaya koydukları hedefi kutsuyor olabilirler. Bunların hiç birisi bizi ilgilendirmiyor. İslamın orijinal kaynaklarını da hiç ilgilendirmiyor.

Ne Kuran'da ne de Hazreti Peygamber'in hadislerinde teröre cevaz veren bir tek cümleyi hile bulmak mümkün değildir" dedi. Çiçek'in görüştüğü en ilginç Amerikalı yetkili Wolfowitz İdi. Adalet Bakanı, görüşmenin ayrıntılarına girmedi. Adalet Hakanı, Kuzey Irak'ta PKK teröristlerine karşı operasyon yapılacağı sözü aldığını söyledi. Ama Çiçek'e verilen söz de, Öteki Türk yetkililere verilen sözler gibi dört duvar arasında kaldı. Kuzey Irak'taki PKK teröristleri konusunda Amerika'dan beklentileri olan Çiçek, Uzan'ların Amerika'da olmadığını öğrenerek öteki adi suçluların iadesi dahil, bütün konularda Washington'dan eli boş döndü.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

cron