Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mustafa Sarıgül ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Mustafa Sarıgül ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:21

MUSTAFA SARIGÜL

Amerikan Dışişleri Bakanlığı, zaman zaman Türkiye'den siyasetçi, gazeteci, akademisyen ya da başka meslek guruplarından kişileri Amerika'ya davet eder, onlara politikalarını ve ülkelerini anlatmaktan zevk duyar. Bu tür davetler yıllardır yapılır. Bu çerçevede Türkiye'den bir çok ünlü kişi Amerikalıların çeşitli dönemlerde konuğu oldu. Amerikalıların son ünlü konuğu da Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül idi. Sarıgül, 2004 yılı Haziran ayında Washington'a geldi. Amerikalılar, İngilizce bilmeyen Sarıgül'e Ebru Bozacıoğlu isimli Dışişleri Bakanlığı kadrosunda olan bir Türk tercüman verdi. Sarıgül'ün iki haftalık güzel bir programı vardı. Washington'da Dışişleri Bakanlığı Türk Masası yetkilileriyle görüştü. Amerikan Kongresine gitti. Temsilciler Meclisi Türkiye Dostluk grubu Başkanı Robert Wexler'ı ziyaret etti. Senato Dışilişkiler Komisyonu üyesi Senatör John Sununu ile bir araya geldi. Mustafa Sarıgül, Amerikalılara Türkiye'deki siyasi gelişmeleri aktardı. Özellikle AKP ve CHP hakkında bilgi verdi. Sarıgül'le Başbakan Erdoğan tesadüfen aynı gün Washington'daydı. Erdoğan, Sea Island'da yapılan G-8 zirvesine katılmış, eski başkanlardan Reagan'ın ölümü üzerine cenaze töreni için Washington'a gelmişti. Erdoğan'la Sarıgül'ün Washington'da bir görüşmesi olmadı . Şişli Belediye Başkanı, Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komite binasında parti yetkililerini de ziyaret etti. Sarıgül, kaldığı Ritz Carlton Oteli'nde gazeteci Savaş Süzal'a son derece ilginç bir açıklama yaptı.

Sarıgül, CHP Genel Başkanlığı konusunda resmi bir açıklaması olmamasına rağmen, Amerikalı yetkililerin, kendisini bu noktada görmek istediklerini söyledi. Bu açıklamada bir terslik vardı. Amerikalılar, hiç bir zaman başka bir ülkenin siyasetçisine böyle açıkça, hem de gazetelere yansıyacak biçimde bir destek vermezdi. Hatta, bir ülkede seçim dahil, hükümetlerin ve siyasetçilerin geleceğiyle ilgili sorulara bile "Biz ülkelerin içişlerine karışmayız" gibi yanıt verirlerdi. Amerikalıların bir kasaba belediye başkanını, CHP Genel Başkanı olarak görmek isteyecek kadar amatörce davranması imkansızdı.

Dolayısıyla Sarıgül'ün açıklaması kafaları bulandıracak kadar iddialıydı. Gazeteci Süzal da, daha sonra yazdığı bir yazıda, Sarıgül'le patronunun talimatıyla mülakat yaptığını belirtti ve Sarıgül'ün anlattıklarının abartılı olduğunu söyledi. Türk siyasetçisinin Amerika'dan destek görüyor gibi bir havaya girmesi ve bunun ülkede çok önemli olduğunu düşünmesi 1980'li yıllardan itibaren adeta moda oldu. Amerika'dan destekli olmak halka çok önemli bir avantajmış gibi sunuldu. Siyasetçinin bilmediği önemli bir şey vardı. Eğer kendisi ülke içinde güçlüyse Amerika'da da güçlüydü. Ama Türkiye'de zayıf olan siyasetçi, Amerika'da da zayıf sayılırdı. Amerikalılar, halkın desteğini arkasına almayan siyasetçiye destek vermezdi. Ayrıca, siyasetçiyi iktidar yapmakta fazla gayret sarfetmezdi ama götürmek istediği zaman gereken bütün kolaylığı gösterirdi. Mustafa Sarıgül, Nixon Center'dan Zeyno Baran'la bir akşam yemeği yedi. Sarıgül'ün Amerika'ya davetiyle ilgili bir çok spekülasyon yapıldı. Bunlardan biri de Zeyno Baran'ın Sarıgül'ü Amerikan Yönetimine davet ettirdiği şeklindeydi.

Zeyno Baran'a Sarıgül'ü Washington'a davet ettiren kişinin kendisi olduğu ve lobisini yaptığı yolunda söylentiler bulunduğunu, doğru olup olmadığını sordum. Baran, böyle bir şey olmadığını, Sarıgül'le Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın aldığı randevu çerçevesinde görüştüğünü söyledi. Baran, Gürcistan Devlet Başkanını, İstanbul'da Mustafa Sarıgül'le tanıştırdığını ise doğruladı. Mustafa Sarıgül'ün Amerika ziyareti, kararlaştırılandan kısa sürdü. Sarıgül'ün programında Washington, Miami , San Fransisco, New York ve Sacramento vardı.

Şişli Belediye Başkanı'nın Washington ziyaretinden sonra müthiş iddialar ortaya atıldı. Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nda hala bu iddialar konuşuluyor. İddialar internet sitelerine de yansıdı. İddiaya göre, Şişli Belediye Başkanı, tercüman Ebru Bozacıoğlu'na cinsel tacizde bulundu. Bayan Bozacıoğlu, bu durumu Amerikan Dışişleri Bakanlığına şikayet etti. Ebru Bozacıoğlu, Amerikan Dışişleri Bakanlığı elemanı olduğu için konuşmak istemediğini söylüyor. Olayı ne doğruluyor ne de yalanlıyor, sadece bu konuda konuşmak istemediğini söylemekle yetindi. Amerika'da cinsel tacizde bulunmak büyük suçtur. Amerikalı yetkililerle konuştuğunuz zaman Başkan Clinton'ın bile cinsel tacizden yargılandığını söyler. Burada Mustafa Sarıgül'e büyük görev düşüyor. Sarıgül, cinsel taciz iddialarına son noktayı koyacak kişidir.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir