Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Wolfowitz ve Türkiye

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Wolfowitz ve Türkiye

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:17

WOLFOWITZ

Savunma Bakan Yardımcısı Wolfowitz, hemen bir açıklama yaptı. Wolfowitz, bombalı saldırıların Amerika'yı Türkiye'den ayırmayacağını, tam tersine bu tür eylemlerle Türkiye, Amerika, İngiltere ve bütün medeni dünyanın birbirine daha çok yakınlaşacağını söyledi. Türkiye'nin Amerika'dan ayrıldığı yoktu ki, Wolfowitz boşanma avukatı gibi bu sözleri söylüyordu. Wolfowitz, CNN-Türk'e yaptığı açıklamadan dolayı Türk Kamuoyunun kendisine tepkili olduğunu biliyordu. Wolfowitz'in Türk milletinin gururunu kıran sözleri hala gündemdeydi . Wolfowitz, Orgeneral Başbuğ'la görüştükten sonra, "Bu saldırılar bizi Türkiye'den ayırmayı başaramayacak. Bu tür korkunç eylemler, bütün saygın insanları daha yakınlaştırıyor. Bu eylemler, Türk Müslümanlar ile Türk musevileri birbirine daha çok yaklaştırdı. Bu konuda, Amerika ile Türkiye'yi, İngiltere'yi ve bütün medeni dünyayı birbirine daha çok yaklaştırdı" dedi.

Wolfowitz'in ağzından bu kez bal damlıyordu:

"Türkiye, bizim için çok önemli bir bölgede kritik bir müttefik ve dünyanın bu tür ideallerin ilerlemesi gereken bir bölgesinde laik demokrasiyi temsil ediyor." Türkiye'nin terörizm karşısında sağlam duran, uzun, trajik bir tarihe sahip ülke olduğunu, özgürlük için, dini özgür ük için, demokrasi için sağlam şekilde durduğunu kaydeden Wolfowitz, Kuzey Irak'taki PKK terör örgütünü unutmuş, Süleymaniye olayını hatırlamayan bir tavırla, sanki son asker gönderme kararında Ankara yerine Talabani ve Barzani'nin kaprislerine başkası boyun eğmiş gibi konuşuyordu. Wolfovvitz, Orgeneral Başbuğ'a döndü ve "İşte bu yüzden Orgeneral Başbuğ, Türkiye'yi bizim yakın müttefikimiz olarak görmek çok güzel" dedi. Orgeneral Başbuğ da Wolfowitz'in açıklamasından memnun görünüyordu. "Sorumlu insanlar olarak ilişkilerimizi daha iyileştirmeliyiz" dedi. Genelkurmay İkinci Başkanı da bombalı saldırıların arkasında El Kaide terör örgütünün bulunduğunu söyledi.

Türk ve Amerikalı yetkililer, El Kaide terör örgütünün iki ülkenin arasını açmaya çalıştığını ima etti. Konuşmalardan Ortak Savunma Toplantısında bu konunun ele alındığı ve üzerinde görüş birliği sağlandığı anlaşıldı. Wolfowitz-Başbuğ ortak açıklamasından sonra Pentagon'la Türk Genelkurmayı arasındaki buzların erimeye başladığı yorumları yapıldı. İki Başkent arasındaki yumuşama Amerikalı politikacılara da yansıdı. Amerikan Senatosu, 15 ve 20 Kasım 2003 tarihinde İstanbul'da meydana gelen olayları kınadı, terör kurbanlarına başsağlığı diledi, terörizme karşı savaşta, Türkiye, İngiltere ve Amerika dayanışmasını vurgulayan bir tasarıyı kabul etti.

Tasarıda, Türkiye'deki saldırıların, uluslararası terörizmin korkak ve zalim manifestosu olduğu ifade edildi, anti-semitik faaliyetlerin artmasıyla bütün dünyada Yahudilerin güvenliğinin ciddi bir endişe haline geldiği kaydedildi. Türkiye'nin, misafirperverlik ve dini hoşgörü geleneklerinin bulunduğu anlatılırken, Yahudilerle Müslümanların Anadolu'da 500 yıldan fazla zamandır süren tarihi iyi ilişkilerinin ardından Türk halkının, sinagog saldırılarıyla şok olduğu söylendi. 2005 Ocak ayının başında ilişkileri tekrar canlandırmak için Ankara'ya giden ABD Merkezi Kuvvetleri Komutanı (CENTCOM) Orgeneral John Abizaid yaptığı açıklamada, Amerika'nın PKK terör örgütüne karşı henüz askeri bir harekat düşünmediğini söyledi. Böylece Irak savaşı öncesi Türkiye'ye verilen sözler bir kez daha havada kaldı.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir