Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

TÜSİAD ve Washington

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

TÜSİAD ve Washington

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:13

TÜSİAD

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği TÜSİAD da, Bush Yönetimini eleştiren tepki kervanına katıldı. İkinci tezkere geçmediği zaman AKP Hükümetini hedef alan TÜSİAD, bu kez oklarını Bush Yönetimine çevirdi. TÜSİAD, Türkiye'nin asker göndermesi halinde Irak'taki ekonomik pastaya ortak olacağını düşünüyordu. TÜSİAD'ın Washington Ofisi sert bir açıklama yaptı.

Açıklamada, TÜSİAD'ın, gelişmelerin Türkiye'nin Irak'taki ekonomik yapılanma çabalarını etkilemeyeceği umudu anlatıldı. Ama açıklama metni Türk işadamlarının umutsuzluğunu gösteriyordu. Türk işadamlarına göre, Amerika'nın tutumu son 50 yıldır geliştirilen Türk-Amerikan ortaklığına zarar verecek nitelikteydi. Mehmetçiğin Irak'a gitmeyişi TÜSİAD üyelerini çok üzdü. Bir kesim Türk askerinin Irak'a gidemeyişinden derin üzüntü duyarken, Washington dikkatlerini İstanbul'daki patlamalara çevirdi. İstanbul'da iki sinagoga yönelik bombalı saldırı düzenlenmişti. Antenlerini Türkiye'ye çeviren Amerikalılar, saldırı failllerinin yakalanması için Türk Hükümeti'ne yardım teklif etti. Washington'da ilk akla gelen örgüt El Kaide idi.

Amerikalıların, bir terör olayı meydana geldiği zaman akıllarına önce El Kaide geliyordu. Amerikalılara göre Türkiye, Amerika ve İsrail karşıtı görüşlerin yoğun olduğu bir kavşakta bulunuyordu. Dolayısıyla Türkiye'nin Amerika ve İsrail'le olan ilişkileri El Kaide teröristlerini harekete geçirmiş olabilirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, patlamalar olduğu sırada KKTC'de bulunuyordu. Başkan Bush, Erdoğan'ı telefonla aradı. Bush, Amerika'nın terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu söyledi, "Cesaretinizden eminiz ve terörle mücadelede gösterdiğiniz gayreti takdir ediyoruz" dedi. Dışişleri Bakanı Powell da Abdullah Gül'ü aradı. Powell'a göre,iki sinagoga düzenlenen bombalı saldırılarda El Kaide'nin parmak izleri vardı.

PowelI, Almanya Dişlileri Bakanı Joshka Fischer'le yaptığı görüşmeden sonra "Biliyoruz ki, Türk makamları ayağa kalktı ve Türk makamlarının sorumluları adalet önüne getirmek için elinden gelen her şeyi yapacağına güvenimiz tam, bu konuda kuşkum yok" dedi. Fischer, olayın günümüzdeki durumu yansıttığını ve 61 transatlantik ailesi içinde çok yakın işbirliği yapılması gerektiğini gösterdiğini söyledi. Batının terörizme tek yanlı bakışının bir ifadesiydi bu söylenenler. PKK'ya ses çıkarmayan, kara sesleri ülkesinde barındıranlar, kendi mücadelelerinde destek istiyor, başkalarının mücadelesinde ise nasihat ediyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir