Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Irak Hakkında CIA Raporları

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Irak Hakkında CIA Raporları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:12

IRAK Hakkında CIA Raporları

2003 yılının sonu. Irak'ta durum iyi değil. Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA endişeli. CIA'ın gizli raporu başkan Bush'un önüne konuyor. Amerikan Ulusal Güvenliğinin birinci isimleri masanın etrafında Başkan Bush'a bakıyor. Bush'un küçük gözleri daha da küçülmüş. Rapor son derece karamsar. Irak halkının Amerikan güçlerine karşı desteği hızla azalıyor, isyancıların saldırıları artıyor. CIA'e göre, daha fazla Iraklı isyancıların saflarına geçebilir. CIA'ın raporunda Şiilerin Sünnilerle birleşerek Amerikan işgaline karşı çıkabileceği görüşüne de yer veriliyor. Irak'a kurtarıcı edasıyla giden Paul Bremer tarafından da bu görüşlerin paylaşıldığı CIA'ın raporunda kaydediliyor.

Bremer, bunun üzerine hemen Washington'a çağrıldı. Amerika'nın Irak'taki başarısız politikası Washington'da yüksek sesle tartışılmaya başladı. Bush Yönetiminin Irak politikasında değişiklik yapacağı kaçınılmaz görünüyordu. Gözler Beyaz Saray'a çevrildi. Irak'ta hiç bir siyasi kurum ve lider ülkeyi yönetme, yeni anayasanın hazırlanması ve genel seçimin yapılması için başarı gösterememişti. Bu da Beyaz Saray'ı çok rahatsız ediyordu. CIA bu durumda bir an önce ülke yönetiminde daha uygun yollar bulunmasını önerdi, aksi takdirde geç olacağı uyarısında bulundu. Irak'taki gelişmeler, Beyaz Saray'da her sabah yapılan Ulusal Güvenlik toplantılarının hemen tamamını işgal etmeye başladı.

Amerikan Yönetimi , Türk askeriyle ilgili son noktayı koymuştu, ama Washington'da farklı sesler çıkmaya devam ediyordu. Irak'taki başarısızlık Bush'un partisi Cumhuriyetçiler tarafından da eleştiriliyordu. Türk askeri ile ilgili eleştiriler sık sık gündeme getiriliyor, Bush başarısızlıktı suçlanıyordu. Cumhuriyetçi Parti'nin etkili isimlerinden Arizona Senatörü John McCain, Irak'ta Türk askerine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Amerikalı Senatör, Türkiye'yi ziyaret ettikten sonra Washington Post Gazetesi'nde bir değerlendirme yaptı. McCain, "Irak'a giden bir ziyaretçinin, Amerikan askeri personeliyle yaptığı konuşmalardan çıkan ana fikir, bu ülkeye en az bir tümen asker daha göndermemiz gerektiği şeklinde" dedi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron