Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP ve Asker

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

AKP ve Asker

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 18:10

AKP ve ASKER

Bush'un konuşması AKP Hükümetini de memnun etti. Tarih, 7 Kasım 2003'ü gösterirken, AKP Hükümeti Bush Yönetimini rahatlattı. Aylardır gündemi meşgul eden Irak'a asker gönderip göndermeme konusu sonuçlandı. Türk Hükümeti , TBMM'nin verdiği yetkiyi kullanmayacağını açıkladı. Bush Yönetimi rahat bir nefes aldı. Amerikan Dışişleri Bakanı Powell, Abdullah Gül'ü aradı. Gül , Meclisten aldıkları tezkere yetkisini kullanmayacaklarını söyledi.

Powell, kararı olumlu buldu, Türkiye'nin katkılarına teşekkür etti. Powell'ın Gül'den önce davranarak telefon açması, küçük bir ayrıntı gibi görünüyorsa da değildi. Çünkü Gül'den önce Powell'ın telefon açması, son noktayı Washinton'un koyduğunu gösteriyordu. Washington Post Gazetesi, Irak Geçici Konseyi Dönem Başkanı Talabani'nin Irak'ta Türk askerine kapıyı kapadığını yazdı. Gazetenin haberi, Bush Yönetiminin Talabani'ye boyun eğdiğinin bir göstergesi oldu.

Türk Hükümeti'nin kararı Washington için sürpriz olmadı Amerika, isteği gerçekleştiği için memnundu. Her şeye rağmen AKP Hükümeti , kararda yine de açık bir kapı bıraktı. Powell-Gül telefon konuşmasının kayıtları açıklanmadı. Hükümet , Türk Kamuoyuna, "Hükümet asker göndermekten vazgeçti" gibi bir ifade kullandı şeklinde yansıttı. Halbuki Gül-Powell konuşmasının aslı öyle değildi. Gül , Powell'a Türkiye'nin Irak'a birlik göndermesini gözden geçirdiğini ve hükümetin durumu yeniden değerlendireceğini söylemişti. Erdoğan Hükümeti , bununla açık bir kapı bırakarak Washington'la yeniden bir gözden geçirme süreci başlatmak istiyordu.

Yani ileriye dönük tüm kapıları kapatmamıştı, ama konu Washington açısından kapanmıştı. Powell, Gül'e teşekkür edip konuyu noktaladı. Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Richard Boucher da ertesi gün yaptığı açıklamada, tarafların mevcut duyarlılıkları gözönüne alarak zamanın uygun olmadığı konusunda anlaştığını söyledi. Sözcü, "Powell ve Gül , Irak'taki duruma ilişkin görüşlerini karşılaştırdılar. Mevcut duyarlılıklar üzerinde durdular. Powell, bu mevcut duyarlılıkları dikkate alarak, Türk askeri için zamanın uygun olmayabileceğini söyledi" dedi. Sonuç olarak, Powell, Türkiye'nin asker göndermesi için zamanın uygun olmadığını söylemiş, Gül de bunun üzerine hükümetin durumu yeniden gözden geçireceğini ifade etmişti. Türkiye'nin Irak'a asker gönderme isteği, Amerikan iç politikasını da salladı. Savunma Bakanı Rumsfeld, en fazla eleştirilen kişi oldu. Demokrat Partililer, olayı diplomatik fiyasko olarak niteledi.

Rumsfeld, Amerikan Yönetimini savundu, Türkiye'nin de konuyu iyi ele aldığını söyledi. Amerikan Savunma Bakanına göre, Irak Geçici Hükümet Konseyi ve koalisyon ülkeleriyle yapılan görüşmelerin sonunda Irak'a Türk askeri fikrinin iyi olmayabileceği sonucuna varıldığını açıkladı. Rumsfeld, "Bu karmaşık bir konu. Türkiye'nin elbette, komşu Irak'ta olup bitenlere karşı bir ilgisi var. Oradaki güvenlik ortamının düşmanca olmadığını görmekte çıkarları var." dedi. Rumsfeld, ileriye dönük Türk-Amerikan işbirliği konusuna girmedi. PKK-Kadek konusundaki soruları yanıtlamadı. Savunma Bakanı, bir çok sorunun cevabını kendine sakladı. Örneğin, Amerika Kuzey Irak'ta nasıl bir güvenlik düzenlemesi yapmayı planlıyor? Bu Türkiye'yi tatmin eder mi? Türkiye'yle bu aşamada nasıl bir işbirliği beklenebilir? "Rumsfeld'ın konuşması bilmece gibiydi. "Konu karmaşık" diyerek ilişkileri daha da karmaşık hale getirdi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir