Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

AKP ve Amerikan/Washington Uşaklığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 17:57

AKP WASHİNGTON

AKP Hükümeti, Washington'la ilişkileri iyi değerlendiremiyordu. İlişkilere, danışman diye Erdoğan'ın çevresinde bulunan bir kaç kişinin tamamen kendi kafalarına göre yaptığı değerlendirmeler, ya da Washington'la iyi ilişki kurduğu iddiasında olan bazı gazeteciler yön veriyordu. Mehmet Ali Birand ya da Cengiz Çandar'ın, Wolfowitz' le yaptığı mülakat, önce CNN Türk'te yayınlanıyor sonra bu isimler hükümete akıl veriyordu. Hükümet, Cüneyt Zapsu'nun dış politika nasihatlarını ciddiye alıyordu. Bu da zaman zaman hem içeride hem de dışarıda sıkıntı yaratıyordu. Dışişleri Bakanlığı bürokratları bu durumdan şikayetçiydi. Wolfowitz'in Zapsu'yla kurduğu dostluğun sonradan bozulduğu henüz akıllardan çıkmamıştı. Erdoğan'ın yetkisiz danışmanları ikinci tezkere öncesi, Erdoğan'la Washington'a yaptıkları ziyaret sırasında Amerikalılara tezkerenin geçeceği konusunda söz vermişti. Tezkere de geçmeyince Wolfowitz, Beyaz Saray'da zor durumda kalmıştı. Irak'a asker gönderme konusunda da benzer işaretler vardı. Konu, Türk kamuoyuna yanlış aktarılmıştı.

Bush Yönetimi , Ankara'dan Irak için önce bir talepte bulunmadı . Amerikalılar ikinci tezkereden sonra Ankara'ya hep mesafeli yaklaştı. Ankara'dan bir şey istememeye özen gösterdi. Bush Yönetimi nasılsa Ankara'yı köşeye sıkıştıracağını umuyordu. Amerikalılar, Türk Hükümetini tamamen de boş bırakmadı. Ekonomik olarak Türkiye'nin ihtiyaçlarını biliyorlardı. Çeşitli vesilelerle bu durumu kullandı. Örneğin, Yönetim ikinci tezkereye rağmen, Kongreden bir milyar dolarlık bir hibe yardımı talep etti. Washington, 26 Mart tarihinde "Irak için neler yapabilirsiniz" şeklinde bir form hazırlayarak ülkelere dağıttı. Türkiye'nin Irak'a asker gönderme isteği bu form üzerine başladı. AKP Hükümeti, "Irak için neler yapabilirsiniz" şeklindeki birçok ülkeye gönderilen istek formuna, "Asker gönderebiliriz" şeklinde cevap verdi. Türkiye'nin bu arzusu, Bush Yönetiminin hoşuna gitti.

Amerikalılar Türk Hükümeti'nin bu cevabını kendilerine göre değerlendirdi. Türkiye Müslüman bir ülkeydi ve bu öteki ülkeler için olumlu bir mesaj olacaktı. Türkiye'yle yeniden ilişki kurmak Washington'un da çıkarınaydı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Condelezza Rice, Türkiye'nin asker gönderme isteğini belirten bir konuşma yaptı. Bu arada, bir milyar dolarlık Amerikan hibesinin arkasındaki niyet de daha iyi anlaşılmış oldu. Erdoğan Hükümeti, krediyi ikili ilişkilerin bir numunesi olarak sunmuş, Türk ekonomisine verilen bir değer olarak değerlendirmişti, ama öyle değildi. Kredinin perde arkasındaki niyet şöyleydi. Bush Yönetimi 8 buçuk milyar dolara çevrilebilir krediyi ikinci tezkereden sonra Kongreden talep etmişti. Bush Yönetimi tamamen kendi arzusuyla yaptığı bu talebi Türkiye'ye karşı şartlı kullanacaktı.

Yani krediyi kendi şartları doğrultusunda değerlendireceklerdi. Kredi Kongreye gittiği zaman adı da kondu. Kredinin Türkiye'ye verilmesi Irak şartına bağlıydı. Washington, bir yandan asker gönderme kararı Türk Hükümetine ait diyor, diğer taraftan da acele ediyordu. Bush Yönetimi kendi kamuoyu önünde zor durumdaydı. Irak politikası sert biçimde eleştiriliyordu. Dolayısıyla bir an önce Amerikan halkını rahatlatacak bir şey yapmalıydı. Türk askerinin Irak'taki varlığı hem Amerikalıları hem de Bush'un çok uluslu barış politikasını kuvvetlendirecekti. Türkiye Irak'a asker göndermeye talipti ama ayrıntılarını bilmiyordu. Türk askeri nerede konuşlanacaktı? Hiç bir şey belli değildi.

Ayrıca, Bush Yönetimi'nin hala Kuzey İrak'taki PKK terör örgütüyle mücadele konusunda sesi çıkmıyordu. Bu konular konuşulmadan Ankara'nın asker gönderme isteği Washington'da değerlendiriliyordu. PKK'nın kaderi ise hiç konuşulmuyor, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Richard Boucher'ın cılız açıklamalarıyla basın brifing salonunda bile fazla heyecan yaratmadan haber bültenlerine kısaca giriyordu. Sözcü, "Kuzey Irak'taki her terörist grubun faaliyetini sona erdirmesi gerekiyor. PKK da terörist bir örgüt. Kuzey Irak'ta koalisyon olarak sorumluluğu biz aldık." diyordu. Amerikalıların cümleleri süslüydü ama icraat yoktu. Ayrıca inandırıcı da değildi. Bu konuda bir çok kez söz vermiş ancak yerine getirmemişlerdi.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Akp ve Washington

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:23

WASHİNGTON'DA NELER OLUYOR

AKP-Washington dostluğu uzun süre pompalandı ama Türkiye'de Amerikan aleyhtarlığı artıyordu. Washington müthiş rahatsızdı. Amerikalılar AKP Hükümetine yeterli desteği verdiklerini söylüyor, buna rağmen Türkiye'deki Amerikan aleyhtarlığının nedenini anlamadıklarını söylüyordu. Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimine az bir süre vardı. Washington'dan bakıldığında Türkiye tam bir dış politika kaosu yaşıyordu. Erdoğan danışmanlarını İsrail'e göndermişti.

Abdullah Gül'ün bundan haberi yoktu. Washington-Ankara hattında akıntıya kapılmış kayık görüntüsü vardı. Washington'da politikalar oluşturulurken, Türkiye'nin haklı politikalarını anlatacak kişi ve kurumlar kayıptı. Türk-Amerikan ilişkilerini geliştirecek, Türkiye'nin haklı politikalarını Amerikalılara anlatacak, Türkiye karşıtı lobilere karşı çıkma gibi önemli bir görevi olan Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi birbirine girmişti.

Kasım ayında sanki Amerikan Başkanı değil de Asamblede seçim yapılacakmış gibi kirli çamaşırlar internet ortamında sergileniyordu. Gerçi Asambleye yeni bir başkan geliyordu ama eski başkanla yöneticiler arasındaki kavga öyle büyümüştü ki, 'dilin kemiği yok' misali birbirleri hakkında her şeyi söylüyorlardı.

Bazı tarikatçı gruplar da durumdan yararlanıp Asambleyi nasıl ele geçiririz hesabı içindeydi. Sonuçta kavga Asambleye zarar verdi. Bu da Türkiye karşıtı lobilerin işine yaradı. Türkiye karşıtı lobiler Cumhuriyetçi ve Demokrat Partiyi paylaşıp lobi yaptı. Sözde Ermeni Soykırımı iddialarını bıkmadan usanmadan anlattılar. Türkiye'nin Kıbrıs'ı işgal ettiğini, Türk tarafının haksız olduğunu, uzlaşmaz olduğunu aşılamaya çalıştı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir