Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çuval Oayı ve AKP

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Çuval Oayı ve AKP

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 17:50

ÇUVAL OLAYI

Başbakan Erdoğan'la Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün, Washington'a nasıl davet ettirileceğinin hesapları yapılıyordu. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal bu amaçla Washington'a gönderildi. Aslında ilişkilerin düzeltilmesi için çaba harcaması gereken adres Washington'du ama Amerikalılar da ilk adımı Ankara'dan bekliyordu. Kuzey Irak'ta Türk Askerinin başına geçirilen çuval olayı Washington'u Türk kamuoyunun gözünde çok yıpratmıştı. Müsteşar Ziyal, Washington'da Türkiye'ye kim kızıyorsa, başta musevi lobisi olmak üzere ikna etmek için büyük çaba harcadı.. Şüphesiz Müsteşarın bir amacı da iş bitirici bir diplomat olduğunu Ankara'ya kanıtlamaktı.

Nitekim, Uğur Ziyal, New York'ta yapılacak Annan planlı Kıbrıs görüşmelerinde bunu gösterecekti. Süleymaniye konusunda Türk yetkililerin açıklamaları çelişkiliydi. Washington daha doğrucu davranıyordu. Ankara'nın, Türk kamuoyunun duyduğu derin üzüntüyü unutmuş gibi bir hali vardı. Amerikalılar, çuval olayını neden yapmıştı? Bu anlamsız bir güç gösterisi miydi? Yoksa, Barzani ve Talabani'yle Amerikalıların hazırladığı senaryonun bir parçası mıydı? Nereden bakılırsa bakılsın, olayın teselli edici bir yanı yoktu.

ALBAY MAYVILLE

Çuval başrolü Amerikalı Albay William Mayville'in sicili temiz değildi. Albay Mayville'in memleketi, Rumların ve Ermenilerin yoğun yaşadığı Massachussets eyaletiydi. Florida Tampa'da Philadelphia Inquirer Gazetesinin Ermeni muhabiri Ken Dilanyan Albayla mülakat yapmıştı. Ermeni gazeteciye göre Albay, "Amerikan Komutanlığı Türklerin suratına biraz limon ve greyfurt sıkmak istedi" diyordu. Bu sözlerden Amerikalı Albayın bilinçli hareket ettiği anlaşılıyordu. Chicago Tribüne Gazetesi'nde de ilginç bir haber vardı.

Gazete, kendini yüzbaşı Aydın olarak tanımlayan Türk komutanın, özel tim mensubu olduğunu anlatıyor, şunları söylediğini yazıyordu:

"Binanın önünden bağrışmalar ve silah sesleri geldi. İngilizce bağrışları duyunca, Amerikalıların başına bir şey geldi ve yardım istemek için buradalar diye düşündüm. Hemen kapıya koştum ve o anda Amerikalılar kilitleri kırarak içeri girdiler." Gazeteye göre, Türk Özel Timi üyesi, İngilizce olarak "Biz Türk askeriyiz, silahsızız" dedi ve işte o anda başının üzerinden bir mermi geçti.

Kendisi ve diğer Türk askerleri zorla yere yatırıldı ve ellerine plastik kelepçe takıldı. Gazete, Türk askerinin kafasına torba geçirildiğini, sokakta itilerek, askeri kamyona bindirildiklerini de yazıyordu. Yüzbaşı Aydın, kelepçelerin çok sıkı olduğunu ve bileklerinden birinin kesildiğini ve araçta konuşmaya kalkanların tokatlandığını da anlattı. Türk Timi terörist muamelesi görmüştü. Chicago Tribüne ve San Jose Mercury News gazeteleri, Amerikalı yetkililere dayanarak, Türk Özel Timi'nin bulunduğu binaya operasyon düzenleyen Kerkük'teki 4'ncü Piyade Tümeni'ne bağlı 173'ncü hava İndirme Tugayı komutanlarının, patlayıcı ve silah ele geçirdiklerini söylediğini de yazıyordu. Washington ve Ankara'daki yetkililer ise sessizdi. Ankara'da gazeteciler olayı ne kadar deşmek istese, Hükümet engel oluyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron