Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ŞANTAJ, Abd Senatosunda Ermeni Soykırımı tasarısı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

ŞANTAJ, Abd Senatosunda Ermeni Soykırımı tasarısı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 17:48

ŞANTAJ

Ermenilerin sözde soykırım tarihi olarak seçtiği 24 Nisan'da kuluçkaya yatırılan tasarı, yumurtadan çıkmaya başladı.

Tarih 11 Haziran 2003:

ABD Senatosu'na Ermeni Soykırımı tasarısı ayrı bir tasarı olarak getirildi. Tasarıyı Demokrat Parti New Jersey Senatörü Jon Corzino ve Cumhuriyetçi Parti Nevada Senatörü John Ensign sunarken, tasarıya 2004 Kasım başkanlık seçiminde Demokrat Parti'den başkan adayı olan Musevi asıllı Connecticut Senatörü Joe Lieberman da destek verdi.

Kongredeki Ermeni maşaları, Ermeni Soykırım sözcüğünü kabul ettirmek için her yolu deniyordu. Sözcük, Amerikan Dışişleri Bakanlığı bütçesine ekletilmişti. Yönetim alt düzeyde sözcüğün çıkartılması için kavga verirken, Senatör Edward Kennedy, her zamanki gibi Ermeni lokomotiflerden biri olmaya devam ediyordu. Ankara'nın kaygısı ise sözde kalıyor, etkili olamıyordu. Türk-Amerikan ilişkileri soğuktu ve Başkan Clinton döneminde temeli atılan "Stratejik Ortaklık" kavramının rafa kaldırıldığı açıkça belli oluyordu. Amerikalıların tek isteği kendi politikalarına tam destekti. Amerikalıların Türkiye'ye karşı elinde koz olarak kullandığı, ileride yılan hikayesine dönecek ekonomik bir avantaj vardı. Bush Yönetimi , Kongre'ye, Türkiye'ye bir milyar tutarında Irak şartına bağlı olarak bir hibe yardımı önermişti. Washington-Ankara hattında paranın pazarlığı yapılıyordu.

Bu nedenle önce Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal, daha sonra da Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın Washington'a gitmeleri planlandı. Bush Yönetimi, sadece Irak'ı değil, Suriye ve İran'ı da yakından izliyordu. Washington'un bu ülkelerle ilgili politikası doğrudan Türkiye'yi ilgilendiriyordu. Amerikan istihbaratı 18 nükleer silah yapımı ve gösteriler nedeniyle antenlerini İran'a çevirmişti. Başkan George Bush, İran'ın nükleer silah üretmesine müsamaha göstermeyeceklerini söyledi. Bush'un konuşmaları Irak savaşı öncesini hatırlatıyordu. Tabii bu benzetme İran'a askeri bir harekat yapacağı anlamına gelmiyordu ama dikkatlerin İran üzerinde yoğunlaştığını göstermesi açısından önemliydi.

Bu sırada İran'da gençler hükümet aleyhtarı gösteriler başlattı. Washington, gösterileri fırsat bilip konuşmaya başladı. Amerikan Başkanına göre, İran'daki hükümet karşıtı protestolar cesur hareketlerdi. İran yönetimi göstericilere anlayış göstermeliydi. Bush, "İran'da özgürlük isteyen bu cesur sesleri takdirle karşılıyorum. Amerika'nın tamamen yanlarında olduğunu bilsinler" dedi. Bush Yönetimi'nin bölgeyle ilgili hedefi çok genişti. Kıbrıs da planının bir parçasıydı. Kıbrıs sorununun çözümü Beyaz Saray'ın öncelikli konular arasındaydı. Amerikan Başkanları 1974 Barış Harekatı'ndan sonra Kongre'ye iki ayda bir Kıbrıs konusunda rapor sunmak zorundaydı.

Kongre, 1978 yılında Türkiye'ye uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını rapor şartına bağlamıştı. Dolayısıyla Kıbrıs raporları son gelişmelerin yanı sıra Amerikalıların atacağı adım konusunda bir fikir veriyordu. Amerika'daki güçlü Rum lobisi her zaman dişini göstermişti, göstermeye de devam ediyordu. Bush Yönetimi BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın planı çerçevesinde tarafların görüşme kasasına oturmasında ısrarlıydı. KKTC'nin attığı olumlu adımlar ise Amerikalıların umurunda değildi. Kıbrıs Özel Koordinatörü Tom Weston, Washington-Atina-Ankara üçgeninde gidip geliyordu. AKP Hükümeti ise, ikinci tezkereyle bozulan ilişkilerin tamiri için vesile arıyordu.

Kaynakça
Kitap: Washington'da Akrobasi
Yazar: Yılmaz Polat
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: ŞANTAJ, Abd Senatosunda Ermeni Soykırımı tasarısı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 19:42

ERMENİ TASARISI

Nisan ayının ortalarına gelindiğinde Washington'daki Ermeni lobisi, Rum lobisinin desteğinde sözde soykırım tasarısını 90'ncı yıl bahanesiyle kongreden geçirme çabaları arttı. 24 Nisan yaklaştıkça Kongrede tasarıya imza koyan Amerikalı politikacıların sayısı da çoğaldı. Tasarıyı imzalayanlar arasında eski başkan Bili Clinton'ın eşi Senatör Hillary, Demokrat Parti'nin 2004 yılındaki başkan adayı John Kerry de vardı. Ermeni lobisinin hedefi öncelikle başkan Bush idi. Ermeniler, Bush'un yayınlayacağı açıklamaya soykırım kelimesini koydurmak istiyordu. Beyaz Saray üzerinde müthiş bir baskı vardı. Ermeni Lobisi büyük ölçüde Türk-Amerikan ilişkilerinin kötü durumundan yararlanıyordu.

Bu nedenle Türkiye'nin Amerika'nın dostu olmadığı propogandasını yapıyor, her fırsatta Irak savaşında Türkiye'nin destek vermediğini gündeme getiriyordu. Ermeni Lobisinin planı Başbakan Erdoğan Washington'dayken tasarıyı kongreye sunmaktı. Nitekim öyle de oldu. Erdoğan Kongreyi ziyaret ederken, tasarı da Temsilciler Meclisi'ne sunuldu. Türk tarafı Erdoğan Washington'dayken bu gelişmeyi Türk basınından sakladı. Başkan Bush'un 24 Nisan'da 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklama Türk tarafının yüreğine su serpti. Bush, soykırım ifadesini kullanmadı. Açıklamanın bütününe bakıldığında soykırım kelimesini çağrıştıran her şey vardı. Ama Bush soykırım demedi diye Türk yetkililer sevindi durdu. Başkan Bush açıklamasında, "Osmanlı İmparatorluğunun son günlerinde bir buçuk milyon Ermeni'nin tehcirini ve toplu halde öldürülmesini anıyoruz. Bu birçok Ermeni'nin büyük felaket olarak adlandırdığı korkunç bir olaydır. Bugün Ermeni halkının acısını yansıtan bu insanlık trajedisinin 90'ncı yılını anarken, bağımsız Ermeni devletinin geleceğine doğru bakıyoruz" dedi. Washington'da bu gelişmeler olurken, California'nın Cumhuriyetçi valisi Avusturya asıllı 'Terminatör' lakaplı sinema oyuncusu Arnold Schwarzenegger 24 Nisan 2005 tarihini California Eyaleti'nde "Ermeni Soykırımı Anma Günü " olarak ilan etti.

AKP Hükümeti , her ne kadar ikili ilişkiler iyi demeye devam ediyorsa da şok üzerine şok yaşanıyordu. Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın Türk-Amerikan İş Konseyi'nde yaptığı konuşma, ikili ilişkilerin üzerine bomba gibi düştü. Edelman, Türkiye'den ayrılmasına bir hafta kala, "Bizim ilişkimize karşı, yanlış yönlendirilen fikirler ve Amerikan şirketlerini boykot çağrıları, özellikle çirkin başlarını kaldırdıkları zaman ezilmelidir" dedi.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron