Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Temiz Türkiye İçin Çözümler

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Temiz Türkiye İçin Çözümler

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 05:13

22 Mayıs 2010 tarihi, hiç kuşkusuz Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcıdır. Umutların azaldığı bir süreçte, Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 33. Olağan Kurultayı'nda partinin 7. Genel Başkanlığına seçildi. Kılıçdaroğlu "iktidar yolu Kılıçdaroğlu" sloganları altında 1 saat 45 dakika süren konuşmasında, devrimci sözler verdi, umut verdi, ama her şeyden çok güven verdi. İktidara koşarak gideceklerini belirten Kılıçdaroğlu'nun bizim açımızdan en dikkat çekici söylemlerinden birisi; özel yetkili mahkemelerin kaldırılarak faşizmin ve SİLİVRİ tertibinin çökertilmesiydi.

İşte Türkiye'nin yeni umudu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun odağında ben yerine 'Biz' olan tarihi konuşmasının satır başları:

CHP Devrimcidir-Kuvvacıdır Biz Türkiye'yi içinde bulunduğu çıkmazdan çekip çıkarmaya mecburuz.

Bunu ancak CHP yapabilir. Çünkü CHP, Kuvayı Milliye, Müdafaa-i Hukuk demektir. Çünkü CHP Anafartalar'dır, Conk Bayırı'dır, İzmir'de Hasan Tahsin, Lozan'da İnönü'dür. CHP değişimci ve devrimcidir. Temiz Türkiye yürüyüşü Temiz Türkiye yürüyüşü, halktan yana, kul hakkı yemeyen bir iktidar yürüyüşü başlattık. Buna inanan bütün yurttaşlarımı 265 etnik kimliği, inancı ne olursa olsun, artık soyulmaktan bıktıysa, CHP çatısı altına gelsin ona öncelikle yer vereceğiz. Ya tarih ya da kusura bakmayın AB'yi bir çağdaşlaşma süreci olarak görüyoruz. Ancak bize uygulanan çifte standardı kesinlikle kabul etmiyoruz. Ya adam gibi oturup müzakere yaparsınız tarih verirsiniz ya da kusura bakmayın. Faşizme geçit yok AKP ne diyorsa aksi oluyor; demokrasi, özgürlük diyorlar, bilin ki askıya alınacak, rafa kaldırılacak. Şimdi de kendi korku imparatorluklarının hukuksal temellerini hazırlamaya çalışıyorlar. Buna meydan vermeyeceğiz, hukuksal mücadelesini vereceğiz.

Medya, işverenler, sivil toplum örgütleri, hepsi korkudan konuşamıyor, sokaktaki sade vatandaş dinleniyor diye telefonla konuşmaktan korkuyor. Bu demokrasi mi, faşist yönetim mi? Faşizme geçit vermeyeceğiz, izin vermeyeceğiz. Özel yetkili mahkemeleri de kaldıracağız. Yüzde 10 barajı inecek Recep Bey çok sık milli irade diyor. Son seçimlerde yüzde 47 aldılar, parlamentoda yüzde 60'ı temsil ediyorlar. Yüzde 13 irade gaspı var. Söz veriyoruz, CHP iktidarında yüzde 10 barajını aşağı çekeceğiz. Siyasi ahlak yasası CHP iktidarında ilk yapılacak işlerden bir tanesi, siyasi ahlak yasasını çıkarmaktır. Parlamentoda yalancının, kalpazanın, vurguncunun yeri yoktur.

Bu yasayı çıkaracağız ki, artık naylon faturacıdan maliye bakanı, Ali Dibocu'dan adalet bakanı, kalpazandan başbakan olmasın.

Kesin hesap komisyonu kurulacak

Siyasi ahlak yasasından sonra Parlamentodan bütçe geçer. Geçmiş bütçede öngörülen hedefler, harcanan paralar nerede kullanıldı? Meclis'te Plan Bütçe Komisyonu var, biz bir de "Kesin hesap komisyonu" kuracağız. Başkanı da ana muhalefet partisinden olacak. Bizi sorgulayacak, biz de hesap vereceğiz. Kürt sorununa yatırımla çözüm Doğu-Güneydoğu'da işsizlik nedeniyle âdeta gençleri "teröre gidin" diye teşvik ettik. O bölgede özelleştirme yapmayacağız, işsizliği bitireceğiz, sıfır faizli krediyi devlet verecek. O bölgedeki insan, topraksız köylü toprak sahibi olacak. Yurttaşlarımıza şunu söylüyorum, temiz dini duygularınızı sömürüp, sizi soymalarına izin vermeyin.

Dokunulmazlık kalkacak CHP iktidarında söz veriyoruz, kesinlikle ama kesinlikle çağdaş, batı standartlarına uygun, insanımızın standartlarını özümseyen anayasa değişikliği yapacağız. Recep Bey "gidelim referanduma, bu dokunulmazlıkları kaldıralım" diyor mu? Gidemez, çünkü Recep Bey'in yargı fobisi var. Dokunulmazlıkları mutlaka CHP iktidarında kaldıracağız. Değişiklik yandaş yargı için Anayasa değişikliği yaptılar, temel hedefi yargıyı ele geçirmek. Millet sanmasın ki, referandumla işsizlik, yoksulluk sorunu çözülecek, özgürlükler güvence altına alınacak. Yok öyle bir şey. Yargının sorunları var, harçlar yüksek, davalar uzun sürüyor. Ama bunlar çözülmeyecek. Tam tersine, yandaş medyadan sonra yandaş yargı oluşturmak için bu değişiklikler yapıldı.

Fransız anayasa mahkemesi'ne gitmedik Diyor ki Recep Bey, "muhalefet Anayasa Mahkemesine gidiyor". Başbakan, hukuk da bilmiyor. Sevgili Recep Bey, biz Fransız Anayasa Mahkemesi'ne mi başvurduk? Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi'ne başvurduk. Sen anayasanın ilgili maddelerine aykırı düzenleme yaparsan, biz de başvurmazsak, yeminimize nasıl sadık kalacağız? Bizim namusumuz şerefimiz bu kadar ucuz mu? Biz halkın çıkarlarını savunuyoruz, Recep Bey'in çıkarlarını mı savunacağız? Tayyip Radyo Televizyonu Recep Bey, elini kaldırıyor, herkes övüyor, oturuyor övüyor, kalkıyor övüyor. Kimse korkudan eleştiremiyor. İnşallah bu korku imparatorluğunu sonlandırmak bize nasip olacak.

AKP iktidarından önce yandaş medya diye bir kavram yoktu. Şimdi yeni kavram çıktı, "yandaş medya". CHP iktidarında medya, gerçek medya olacak, "besleme medya" dönemi bitecektir. Biliyorsunuz vergilerden TRT'ye pay kesilir. Çünkü TRT'nin yeni adı Tayyip Radyo Televizyon Kurumu. Dedikodu ve belaltı eleştirisi "Kasımpaşalı" lakaplı Başbakan, ülkeyi yönetmekte zorlanıyor ve CHP'nin içişlerine karışıyor. Kasımpaşalı dedikodu yapmaz, iyi insanlardır, belaltı vurmazlar, tuttuklarını koparırlar. Kasımpaşalılık unvanını ondan almak Kasımpaşalıların görevidir. Türkiye'yi biz halkla beraber yöneteceğiz. Türkiye'yi yönetmek için taşeron iktidara ihtiyaç yok. Bunlar "olumlu dış politika" dediler, Dubai'ye gittiler, 1 milyar dolara Türkiye'nin onurunu masaya yatırdılar. Kader değil Recep Bey diyor ki; ölüm bu mesleğin kaderinde var. Dünyanın her yerinde maden çıkarılır, bizim kadar yaşamını yitiren emekçi var mı? Nasıl oluyor da başka yerde kader olmayan olay, Türkiye'de, Zonguldak'ta kader oluyor.

CHP iktidarında taşeronluğu tamamen gömeceğiz. Kamuda çalışan hiçbir işçi yaşamı boyunca asgari ücrete mahkûm olmayacak. Örgütlü toplum olacağız biz. Kurultaydan sonra ilk ziyaretimizi "emeğin başkenti" Zonguldak'a yapacağız. Sadaka devleti mantığı Recep Bey bir mucize daha söyledi. Bakkallar birleşsin, süpermarket kursun. Recep Bey ekonomi bilmiyor dediğimde, siz inanmıyorsunuz. Kim bu aklı fikri veriyor onu da anlamıyorum? Meraklanmasın, CHP iktidarında ekonomi neymiş gösterecek. Diyarbakır Bağlar semtinde kadınlara ekmek dağıtıyorlar, kadınlar çamurda debeleniyor ya da yoksulları alıp kuyruğa diziyorsunuz, onlara kömür makarna vermek için. Bizim inançlarımıza göre sağ elin verdiğini sol el görmeyecek değil mi? Bunlar yurttaşlık mantığını kaldırıp kul devleti, sosyal devleti kaldırıp sadaka devleti yapıyorlar. Recep Bey sulanmasın Emekli çalışan esnaflardan yüzde 10 destek primi kesiliyordu, onu ne yaptılar, yüzde 40'a çıkardılar. Gittik, Anayasa Mahkemesi iptal etti. Yani biz kötü mü yaptık? Mayınlı arazileri Recep Bey 44 yıllığına birilerine tezgâhlayacaktı, biz gittik iptal ettirdik, yanlış mı yaptık?

Recep Bey sulanmasın o işe. Biz o arazileri topraksız köylüye vereceğiz. Recep Bey'in fobileri buradan kaynaklanıyor, yalan, talan düzenine karşı mücadele ettiğimiz için korkuyor.

Adiloş bebe

Öğretmen, emekli, işçi, işsize söylüyorum. Bunlar işimize, aşımıza, göz koyanlardır. Ahmed Arif'in dediği gibi, "bunları tanı, tanı da büyü Adiloş Bebe". Deniz Feneri örneği ortada, inançları sömürüp, yoksullara yardım topluyoruz deyip, milleti soydular. Yoksulluğu çözmenin yolu aile sigortasıdır. CHP iktidarında her ailenin sigortası olacak. Bu nasıl mağduriyet Bir mağdur edebiyatı tutturdular gidiyorlar. Yedi yıldızlı otellerde tatil yaparsın, beş yıldızlı otellerde düğün yaparsın, adamcağız mağdur. Yanında helikopter pisti, havuzlu villada oturursun adamcağız mağdur. Çocuğunu Amerika'da okutursun, masrafını bir işverene ödetirsin, ama Recep Bey mağdur. Emekliler, işçiler, işsizler, sokakta kâğıt toplayanlar mağdur değil mi? Hele hele dershane parasını ödemedi diye eşi hapse giren, çocuğu intihar eden aile mağdur değil mi? Malulen emekli edin Türkiye'de 9 milyon 200 bin emekli var. Emekliler ilk seçimlerde AKP'yi malulen emekli etmek zorundalar. Emeklileri bu ülkenin ikinci sınıf vatandaşı yaptılar. Size söz, emekliler yeniden bu ülkenin birinci sınıf yurttaşı olacak. İntibak yasası söz veriyorum bizim dönemimizde çıkacak. AKP'yi sandığa gömün Kıbrıs halkı, AKP'nin getirdiği iktidarı sandığa gömdü. Şimdi bizim ülkemizde seçim var. Kıbrıs halkının yaptığı gibi AKP'yi burada sandığa gömeceğiz.

Kılıçdaroğlu'nun sonraki konuşmaları da tam bir demokrasi açılımı idi:

Herkese kapıyı açın Buradan bütün il ve ilçe başkanlarına sesleniyorum. CHP'ye kaydolmak için gelen bütün yurttaşlara kapılarınızı sonuna kadar açın. Çünkü Recep Bey'in korkusu biraz daha katmerleşecek. Bir ozanımızın dediği gibi 'Akın var akın güneşe akın. Güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın.' Kılıçdaroğlu'na yanıt kapsamında, 'Tenekeyi istediğiniz kadar altın rengine boyayın teneke kalacaktır. Unutmayın manşetle gelen manşetle gider. Sabah rüzgârıyla gelen akşam rüzgârıyla gider" diyen polemik ustası Başbakan Erdoğan'a bu kez hocası Necmettin Erbakan aracılığıyla yanıt vermek hiç kuşku yok ki en çok AKP'ye oy verenleri sarsacaktır.

Necmettin Erbakan, Londra'da Arapça yayımlanmakta olan "Al Şark Al Aswat" Gazetesi'nde yer alan söyleşisinde Erdoğan'la ilgili şunları söylüyor:

"Hepimiz İsrail'i, Yahudi düşünür ve eylemci Naim Naum'u ve Amerika'nın milli güvenlik danışmanı olan Zbigniev Brezinski'yi biliriz. Brezinski ne dedi? İslam dünyasına baktığımızda iki tip insanla karşılaşıyoruz: Ehl-i dünya olanlar ile gerçekten dindar olanlar. Bizler din ehlini zayıflatmak için; diğerleriyle, dünya düşkünleriyle işbirliği yapmak istiyoruz.' Siz, Erdoğan'ın bizden niçin ayrılıp yeni bir parti kurduğunu soruyorsunuz. Size cevabım Brezinski'nin sözleridir. Tayyip bu partiyi kendi başına kurmadı, aldığı emirle kurdu. Peki, Erdoğan niçin bu projenin kuklası olmayı kabul etti? Çünkü makama, paraya ve liderliğe karşı zaafı vardı..."

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir